منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Discord Gas را خریداری می کند، یک برنامه رسانه اجتماعی مبتنی بر تعریف برای نوجوانان • TechCrunch

Discord Gas را خریداری می کند، یک برنامه رسانه اجتماعی مبتنی بر تعریف برای نوجوانان • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Discord Gas را خریداری می کند، یک برنامه رسانه اجتماعی مبتنی بر تعریف برای نوجوانان • TechCrunch

پلتفرم پیام‌رسان Discord از خرید Gas خبر داد، اپلیکیشنی که در میان نوجوانان به دلیل چرخش مثبتش در رسانه‌های اجتماعی محبوب است.

در گاز، کاربران در مدرسه خود ثبت نام می کنند، دوستان خود را اضافه می کنند و به نظرسنجی در مورد همکلاسی های خود پاسخ می دهند. اما سؤالات نظرسنجی برای ایجاد اعتماد مصرف کننده است نه تضعیف آن. ممکن است از نوجوانان خواسته شود انتخاب کنند که کدام یک از چهار دوست بهترین دی جی است یا بهترین لبخند را دارد. سپس فردی که انتخاب می‌شود پیامی ناشناس دریافت می‌کند که حاوی تعریف و تمجید او توسط یک «پسر کلاس دهم» یا «دختر کلاس یازدهم» مبهم است.

گاز توسط نیکیتا بیرکه قبلاً یک برنامه مشابه به نام tbh را در سال 2017 به فیس بوک فروخت – tbh از آن زمان بسته شده است.

طبق داده‌های Sensor Tower، Gas از زمان راه‌اندازی آن در تابستان ۲۰۲۲ به ۷.۴ میلیون نصب و نزدیک به ۷ میلیون دلار خرج کرده است. کاربران می‌توانند مشترک ویژگی پولی به نام «حالت خدا» شوند که به کاربران راهنمایی می‌کند که چه کسی هستند. تعارف پنهانی آنها

Discord در بیانیه‌ای نوشت: «در حال حاضر، Gas به‌عنوان برنامه مستقل خود ادامه خواهد داد و تیم Gas به Discord می‌پیوندد تا به تلاش‌های ما برای ادامه رشد با مخاطبان جدید و اصلی کمک کند.» از اکتبر، Bier گفت گاز چهار تیم داشت.

با وجود محبوبیت سریع Gas، این اپلیکیشن راه سختی برای انتشار داشت. این برنامه موضوع یک شایعه قاچاق جنسی گسترده بود که کاملاً نادرست بود، اما همچنان بر دانلودهای برنامه تأثیر می گذاشت. بیر به واشنگتن پست گفت که او و تیمش در نتیجه این کلاهبرداری صدها تهدید به مرگ گرافیکی دریافت کرده اند. سایر برنامه‌های اجتماعی ویروسی IRL و WalkSafe نیز مورد اتهامات بی‌اساس ترافیک قرار گرفتند.

Gas یکی از چندین برنامه ناشناس است – برخی مبتنی بر تعریف و تمجید، برخی نه – که اخیراً ویروسی شده اند. اما TechCrunch دریافت که اپلیکیشن‌هایی مانند NGL و Sendit از ربات‌ها برای شبیه‌سازی تعامل استفاده می‌کنند. مانند Gas، این برنامه‌ها به کاربران امکان پرداخت پول را می‌دهند تا ببینند چه کسی سؤال می‌پرسد. قابل درک است که برخی از مشتریان وقتی مشخص شد که این سؤالات در واقع از طرف دوستانشان نبوده، احساس کردند که فریب خورده اند. در همین حال، 9count، شرکت سازنده Spark and Summer، در حال کار بر روی یک محصول گاز مانند به نام nocapp است.

در حالی که Discord در حال حاضر گاز را به عنوان یک محصول مستقل ادامه می دهد، Discord اخیراً اعلام کرد که مجموعه ای از برنامه ها را در سرورهای خود ادغام خواهد کرد. بنابراین ممکن است در آینده شاهد این نظرسنجی های عمومی مثبت در پلتفرم پیام رسان باشیم.

دیسکورد در اعلامیه خود نوشت: «ما همیشه برای ایجاد دنیایی فراگیر کار می‌کنیم که در آن هیچ‌کس احساس غریبه بودن نکند، و ما هیجان‌زده هستیم که از Gas به جامعه Discord به عنوان گام بعدی خود در جهت تحقق این چشم‌انداز استقبال می‌کنیم.»

شرایط خرید گاز توسط دیسکورد فاش نشد.