منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Deel با خرید Capbase • TechCrunch وارد فضای مدیریت سرمایه می شود

Deel با خرید Capbase • TechCrunch وارد فضای مدیریت سرمایه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Deel با خرید Capbase • TechCrunch وارد فضای مدیریت سرمایه می شود

این شرکت ها به طور انحصاری به TechCrunch گفتند که استارتاپ حقوق و دستمزد از راه دور Deel، fintech Capbase را با مبلغی نامشخص در یک معامله نقدی و سهام خریداری کرده است.

همانطور که از نامش پیداست، Capbase مستقر در سانفرانسیسکو ادعا می کند که می تواند ترازنامه حقوق صاحبان سهام شرکت را در زمان انتشار سهام، امضای قراردادها و جمع آوری پول از سرمایه گذاران به روز کند. سپس از این داده ها برای ایجاد یکپارچه سازی API استفاده می کند که می تواند برای راه اندازی حساب های بانکی، حقوق و دستمزد و بیمه تجاری استفاده شود. گرگ میاسکیویچ و استفان ناگی این شرکت را در سال 2018 تاسیس کرد و در مجموع حدود 6 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر از شرکت هایی مانند Better Tomorrow Ventures، Clocktower Technology Ventures، Great Oaks Venture Capital، Village Global و همچنین تعدادی از سرمایه گذاران فرشته.

“ما مدیر عامل شرکت سعی کرد راه اندازی یک شرکت، جمع آوری پول و انتشار سهام را آسان تر کند میاسکویچ TechCrunch در مصاحبه ای گفت. Capbase یک نسخه بتا خصوصی را تا آوریل 2021 اجرا کرد و شاهد افزایش تعداد مشتریان خود “از 10 به بیش از 500 در کمتر از 18 ماه” بود، اما از افشای ارقام درآمد سخت خودداری کرد.

الکس بوعزیز و شوو وانگ اولین Deel از راه دور مستقر در سانفرانسیسکو را در سال 2019 با ماموریت فعال کردن شرکت ها برای استخدام کارمندان و پیمانکاران در کشورهای دیگر “در کمتر از پنج دقیقه”. Deel همچنین می گوید که شرکت ها را قادر می سازد تنها با یک کلیک به تیم ها در بیش از 150 ارز پرداخت کنند. این شرکت نزدیک به 680 میلیون دلار در مجموع بودجه جمع آوری کرده است، اخیراً 12 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است، و به خود می بالد که در مارس 2022 از آستانه 100 میلیون دلاری ARR (درآمد دوره ای سالانه) عبور خواهد کرد. (شرکت از افشای اعداد فعلی خودداری کرد و فقط گفت که ماه به ماه “در یک کلیپ بسیار قوی” به رشد ARR خود ادامه می دهد.)

در طول سال‌ها، Deel مدل خود را تکامل داده است، ویژگی‌های بیشتری اضافه کرده و استارت‌آپ‌های دیگری را برای ارتقای پیشنهادات خود، از جمله خدمات مرتبط با سرمایه برای مشتریان، خریداری کرده است. به عنوان مشاور به عنوان مثال، به آنها توصیه می کند که چگونه رویدادهای قابل شارژ خود را در رابطه با حقوق صاحبان سهام یک کارمند و پیمانکار یک کارفرمای ثبت شده، علاوه بر پردازش حقوق و دستمزد برای آن رویدادها، مدیریت کنند. با خرید Capbase، Deel قصد دارد این خدمات را با آنها جفت کند محصول جدیدی که به مدیریت و انتشار سهام اختصاص دارد.

بوعزیز در مصاحبه ای گفت که مشتریان Deel دارند با «از کجا و چگونه شروع به نزدیک شدن به کمک‌های سهام عدالت کنیم»، با سؤالاتی مانند نحوه اعطای عدالت به کارمندان و پیمانکاران در کشورهایی که اشخاص حقوقی ندارند و برای پیروی از قوانین محلی چه کاری باید انجام دهند.

جالب اینجاست که Capbase یکی از اولین مشتریان Deel بود و بوعزیز می‌گوید که همیشه “قدردان” بوده است. میاسکویچ فکر کردن در مورد انطباق

بنابراین، از آنجایی که همچنان سوالاتی از سوی مشتریان مطرح می‌شد، مانند نحوه اعطای مالکیت به افراد در کشورهای دیگر، به ویژه با توجه به قوانین مختلف کار در همه جا، دیل شروع به جستجوی راه‌حل کرد. در واقع، این مشکلی بود که او باید خودش حل می‌کرد، به‌ویژه با توجه به اینکه شرکت «سرمایه برابری را برای افراد بدون توجه به جایی که هستند» فراهم می‌کند.

بوعزیز به TechCrunch گفت: «ما به پایبندی ایالات متحده نگاه کردیم و متوجه شدیم که انجام آن بسیار بسیار دشوار است. سرمایه بخش مهمی از شرکت‌ها است، بنابراین امکان دادن به سایر شرکت‌ها برای ارائه آن در سراسر جغرافیایی و در مقیاس، چیزی است که باید به آن توجه کنیم.

دیل به جای اینکه «فقط آن را از ابتدا بسازد»، کار با Capbase را انتخاب کرد.

به بیان ساده، با خرید Capbase، Deel امیدوار است تا پیچیدگی ناشی از راه اندازی شرکت ها و رشد آنها را کاهش دهد. به گفته بوعزیز، این واقعیت جذب این واقعیت شد که Capbase برای کمک به شرکت‌ها در ترکیب و جمع‌آوری سرمایه در روزهای اولیه، و همچنین رعایت و ارائه سهام در زمان بلوغ کار می‌کند.

او افزود: «آنها برای کمک به صدها کسب‌وکار برای ادغام یکپارچه در ایالات متحده، راه‌اندازی حساب‌های بانکی و هیئت مدیره، مدیریت جدول‌های سرمایه و البته تأمین سهام، فناوری و تخصص انطباق را ارائه می‌کنند». “همه این موارد مکمل تلاش های ما برای کمک به شرکت ها در مقیاس بندی آسان تر، همه در یک مکان، مطابق با الزامات است.”

Deel با خرید Capbase • TechCrunch وارد فضای مدیریت سرمایه می شود

اعتبار تصویر: Capbase

قابل ذکر است، دیل معتقد است که افزودن Capbase به آن کمک می کند تا “در ایالات متحده برای حمایت از استارتاپ ها و کمک به شرکت ها در جهان شدن بیشتر فعالیت کند.” این بدون شک به Deel اجازه می دهد تا بهتر با دیگران در این فضا رقابت کند.

به عنوان مثال، پلتفرم مدیریت نیروی کار در اکتبر گذشته Rippling رونمایی کرد یک محصول جدید حقوق و دستمزد جهانی که مدیر اجرایی آن پارکر کنراد از اعتراف به اینکه مستقیماً با دیل رقابت خواهد کرد خجالتی نیست. در آن زمان، کنراد به TechCrunch گفت که پیشنهاد جدید به مشتریان مستقر ریپلینگ در ایالات متحده راهی می‌دهد تا به کارگران در سراسر جهان – چه تمام وقت و چه قراردادی – به طور یکپارچه‌تر پرداخت کنند.

با این حال، یکی از شرکت‌هایی که Deel تلاش نمی‌کند با آن رقابت کند، Carta است.

بوعزیز گفت: «محصول اولیه Capbase مشابه Carta و Stripe Atlas است. ما این محصول را دو برابر نمی کنیم. من فکر می‌کنم مدیریت جدول محدودیت‌ها مهم است، اما بسیاری از شرکت‌ها محصولی پیرامون آن ساخته‌اند و اختراع مجدد چرخ کاری نیست که ما واقعاً دوست داشته باشیم انجام دهیم. ورود به این بازار به معنای اختراع مجدد چرخ خواهد بود.»

ما واقعاً می خواهیم محصولی بسازید که ارزش سهام جهانی را برای یک کارفرمای با مدل رکورد برای کارمندان در سراسر جهان حل کند.” ما می خواهیم آن دانش داخلی را که در ایالات متحده ساخته شده است، بگیریم و آن را در سطح جهانی تولید کنیم.»

برای Capbase، یک پیشنهاد اکتساب در یک محیط کلان بسیار چالش برانگیز جذاب تر از “ادامه مسیر جمع آوری کمک های مالی در یک فضای اقتصادی ناپایدار” بود. میاسکویچ.

همه 20 کارمند این استارت آپ به Deel می پیوندند.

Miaskiewicz معتقد است که با ادغام این دو شرکت، Deel به یک شرکت قدرتمندتر تبدیل خواهد شد.

“اگر تلاش می کنید برای فروش خدمات به استارت‌آپ‌ها یا شرکت‌هایی که به شرکت‌های بزرگ فناوری بعدی تبدیل خواهند شد، می‌خواهید این رابطه را برقرار کنید و خدمات را در اولین فرصت ممکن در چرخه عمر به آنها ارائه دهید، زیرا در این صورت می‌توانید خدمات بیشتری را به آنها بسازید و با رشد آنها خدمات بیشتری ارائه دهید. او به TechCrunch گفت، بنابراین می‌توانید از این رابطه درآمد کسب کنید و ارزش طول عمر مشتری ایجاد کنید.

در همین حال، Deel انتظار دارد تا اوایل تا اواسط فوریه یک “محصول کاملاً کارآمد” در دسترس مشتریان – که شامل شرکت‌هایی مانند نایک، کلودفلر، شاپیفای و سابوی می‌شود، داشته باشد.

بوعزیز گفت: «بدیهی است که با انطباق جهانی، ما به مرور زمان را اصلاح خواهیم کرد زیرا محصول پیچیده‌تر می‌شود و بیشتر و بیشتر با حوزه‌های قضایی محلی و قوانین محلی مطابقت دارد.

مدیریت سرمایه به وضوح یک منطقه داغ است. در 10 ژانویه، غول سرمایه‌گذاری Fidelity اعلام کرد که Shoobx، یک استارت‌آپ فین‌تک با پشتوانه سرمایه‌گذاری، را با مبلغی نامشخص خریداری کرده است. Shoobx ارائه‌دهنده عملیات مدیریت خودکار سهام و نرم‌افزار تأمین مالی برای شرکت‌های خصوصی «در تمامی مراحل رشد» تا عرضه اولیه عمومی است. خدماتی که ارائه می‌دهد شامل کمک به شرکت‌ها برای ارسال نامه‌های پیشنهادی، ارائه سهام به استخدام‌های جدید، مدیریت جدول‌های سقفی آنها و دریافت گزارش ارزیابی 409A و موارد دیگر است.