منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Cyberdontics 15 میلیون دلار برای کانال های ریشه رباتیک جمع آوری می کند • TechCrunch

Cyberdontics 15 میلیون دلار برای کانال های ریشه رباتیک جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Cyberdontics 15 میلیون دلار برای کانال های ریشه رباتیک جمع آوری می کند • TechCrunch

بیش از 20 سال است که سیستم جراحی داوینچی مجوز FDA را دریافت کرده است. وقتی به آن فکر می کنید بسیار شگفت انگیز است. جراحی رباتیک و به طور کلی اتوماسیون از آن زمان تا کنون مسیر طولانی را طی کرده است و تعدادی از شرکت ها با تمرکز بر انواع روش های مختلف وارد این مقوله سودآور شده اند. با کمال تعجب، روش های دندانپزشکی رباتیک به کندی انجام می شود.

اجازه دهید من این را جلوتر بگویم – من از روش های دندانپزشکی ناراحت هستم. من دوست ندارم به آنها فکر کنم، دوست ندارم در مورد آنها صحبت کنم و مطمئناً دوست ندارم آنها را داشته باشم. و مانند بسیاری از شما که این مطلب را می خوانید، من مطمئناً به این زودی عجله نخواهم کرد که یک ربات را کانال ریشه کند. این را به دندانپزشکی که موسس و مدیرعامل Cyberdontics، کریس سیریللو، تبدیل شده بود، گفتم.

Cyberdontics 15 میلیون دلار برای کانال های ریشه رباتیک جمع آوری می کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: سایبردنتیا

مدیر عامل اشاره می کند که دو نقطه فروش بزرگ در اینجا از دیدگاه بیمار وجود دارد. اول کارایی است. او می‌گوید سیستمی که Cyberdontics در حال توسعه است، می‌تواند دندان‌ها را با دقت بسیار پایین تا حدود 30 میکرون تراش دهد. دوم – و شاید مهمتر – سرعت است.

او توضیح می‌دهد: «اگر چیزی مانند کانال ریشه یا روکش یا یکی از انواع روش‌ها را داشته‌اید که در آن یک یا دو ساعت را روی صندلی دندان‌پزشک می‌گذرانید و سفرهای زیادی انجام می‌دهید تا به عقب برگردید و آن را تعمیر کنید. “این ایده که شما می توانید به معنای واقعی کلمه این ربات را کمتر از یک دقیقه در دهان خود داشته باشید و 15 دقیقه بعد بیرون باشید، یک تغییر بازی است. برای افرادی که واقعاً دندانپزشکی را دوست ندارند، این یک روش واقعاً جذاب برای ورود و خروج سریع‌تر است.»

این ایده به قدری جذاب بود که توانست مبلغ 15 میلیون دلاری سری A را برای YC Gradient تضمین کند. این دور که توسط زنجیره دندانپزشکی Pacific Dental Services رهبری می‌شود، بر تحقیق و توسعه بیشتر و ارائه این سیستم به بازار تمرکز خواهد کرد.

این سیستم توسط دندانپزشک کنترل می شود و مانند ربات های جراحی قبل از آن، به گونه ای طراحی شده است که دسترسی به چنین روش هایی را در صورت کمبود دندانپزشک یکسان کند.

Cyberdontics 15 میلیون دلار برای کانال های ریشه رباتیک جمع آوری می کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: سایبردنتیا

سیریلو می‌گوید: «امروزه دندانپزشک سوراخی را در دندان شما ایجاد می‌کند و آن را با نوعی ماده پر می‌کند، خواه روکش، پرکننده یا نوعی پلاستیک باشد که آنها تزریق می‌کنند.» کاری که ما انجام می دهیم این است که دندان شما را اسکن می کنیم، سپس اساساً مدلی از شکل ظاهری دندان پس از تراشیدن ایجاد می کنیم. سپس می‌توانیم دندان شما را برش دهیم و همزمان دندان مصنوعی بسازیم یا می‌توانیم دندان مصنوعی را قبل از جراحی بسازیم. سپس این قطعه دقیقاً مانند یک قطعه پازل، درست در سوراخی که ما برش داده ایم، قرار می گیرد.

Cyberdontics “آرزوآمیز” قصد دارد فرآیند تصویربرداری خود را در سال آینده راه اندازی کند و برنامه هایی برای معرفی این ربات در دو سال آینده، مشروط به تایید مقررات، دارد.