منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Cowboy Ventures بزرگتر می شود، با 260 میلیون دلار در دو صندوق جدید، از جمله یک صندوق فرصت • TechCrunch

Cowboy Ventures بزرگتر می شود، با 260 میلیون دلار در دو صندوق جدید، از جمله یک صندوق فرصت • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Cowboy Ventures بزرگتر می شود، با 260 میلیون دلار در دو صندوق جدید، از جمله یک صندوق فرصت • TechCrunch

Cowboy Ventures، صندوق مستقر در منطقه خلیج که اکنون 10 سال قدمت دارد و توسط سرمایه گذار مشهور آیلین لی تأسیس شده است، دو صندوق جدید به ارزش 260 میلیون دلار را در تعهدات سرمایه بسته است. این شرکت 140 میلیون دلار تعهد برای چهارمین صندوق اصلی خود و 120 میلیون دلار دیگر برای صندوق فرصت اول خود (“صندوق موستانگ” خود) جمع آوری کرد.

این مبلغ بیشتر از کل سرمایه ای است که تیم در سرمایه های قبلی خود که به ترتیب 40 میلیون دلار، 60 میلیون دلار و 95 میلیون دلار بودند، جمع آوری کرده است. از سوی دیگر، تیم طی سال‌ها از یک شرکت تک‌نفره به یک شرکت با تیمی از سرمایه‌گذاران، از جمله جیل ویلیامز، متخصص فین‌تک، که لی او را از Anthemis استخدام کرد، و آماندا رابسون، که از Norwest Venture Partners شکار شده بود، رشد کرده است. جایی که او با شرکت های نرم افزاری سازمانی متعددی کار می کرد، از جمله برخی از آنها که روی هوش مصنوعی و روباتیک متمرکز بودند. (تد وانگ وکیل قدیمی دره سیلیکون نیز به عنوان «شریک هیئت مدیره» از نزدیک با صندوق در ارتباط است و به بیش از ده ها شرکت پرتفوی آن مشاوره می دهد.)

به راحتی می توان درک کرد که چرا شرکت های طولانی سرمایه بیشتری را به Cowboy اختصاص داده اند، حتی در بازاری که به نظر می رسد با توجه به آشفتگی بازار گسترده تر، فعالانه در حال کاهش است. در درجه اول اعداد او هستند که به نظر خوب می رسند، به خصوص با توجه به حجم سرمایه قبلی او. Cowboy یکی از اولین سرمایه گذاران در Guild Education بود، برای مثال، یک شرکت آموزش آنلاین که بر ارتقای مهارت کارکنان خط مقدم تمرکز دارد و زمانی که آخرین دور بودجه خود را در ژوئن گذشته بسته بود، ارزش آن 4.4 میلیارد دلار بود. کابوی همچنین یک سرمایه‌گذار اولیه در پلتفرم اتوماسیون امنیتی و انطباق Drata است که در ماه دسامبر با جمع‌آوری ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه سری C، ارزش ۲ میلیارد دلاری دریافت کرد.

Cowboy Ventures بزرگتر می شود، با 260 میلیون دلار در دو صندوق جدید، از جمله یک صندوق فرصت • TechCrunch

در گفتگو با لی، ویلیامز و رابسون در اواخر هفته گذشته، لی خاطرنشان کرد که Cowboy خود را یک شرکت همه جانبه می‌داند، اما با توجه به اینکه Cowboy، 70 درصد از آخرین سرمایه‌اش برای استارت‌آپ‌ها و 30 درصد برای استارت‌آپ‌های مصرف‌کننده است. با دومی نیز از موفقیت برخوردار بوده است. (از همه مهمتر، یکی از اولین چک های او به Dollar Shave Club، شرکت آرایش مردانه که توسط Unilever در سال 2016 به مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری شد، رفت.)

دیگر شرط‌بندی‌های این شرکت عبارتند از Vic.ai، استارت‌آپی که فرآیندهای حسابداری را خودکار می‌کند و به تازگی یک سری C با دلار ۵۲ میلیون دلاری را در دسامبر بسته است. Homebase، پلتفرمی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​که به برنامه ریزی، حقوق و دستمزد، پیش پرداخت نقدی و منابع انسانی کمک می کند و تا به امروز حدود 100 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است. و SVT Robotics که نرم افزار آنها ربات ها را در انبارها و کارخانه ها سازماندهی می کند (در اواخر سال 2021 با بودجه 25 میلیون دلاری سری A بسته شد).

لی همچنین گفت که Cowboy ترجیح می‌دهد در استارت‌آپ‌های «پیش محصول» سرمایه‌گذاری کند (حدود 70 درصد از اولین چک‌هایش در این دسته قرار می‌گیرند) و از آنجایی که از همان ابتدا جامعه متنوعی از بنیان‌گذاران را پرورش داده است، تقریباً نیمی از شرکت‌های سبد سهام آن را پرورش داده است. توسط یک زن تأسیس شده یا با هم تأسیس شده است و تقریباً یک سوم آنها توسط یک فرد رنگین پوست تأسیس یا تأسیس شده است. لی می‌گوید در حالی که کابوی بر روی نتیجه بسیار متمرکز است، هدف آن این است که «تأثیر مثبتی بر جامعه اطراف ما داشته باشد. ما یک صندوق تاثیر اجتماعی نیستیم، اما هر روز کمی هیجان زده از رختخواب بلند می شویم تا ثابت کنیم که می توانید در این کار عالی باشید و همچنان فردی متفکر باشید.

در واقع، این سه شریک گفتند که ایده این است که به انجام کاری که انجام می‌دهد، با پیچ و تاب اضافی راه‌اندازی یک صندوق فرصت برای حمایت از برندگان شکست ادامه دهد. اگرچه شرکت‌های بلندمدت می‌گویند که کمتر و کمتر در مورد چنین وسایل نقلیه‌ای مشتاق هستند – وقتی شرکت‌های در مراحل اولیه مجموعه‌ای از سرمایه‌های مرحله بعدی را نیز مدیریت می‌کنند، ایجاد سبد سهام خود را پیچیده می‌کند – ویلیامز گفت که سرمایه‌گذاران Cowboy با این ایده چشمک نمی‌زنند. او حدس زد زمان آن فرا رسیده بود.

ما چک‌های بعدی را برای بسیاری از شرکت‌هایمان به سادگی نوشتیم [special purpose vehicles] یا از طریق وجوه موجود ما، اما نه لزوما به اندازه چکی که می‌خواهیم یا حتی [given the room] بنیانگذاران ما به ما می دادند.» او هفته گذشته گفت. به جای اینکه سرمایه را روی میز بگذاریم تا یک SPV انجام دهیم، این فرصت را به ما می دهد تا دقیقا همان استراتژی را دنبال کنیم اما برندگان خود را دو برابر کنیم، و LP های ما واقعاً این را به عنوان توسعه آن استراتژی می دانند.