منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Coinbase ابزار بازیابی دارایی را برای توکن های مبتنی بر اتریوم پشتیبانی نشده راه اندازی کرد • TechCrunch

Coinbase ابزار بازیابی دارایی را برای توکن های مبتنی بر اتریوم پشتیبانی نشده راه اندازی کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Coinbase ابزار بازیابی دارایی را برای توکن های مبتنی بر اتریوم پشتیبانی نشده راه اندازی کرد • TechCrunch

این شرکت به طور انحصاری به TechCrunch گفت که Coinbase، دومین صرافی بزرگ رمزنگاری جهان، ابزار جدیدی را راه اندازی کرده است تا به مشتریان خود کمک کند تا بیش از 4000 توکن ERC-20 پشتیبانی نشده ارسال شده به دفتر کل خود را بازیابی کنند.

“توکن ERC-20” اصطلاح فنی برای هر ارز دیجیتالی است که با استفاده از بلاک چین اتریوم ایجاد می شود. اگرچه کوین بیس از صدها ارز رمزنگاری شده پشتیبانی می کند، اما هزاران ارز وجود دارد که این کار را نمی کند. ابزار سلف سرویس دارایی ERC-20 به مشتریان این امکان را می دهد تا انواع مختلفی از توکن های ارسال شده به آدرس Coinbase را بازخرید کنند.

ویل رابینسون، معاون مهندسی در Coinbase، به TechCrunch گفت: «این برای مشتریانی که توکن‌های ERC-20 را به آدرس دریافت‌کننده Coinbase ارسال می‌کردند، دردسرساز بود. زمانی که افراد به طور تصادفی این دارایی ها را ارسال کردند، عملاً تا آن مرحله مسدود شدند.»

در گذشته، اگر دارایی‌هایی را که توسط Coinbase پشتیبانی نمی‌شد به آدرس کاربری در صرافی ارسال می‌کردید، پیامی دریافت می‌کردید که دارایی‌ها با موفقیت در زنجیره تحویل داده شدند، اما در واقع به کیف پول گیرنده نمی‌رفتند. به طور معمول، این دارایی ها غیرقابل بازیافت هستند، زیرا افراد داخلی به کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای معکوس کردن تراکنش ها دسترسی ندارند.

تصویر اسکرین شات ابزار بازیابی دارایی رمزنگاری شده کوین بیس

اعتبار تصویر: کوین بیس (در یک پنجره جدید باز می شود)

رابینسون گفت: چنین تراکنش‌هایی «کسری ناچیز از کل انتقال‌هایی» را تشکیل می‌دهند که Coinbase دریافت می‌کند، اما از دیدگاه یک کاربر، چنین اشتباهی می‌تواند منجر به «روز بسیار بد» شود. بر اساس وب سایت کوین بیس، بیش از 108 میلیون کاربر تأیید شده در بیش از 100 کشور جهان با 101 میلیارد دلار دارایی در این پلتفرم دارد.

رابینسون گفت، بسیاری از توکن‌هایی که توکن‌های ERC-20 در شبکه اصلی اتریوم هستند و اطلاعات قیمت را در یک صرافی غیرمتمرکز یا مکان دیگری دارند، قابل بازیابی هستند. ما این دارایی‌ها را با کیفیت نشان نمی‌دهیم زیرا فرآیند بررسی ما را طی نکرده‌اند، اما بازگردانی‌هایی را که در وهله اول به‌طور تصادفی ارسال شده است، تسهیل می‌کنیم.»

برای بازیابی وجوه، مشتریان باید شناسه تراکنش اتریوم خود را برای دارایی های از دست رفته و آدرس قرارداد دارایی از دست رفته ارائه دهند. ابزار بازیابی فقط برای توکن های ارسالی ERC-20 منتخب کار می کند که در کوین بیس. رابینسون گفت: “در مورد دارایی های پشتیبانی شده، کار زیادی در اینجا وجود ندارد.” “مشکل به همان شکل وجود ندارد زیرا کاربران Coinbase دسترسی دارند و می توانند خودشان آنها را بازگردانند.”

این ویژگی طی چند هفته آینده عرضه خواهد شد، اما برای کاربران ژاپنی یا Coinbase Prime در دسترس نیست. Coinbase گفت که برای بازپرداخت کمتر از 100 دلار هزینه ای دریافت نمی شود، اما برای افرادی که بیش از 100 دلار هستند، 5 درصد کارمزد دریافت می شود – علاوه بر هزینه شبکه جداگانه که برای همه بازپرداخت ها اعمال می شود.

رابینسون گفت: در بلندمدت، پشتیبانی از بازیابی سایر دارایی‌های خارج از توکن‌های ERC-20 ممکن است یک واقعیت باشد، اما امروز هیچ “تعهد محکمی” وجود ندارد. این مسیری است که می دانیم برای مصرف کنندگان مهم است و می خواهیم به جلو حرکت کنیم.»