منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Clear Capital 27% از کارکنان جهانی خود را اخراج کرد • TechCrunch

Clear Capital 27% از کارکنان جهانی خود را اخراج کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Clear Capital 27% از کارکنان جهانی خود را اخراج کرد • TechCrunch

TechCrunch از منابع دریافته است که Clear Capital، یک شرکت فناوری و شرکت ارزیابی املاک و مستغلات، 27 درصد از کارکنان خود را ماه ها پس از توقف گسترده استخدام ها اخراج می کند.

سخنگوی Clear Capital اخراج کارکنان را برای TechCrunch تایید کرد، اما تعداد مشخصی از کارمندان آسیب دیده را به اشتراک گذاشت. این شرکت نوامبر گذشته اعلام کرد که در مجموع 1400 کارمند جهانی دارد، بنابراین اگر از این رقم استفاده شود، اخراج ممکن است بر 378 کارمند تأثیر بگذارد.

به گفته منابع، کوچک سازی بیشتر بر تیم عملیات تاثیر گذاشته است.

دواین اندروز، مدیرعامل کلیر کپیتال در بیانیه ای کتبی به TechCrunch گفت: “کلیر کپیتال در حال تغییر ساختار تمام بخش های شرکت است تا هزینه ها را کاهش دهد و از استراتژی تجاری آینده ما در میان واقعیت بازار مسکن امروز حمایت کند.” «این به ما امکان می‌دهد تا کسب‌وکار را دوباره روی حوزه‌های کلیدی متمرکز کنیم و اطمینان حاصل کنیم که در مسیر رشد پایدار هستیم.

مدیرعامل همچنین دلیل این اخراج ها را «تأثیر محیط افزایش نرخ سود در صنعت وام مسکن باعث کاهش چشمگیر حجم مشتریان ما شده است».

این شرکت توضیح نداد که چه نوع غرامتی، در صورت وجود، به کارمندان ارائه شده است.

اندروز در یک یادداشت داخلی به کارمندان که توسط TechCrunch به دست آمده است، توضیح داد که مدیران Clear Capital انتظار کاهش حجم کاری در تابستان را داشتند اما اخراج کارکنان را در پاییز پیش بینی نکردند.

ما باید مردم را درگیر و مشارکت نگه داریم. در یادداشت اندروز آمده است که پیش‌بینی‌های ما نشان می‌دهد که سقوط منجر به افزایش حجم خواهد شد. با نزدیک شدن به پاییز، بازارها چیز دیگری گفته اند و اکنون می دانیم که حجم برای مدت زمان قابل توجهی باز نخواهد گشت.

اندروز افزود که تصمیم برای تعدیل کارکنان و مکان‌ها «آخرین راه حل» است و «هیچ تضمینی» وجود ندارد که اخراج‌های بیشتر صورت نگیرد.

منابع توضیح دادند که کارمندان موظف بودند در تماس «اضطراری» Google Meet در ساعت 9 صبح به وقت PST روز چهارشنبه شرکت کنند. وقتی داخل شدند، به دو دسته تقسیم شدند: آنهایی که می ماندند و آنهایی که اخراج می شدند. منابع گفتند که در ماه اوت به کارمندان گفته شد که اخراج نخواهد شد.

منابع به دلیل ترس از تلافی و به دلیل اینکه گفته اند Clear Capital به کارمندان توصیه می کند که با مطبوعات صحبت نکنند، از اظهار نظر در مورد سابقه خودداری کردند.

با توجه به ضبط یک تماس تلفنی که توسط TechCrunch به دست آمده است، هدر شیک، معاون موفقیت مشتری Clear Capital و لوک فردریک، معاون اجرایی تجربه مشتری، در مورد اخراج کارکنان خطاب به کارکنان شرکت کردند و از کسانی که باقی مانده‌اند خواستند که “شن” خود را بخورند.

شیک گفت: “هر چیزی که با این برنامه ریزی کردیم این بود که مجبور نباشیم دوباره آن را انجام دهیم.” هدف ما این نیست که این جلسه را برای بار دوم برگزار کنیم، اما هیچ تضمینی وجود ندارد. حجم کاری شما تغییر خواهد کرد. شما شلوغ تر خواهید بود. همه ما شلوغ تر خواهیم بود و دشوار خواهد بود.»

شیک در ادامه این تماس توضیح داد که نرخ تورم در بازار سرمایه گذاری املاک و مستغلات منجر به تصمیم این شرکت شده است.

نرخ تورم از زمان همه گیری کووید-19 به طور چشمگیری افزایش یافته است و فضای املاک و مستغلات را تحت تاثیر قرار داده است. از آنجایی که بازار زمانی داغ شروع به خنک شدن می کند، افزایش نرخ بهره سوالاتی را در مورد رکود بالقوه ایجاد کرده است.

این شرکت که در Reno، نوادا مستقر است، ادعا می کند که “پیشرو در ارزیابی املاک و راه حل های مدیریت داده ها” است و به عنوان یک واسطه برای بانک ها، سرمایه گذاران و صاحبان خانه عمل می کند. سال گذشته، این شرکت CubiCasa، یک برنامه برنامه ریزی زمینی مستقر در فنلاند برای iOS و Android را به مبلغ نامشخصی خریداری کرد. علیرغم نشانه های رشد شرکت، با کاهش حجم مشتری مواجه شد که کلیر کپیتال به آن شرایط کلان اقتصادی اشاره کرد.

کارکنان اخراج شده توضیح دادند که این تصمیم غیرمنتظره بود و آنها را غافلگیر کرد. یکی از منابع به TechCrunch گفت که آنها “احساس هرج و مرج” می کنند.

در این جلسه، کلیر کپیتال اعلام کرد که دفتر Truckee، کالیفرنیا، را می بندد و گفت که هیچ کارمند عملیاتی در محل Roseville، کالیفرنیا نخواهد داشت. انتظار می رود کسانی که هنوز کار می کنند در 24 اکتبر به کار شخصی بازگردند.

کارمندان فعلی و سابق Clear Capital می توانند با اندرو مندز از طریق ایمیل به آدرس [email protected] یا سیگنال، یک برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده ایمن، به شماره 669-832-6800 تماس بگیرند.