منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Circular Genomics از RNA برای متوقف کردن داروهای افسردگی مانند یک بازی حدس زدن استفاده می‌کند • TechCrunch

Circular Genomics از RNA برای متوقف کردن داروهای افسردگی مانند یک بازی حدس زدن استفاده می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Circular Genomics از RNA برای متوقف کردن داروهای افسردگی مانند یک بازی حدس زدن استفاده می‌کند • TechCrunch

برای بسیاری از افرادی که مبتلا به افسردگی هستند، دارو بخش مهمی از مدیریت این بیماری است. اما دانستن اینکه چه کسی برای شما کار خواهد کرد می تواند یک فرآیند دشوار و چند ماهه باشد. Circular Genomics ادعا می‌کند که شکل جدید آزمایش ژنتیکی آن می‌تواند تشخیص دهد که کدام داروها در کسری از آن زمان برای بیمار مؤثر هستند.

همانطور که برخی از خوانندگان ما بدون شک می‌دانند – بالاخره افسردگی صدها میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد – یافتن داروی مناسب کاملاً احمقانه است. ارائه‌دهنده شما یکی را انتخاب می‌کند که فکر می‌کند با نیازهای شما مطابقت دارد، سپس به آرامی دوز را طی یک یا دو ماه افزایش می‌دهد، و اگر جواب نداد، دوباره آن را کاهش می‌دهد و دوز جدید را امتحان می‌کند.

اگر خوش شانس باشید، اولین مورد کار می کند. اگر نه، ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا دوز مؤثر را پیدا کنید – اگر حالت مقاومی نداشته باشد. و در تمام مدت، شما با افسردگی تحت درمان ناکافی زندگی می کنید، که احتمالاً با روند مخرب یک رژیم درمانی دائما در حال تغییر تشدید می شود.

Circular Genomics که امروز به عنوان بخشی از Startup Battlefield در TechCrunch Disrupt رونمایی شد، این مشکل بزرگ را با یک روش آزمایشی جدید هدف قرار داده است که متکی بر مولکولی در بدن ما است که دهه‌ها درباره آن می‌شناختیم اما اخیراً شروع به توجه به آن کرده‌ایم. : RNA دایره ای

همانطور که همه ما می دانیم DNA، ژن های ما را با استفاده از یک کد اساسی رمزگذاری می کند. وقتی زمان واقعی ساختن چیزها فرا می رسد، آن کد پردازش می شود و RNA تولید می کند، که مستقیماً پروتئین هایی را که در نهایت ساخته می شوند توصیف می کند، اما خواندن آن بسیار آسان تر از DNA یا خود پروتئین ها است.

مشکل RNA این است که به سرعت، کم و بیش بر اساس طراحی تجزیه می شود: انتهای هر رشته واکنش پذیر است، و کل چیز در عرض چند ساعت توسط آنزیم ها شروع به باز شدن می کند. اما گاهی اوقات این دو انتها به هم می رسند و “RNA دایره ای” را تشکیل می دهند: مولکول یکسان، اما بسیار بسیار طولانی تر.

“انواع گرد 5-10 سال پیش کشف شد. ما از دهه 1970 می‌دانستیم که آنها وجود دارند، اما تا زمانی که فناوری‌های توالی‌یابی عمیق پیشرفت نکرد، هرگز نتوانستیم آنها را از داده‌ها استخراج کنیم. ثبات به طور قابل توجهی افزایش می یابد، شما از 18 تا 24 ساعت به یک هفته می رسید.

Circular Genomics از RNA برای متوقف کردن داروهای افسردگی مانند یک بازی حدس زدن استفاده می‌کند • TechCrunch

این مهم است زیرا اگر می‌خواهید بدانید در مغز چه می‌گذرد، بیان RNA بهترین گزینه است – اما نمی‌توانید مستقیماً آن را استخراج کنید و زمانی که خون آن را از مغز خارج می‌کند، شروع به تجزیه شدن کرده است. . تجزیه و تحلیل DNA و پروتئین نیز چندان مفید نیستند. اما با ظهور ابزارهای جدید توالی، همه چیز در شرف تغییر است.

حافظ گفت: RNA دایره ای اولین نشانگر زیستی قابل اعتمادی است که به ما امکان می دهد شرایط مغز را بررسی کنیم. افسردگی اولین هدف است، به ویژه اینکه چه نوع دارویی احتمالاً برای یک فرد بهتر عمل می کند. تاکنون، این شرکت دو کارآزمایی بالینی را پشت سر گذاشته است: «ما از نمونه‌های خون استفاده کردیم و ایده‌ای در مورد پاسخ کلاس به دست آوردیم – برای مثال، آیا آنها به SSRI پاسخ می‌دهند یا نه. سپس یکی دیگر را انجام دادیم که در آن توانستیم ببینیم آیا بیمار به طور خاص به Zoloft پاسخ می دهد یا خیر. (Zoloft یک داروی ضد افسردگی است که معمولاً تجویز می شود.)

داشتن محل شروع برای اینکه چه دارویی به احتمال زیاد اثر می‌کند، حجم عظیمی از نگرانی‌های غیرضروری را از بین می‌برد: نه فقط خود داروها، بلکه قرار ملاقات‌ها، کاغذبازی‌ها، نبردهای بیمه، خطر بستری شدن در بیمارستان و غیره. هزینه کلی 6 تا 12 ماه مراقبت در زمانی که فردی از طریق گزینه ها کار می کند قابل توجه است، و این بدون در نظر گرفتن هزینه های ذهنی تر این فرآیند است.

حافظ گفت RNA دایره ای به سرعت در حال گسترش حضور خود در دنیای بیوتکنولوژی است. هنگامی که ما برای اولین بار شرکت را راه اندازی کردیم، انتشارات زیادی در دسترس نبود. اکنون به نظر می رسد هر هفته مقاله ای در مورد اینکه چگونه آنها نشانگرهای زیستی مفیدی برای سرطان و غیره هستند وجود دارد.

با این حال، Circular Genomics دارای چندین حق ثبت اختراع در انتظار است و برخی از IP ها را حفظ می کند، مانند فرآیند شناسایی واقعی – این کاری نیست که هر کسی بتواند فقط با یک ترتیب دهنده و مقداری اوقات فراغت انجام دهد.

این شرکت در حال حاضر روی انجام آزمایش‌های بالینی اضافی کار می‌کند تا محصول با اطمینان به بازار عرضه شود. اما کاربردهای دیگری نیز در افق وجود دارد. حافظ گفت که آنها همچنین ممکن است نشانگرهای زیستی را برای خود افسردگی مشخص کرده باشند – چیزی که می تواند بسیار مفید باشد.

او گفت: «جامعه ما ننگ زیادی در مورد تشخیص افسردگی» و به طور کلی بیماری روانی دارد. اما اگر افسردگی، مانند بسیاری از بیماری‌های دیگر، با یک آزمایش خون ساده نشان داده شود، به رفع این انگ کمک می‌کند. افرادی که در پذیرش افسردگی به عنوان دلیل تجربیات خود یا دیگران مشکل دارند – یا شرکت های بیمه مداوم – ممکن است علامت + در آزمایش خون را قانع کننده تر بدانند. البته، این در را برای نیاز به نشانگرهای بیولوژیکی به عنوان شواهدی از بیماری روانی باز می کند، اما وقتی به آنجا رسیدیم می توانیم از آن پل عبور کنیم.

در همین حال، این شرکت همچنان در حال یافتن بهترین راه برای رساندن این فناوری به دست بیماران است. در ابتدا، این ممکن است یک آزمون اختیاری باشد که تحت پوشش بیمه نیست و حدود 1000 دلار هزینه دارد. بدیهی است که این برای همه در دسترس نیست، اما مانند بسیاری از رویکردهای جدید که هنوز واجد شرایط بازپرداخت نشده‌اند، کمک‌های بلاعوض و سایر غرامت‌هایی وجود دارد که در صورت قابل توجه بودن مزایا می‌توان از آنها استفاده کرد.