منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Carta که قبلاً به دلیل تبعیض جنسیتی مورد شکایت قرار گرفته بود، اکنون از CTO سابق خود شکایت کرده است • TechCrunch

Carta که قبلاً به دلیل تبعیض جنسیتی مورد شکایت قرار گرفته بود، اکنون از CTO سابق خود شکایت کرده است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Carta که قبلاً به دلیل تبعیض جنسیتی مورد شکایت قرار گرفته بود، اکنون از CTO سابق خود شکایت کرده است • TechCrunch

Carta، شرکت 10 ساله مستقر در سانفرانسیسکو که تجارت اصلی آن فروش نرم افزار به سرمایه گذاران برای ردیابی پرتفوی آنها است، از مدیر ارشد فناوری سابق خود، جری تالتون شکایت کرده است که شرکت می گوید تقریباً سه سال “به دلیل” اخراج شده است. هفته پیش، جمعه، 23 دسامبر.

در شکایت خود، کارتا از تالتون برای جبران خسارت شکایت کرده است، با استناد به “اقدامات غیرقانونی و غیرقانونی او به عنوان یک مدیر کارتا” و ادعا می کند که او به شرکت خیانت کرده و کارکنان آن را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. “در حقوق و مزایا، و همچنین جوایز سهام قابل توجه.”

در اولین مطالعه، به نظر می رسد که شرکتی سینک آشپزخانه را به سمت یک افشاگر بالقوه پرتاب می کند که تاکتیک هایش ژامبون (و غیرقانونی) بود.

به طور خاص، طبق این شکایت، تالتون در اکتبر گذشته پس از ارسال نامه ای به هیئت مدیره Carta مبنی بر اشاره به “مسائل” مختلف با فرهنگ شرکت، به مرخصی اداری واگذار شد.

کارتا می‌گوید که مرخصی تالتون به منظور اجازه دادن به هیئت مدیره برای “تسهیل” تحقیقات “مستقل” بود، اما در آن دوره شرکت متوجه شد که تالتون بدون اطلاع او، ضبط‌های صوتی جلسات ویدئویی کاری با مشاور عمومی کارتا را نگه داشته است. چگونه با توجه به این شکایت:[D]از طریق یک میانجیگری محرمانه شامل یک کارمند سابق Carta (میانجیگری که تالتون طرف آن نبود)، در 8 نوامبر 2022، آپریل لیندوئر، مشاور عمومی کارتا، در ایمیلی از تالتون به آن کارمند سابق و وکیلش کپی شد، ظاهراً به اشتباه. ، با بیان «فکر می‌کنم شما باید کل مطلب را بخوانید» و شامل رونوشتی از ضبط صوتی بین تالتون و لیندوئر از 27 سپتامبر 2022 بود. این ایمیل همچنین حاوی نشانه‌ای بود مبنی بر اینکه فایل صوتی ضبط شده در اشتراک‌گذاری فایل آپلود شده است. پلتفرم، دراپ باکس.

اوه

این شرکت می‌گوید متعاقباً از تالتون خواسته است که تمام سوابق و رونوشت‌ها و سایر دارایی‌های Carta را به Carta بازگرداند و او همچنین کپی‌هایی از تمام سوابق و رونوشت‌ها را در اختیار «بازرسان مجاز شرکت» قرار داده است.

تالتون، که کارتا معتقد است “همچنین به طور مخفیانه حداقل دو عضو هیئت مدیره Carta و همچنین بنیانگذار و مدیر عامل Carta و سایر مدیران و کارمندان Carta را ثبت نام کرده است.”

اوایل عصر امروز با Carta و Talton برای اظهار نظر تماس گرفته شد. هیچ یک از آنها تا زمان انتشار پاسخ نداده اند.

یک سخنگوی به طور جداگانه به سانفرانسیسکو بیزینس تایمز گفت که هنری وارد، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Carta، تا زمانی که این موقعیت تکمیل شود، به عنوان CTO موقت خدمت می کند.

به نظر می رسد این دعوا به هر دو طرف آسیب برساند.

در پایان لیست طولانی اتهامات کارتا علیه تالتون، کارتا می گوید که تالتون “پیام های صریح، توهین آمیز، تبعیض آمیز و آزاردهنده جنسی با حداقل 9 زن، از جمله در ساعات کاری و در سیستم های کارتا” ارسال و دریافت کرده است، و تالتون به دنبال آن بوده و دریافت کرده است. “مزایا و امتیازاتی که او مستحق آنها نبود، از جمله، بدون محدودیت، سوء استفاده از کارت اعتباری شرکت خود برای امور شخصی و تلاش های مکرر برای رزرو سفر خارج از خط مشی شرکت.”

قبل از Carta، تالتون – که دارای دکترا در علوم کامپیوتر از استنفورد و دو مدرک از دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign است – یک سال و نیم را به عنوان مدیر مهندسی در Slack گذراند. یک استارتاپ نرم افزاری را که در ابتدا توسط NEA و Andreessen Horowitz تأمین مالی می شد، تأسیس کرد. و طبق گفته لینکدین، دو سال را به عنوان محقق در اینتل گذراند. او در سال 2018 به عنوان مدیر مهندسی به Carta پیوست و در سال 2020 به سمت CTO ارتقا یافت.

در همان زمان، Carta قبلاً به دلیل یک مشکل “فرهنگی” پرچم گذاری شده بود. در سال 2020، معاون سابق بازاریابی شرکت از Carta شکایت کرد و تیم را به تبعیض جنسیتی، تلافی جویانه، فسخ نادرست و نقض قانون پرداخت برابر کالیفرنیا متهم کرد. (ما آن مورد را در اینجا ارائه کردیم.)

در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا این همان کارمند سابق Carta است که در شکایت جدید Carta علیه تالتون نام برده شده است یا خیر، چندین نفر از مشتریان Carta نیز در چند ماه گذشته در مورد نارضایتی فزاینده خود از Carta با TechCrunch صحبت کرده اند. یکی، یکی از مدیران صندوق در حال انتقال از پلتفرم، هفته گذشته به این سردبیر گفت که تیمش «چهار مدیر حساب مختلف در کمتر از دو سال همکاری در Carta داشته است. مطمئناً به تداوم و درک صندوق و نیازهای ما کمکی نکرد.”

یکی از مدیران صندوقی که هفته گذشته با او مصاحبه کردیم از “فقدان ارتباطات داخلی” شکایت کرد و گفت که “مثل کار با چهار ارائه دهنده خدمات است”. او گفت: “کارتا از شما سندی را می خواهد که در پرونده دارند و باید بدانند که آن را دارند.” من نباید دنبال کنم. به همین دلیل است که برای اداره صندوق هزینه می کنم. آنها به شما خواهند گفت که «پورتال» را بررسی کنید، و پورتال وحشتناک است.

بر اساس گزارش Crunchbase، Carta در مجموع 1.1 میلیارد دلار از سرمایه گذاران جذب کرده است. هشتمین و آخرین دور تامین مالی خود را در آگوست 2021 اعلام کرد: سری G 500 میلیون دلاری، که توسط Silver Lake رهبری می شد و ارزش شرکت را 7.4 میلیارد دلار اعلام کرد.

علاوه بر سیلو لیک، برخی از بزرگترین حامیان آن عبارتند از Spark Capital، Social Capital، Menlo Ventures و Andreessen Horowitz.

تصویر بالا: یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Carta هنری وارد; او این شرکت را که در ابتدا eShares نام داشت، با کارآفرین سریال و سرمایه‌گذار قدیمی مانو کومار تأسیس کرد.