منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Canoo برای خرید کارخانه تولید خودرو در اوکلاهما سیتی • TechCrunch

Canoo برای خرید کارخانه تولید خودرو در اوکلاهما سیتی • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Canoo برای خرید کارخانه تولید خودرو در اوکلاهما سیتی • TechCrunch

این شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد که شرکت خودروهای الکتریکی تجاری Canoo برای خرید یک مرکز تولید خودرو در شهر اوکلاهاما به توافق رسیده است. این خبر یک هفته پس از آن منتشر شد که Canoo گفت که یک مرکز تولید ماژول باتری EV در پرایور، اوکلاهاما خواهد ساخت.

تسهیلات جدید به تولید خودروهای الکتریکی کانو (LDV) و Lifestyle Vehicle (LV)، یک SUV الکتریکی اختصاص داده خواهد شد. کانو هنوز روی «کارخانه مگامیکرو» خود در پرایور کار می‌کند، اما تا زمانی که آنلاین شود، این مرکز جدید به کانو کمک می‌کند تا تولید را افزایش دهد و خودروهای برقی را در سال 2023 به بازار عرضه کند.

تونی آکویلا، مدیرعامل Canoo گفت که این شرکت انتظار دارد تولید LDV را در 17 نوامبر آغاز کند و در سه ماهه اول سال 2023 گواهینامه نهایی را تکمیل کند. هدف ساخت 15 خودروی تولیدی در سال جاری است که به مشتریان متعهد مانند ناسا و والمارت تعلق خواهد گرفت. .

بنا به گفته Canoo Aquila، تأسیسات اوکلاهاما سیتی به مساحت 120 هکتار دارای «زیرساخت آماده تولید» است و «از لحاظ استراتژیک با دسترسی آسان به جاده و راه آهن واقع شده است». Canoo این تسهیلات را به گونه‌ای تطبیق می‌دهد که یک خط مونتاژ کامل خودرو با رباتیک، رنگ‌فروشی و مرکز بازسازی را در خود جای دهد. کانو گفت که این تاسیسات با انرژی پاک تامین می شود.

“من دنبال می کنم اینها اولیه می سازد ما اراده سپس به صورت تهاجمی تغییر مکان همه چيز مال ما تجهیزات و تمرکز به مال ما جدید نصب و راه اندازی در حین Q1 و Q2 روشن است 2023، آکویلا روز چهارشنبه گفت. “آبا ما شروع کنید تولید، wه من انتظار دارم بر اولین قابل فروش وسیله نقلیه تدارکات به بوجود امدن که در بر برعکس نیم بر Q1 و ما اراده سطح شیب دار تولید در 2H 2023 به 20000 واحدها دارم میدوم درصد از جانب سال پایان.”

آکویلا گفت که کارخانه مگامیکرو در پرایور “به دلایل اقتصادی کمی کند شده است”، اما زمانی که Canoo بتواند منابع را به آنجا منتقل کند، استارت آپ قادر خواهد بود تا میزان تولید خود را تا پایان سال 2024 دو برابر کند و به 40000 واحد برساند.

آکویلا گفت که در بلندمدت، تاسیسات اوکلاهاما سیتی روز چهارشنبه اعلام کرد بر تولید محصولات دفاعی و تخصصی تمرکز خواهد کرد. در ماه آوریل، ناسا Canoo را برای تهیه وسایل نقلیه خدمه برای پرتاب های اکتشافی ماه آرتمیس انتخاب کرد و در ژوئیه، ارتش ایالات متحده Canoo را برای تهیه خودروهای الکتریکی برای تجزیه و تحلیل و نمایش انتخاب کرد.

Canoo Q3 Financials

Canoo سه ماهه را با پول نقد و معادل نقدی 6.8 میلیون دلار به پایان رساند. این در مقایسه با 33.8 میلیون دلار در سه ماهه گذشته و 224.7 میلیون دلار نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 کاهش داشته است. در کمتر از یک سال، Canoo از 217.9 میلیون دلار خرج کرده و هنوز درآمدی کسب نکرده است.

آکویلا می‌گوید که سوزاندن نقدینگی کانو در سه ماهه به 25 درصد کاهش یافته است زیرا این شرکت به تغییر ترکیب مخارج خود ادامه می‌دهد و نسبت مخارج سرمایه به هزینه‌های عملیاتی را افزایش می‌دهد.

زیان شرکت از فعالیت های عملیاتی در این سه ماهه به 109.4 میلیون دلار و زیان خالص GAAP و زیان کل آن به 117.7 میلیون دلار رسید.

کانو می گوید که از طریق یک برنامه “ارائه بازار” به 200 میلیون دلار دسترسی دارد، اما دسترسی به سرمایه مانند داشتن پول نقد نیست.

“بر تامین مالی در مقابل ما آنها دارند ارائه شده است یک اضافی $30 میلیون که در آ یک لوله و آ توجه داشته باشید به بودن تبدیل شده است به پول نقد یا سهام، آکویلا گفت، و اشاره کرد که این شرکت در مراحل نهایی ارزیابی گزینه های مختلف تامین مالی برای تسهیلات اوکلاهما است.

به نظر می رسد کانو برای دستیابی به بودجه بیشتر و سرپا ماندن به وعده های درآمد آتی متکی است.

پس از گزارش درآمد سه ماهه اول سال جاری، Canoo هشداری درباره نگرانی فزاینده صادر کرد و گفت ممکن است بودجه کافی برای ادامه فعالیت نداشته باشد. اوضاع برای این شرکت در سه ماهه دوم بهبود یافت، تا حدی به دلیل توافق آن با والمارت برای فروش 4500 وسیله نقلیه الکتریکی. این امر نه تنها درآمد آتی را برای Canoo تضمین کرد، بلکه به شرکت فرصت دیگری داد تا فرصت‌های تامین مالی سرمایه کم‌هزینه و بدون کاهش را دنبال کند.

از آن زمان، کانو همچنین سفارشات الزام آور ناوگان را از Kingbee و Zeeba برای خرید به ترتیب 9300 و 3000 وسیله نقلیه با امکان افزایش به ترتیب به 18600 و 5450 خودرو تضمین کرده است. طبق گفته آکویلا، امروزه کانو بیش از 2 میلیارد دلار در کل سفارشات در خط لوله دارد.

آخر دو چهارم آنها دارند بود زیاد آکویلا گفت: محکم.را کلان اقتصادی وجود دارد تشدید شد هل دادن بر قیمت بر سرمایه، پایتخت بلندتر و مجبور کردن ما به بالا بردن سرعت مال ما بلوغ و من مدیریت می کنم هزینه ها به طور موثر به به دست می‌آورم مال ما اهداف ما آنها دارند بود در حال انجام مال ما بهترین به من مدیریت می کنم پول نقد، ادامه داد دسترسی داشته باشید به نقدینگی و رقیق سازی.»

آکیلا گفت که در حالی که وضعیت مالی کانو وخیم به نظر می رسد، او معتقد است که دسترسی کمتر به پول نقد منجر به رقابت و کارایی بیشتر شده است.

“بودن توانا به من درس میدهم بر خدمه اینجا چگونه به دارم میدوم آ کسب و کار بر نقطه عطف “درست به موقع”. سرمایه، پایتخت است آ زیاد منضبط نزدیک شدن پسندیدن یک سرمایه گذار، نه فقط پسندیدن بر رئيس هیئت مدیره و مدیر عامل،” او گفتمن میدانم آی تی است دردناک ولی، شما میدانم خواهد شد شما نسبتا دادن آ جوان شرکت آ زیاد بر پول، یا خواهد شد شما نسبتا دادن آی تی پول مستقر بر سنگ بنا؟

کانو دستورالعمل هزینه های خود را برای باقیمانده سال تجدید نظر کرد و 70 تا 90 میلیون دلار هزینه های عملیاتی را پیش بینی کرد، بدون احتساب غرامت مبتنی بر سهام، و 30 تا 50 میلیون دلار در هزینه های سرمایه ای.

“ما هستند اکنون بر یه آهنگ برای آ 40% کاهش که در عملیاتی هزینه ها برای بر دوما نیم بر بر سال، که است به طور قابل ملاحظه بهبود در مقایسه به آ قبلا آشکار کرد طرح ریزی بر 20% رامش مورتی، معاون ارشد مالی در Canoo گفت.

سهام Canoo که در قیمت 1.17 دلار بسته شد، در معاملات پس از ساعت کاری 3.42 درصد افزایش یافت.