منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Brelyon مفهوم نمایشگر همهجانبه را نشان می دهد • TechCrunch

Brelyon مفهوم نمایشگر همهجانبه را نشان می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Brelyon مفهوم نمایشگر همهجانبه را نشان می دهد • TechCrunch

Brelyon مفهوم نمایشگر همهجانبه را نشان می دهد • TechCrunch

چند ماه پیش، Brelyon که به دنبال جمع آوری 15 میلیون دلار بودجه بود، چشم انداز خود را از جلوه های بصری فراگیر به نمایش گذاشت. در CES در لاس وگاس، ما یک صفحه نمایش OLED کاملاً غوطه ور 8K را امتحان کردیم که تجربه ای شبیه به هدست واقعیت مجازی را بدون نیاز به چسباندن چیزی به صورت شما ارائه می دهد.

برمک حشمت، مدیرعامل و موسس Brelyon در مصاحبه با TechCrunch توضیح داد: «برلیون فیوژن ترکیب نور را برای مقیاس‌بندی میدان دید به روشی جدید که به وضوح‌های متعددی دست می‌یابد، امکان‌پذیر می‌سازد». این نوع نوآوری جدید برای گسترش میدان نور واقعاً به ما این امکان را می‌دهد که نور را به عنوان تکه‌هایی از بلوک‌های LEGO در نظر بگیریم که می‌توان آن‌ها را به صورت محاسباتی برای ایجاد صفحه‌ای غوطه‌ورتر ساخت.»

این فناوری در حال حاضر یک نمونه اولیه است که برای مدتی وارد بازار نخواهد شد – شرکت پیشنهاد می کند 3-4 سال – اما با این وجود عمیقاً چشمگیر است. فناوری اصلی همان چیزی است که شرکت آن را Ultra Reality می‌نامد و از مهندسی جبهه موج دقیق برای ایجاد میدان دید عظیم با عمق نوری واقعی استفاده می‌کند. نتیجه نمایشگری است که میدان دید شما را کاملا احاطه می کند. همچنین صدای فضایی را اضافه می کند و از یک سری دوربین برای ردیابی موقعیت سر شما استفاده می کند و آنچه را که نمایشگر نشان می دهد برای حداکثر غوطه وری تنظیم می کند.

Brelyon مفهوم نمایشگر همهجانبه را نشان می دهد • TechCrunch

نمونه اولیه نمایشگر Brelyon در CES نمایش داده شد. اعتبار تصویر: TechCrunch / Haje Kamps

پس برای کیست؟

ما این را به عنوان یک تجربه موازی با هدست بدون نیاز به استفاده از هدفون در نظر می‌گیریم. البته بازار Enterprise یکی از اولین بازارهایی است که از آن استفاده می کند. آنها در حال حاضر برخی از مدل های قدیمی ما را می خرند.» حشمت توضیح می دهد. این برای گیمرها فوق العاده خواهد بود، هر کسی که از تنظیمات چند مانیتور استفاده می کند یا می خواهد کاری با هدست انجام دهد اما نمی خواهد همیشه بلند شود و برقصد. این یک تجربه دسکتاپ بسیار فراگیر است.”

این شرکت اشاره می کند که بازار ده ها میلیارد دلار برای خرید هدست های واقعیت مجازی هزینه کرده است، اما معتقد است که غوطه وری نباید با هدست برابر باشد.

Brelyon مفهوم نمایشگر همهجانبه را نشان می دهد • TechCrunch

واضح است که تصویر برای نمایشگر مناسب نیست، اما اگر این آینده باشد، نمی‌توانیم برای رسیدن به آن صبر کنیم. اعتبار تصویر: TechCrunch / Haje Kamps

“تیدر اینجا باید راه حل های دیگری برای افرادی که نمی خواهند از هدفون استفاده کنند اما همچنان می خواهند شیرجه بزنند وجود داشته باشد. اتفاقی که در صنعت می افتد این است که با تبدیل شدن بیشتر هدفون به هدفون، برخی از عناصر مورد استفاده در هدفون اکنون مقرون به صرفه تر می شوند.» حشمت می گوید. “این به ما امکان می دهد چیزی را ایجاد کنیم که “نمایشگر نوری” می نامیم. آنها از ترکیبی از تکنیک های اپتیک و محاسباتی استفاده می کنند تا این تصاویر مجازی را بدون نیاز به استفاده از عینک به شما ارائه دهند. ما معمار این دسته بندی های جدید نمایش هستیم.»

اگر ویدیوهای خود را با موسیقی های عمیق ترنس و ویرایش های سبک موزیک ویدیوی سریع دوست دارید، Brelyon چند پیش نمایش دیگر برای شما دارد:

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید