منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Bondaval 15 میلیون دلار سری A برای جایگزینی خود برای ضمانت‌های بانکی سنتی جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

Bondaval 15 میلیون دلار سری A برای جایگزینی خود برای ضمانت‌های بانکی سنتی جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Bondaval 15 میلیون دلار سری A برای جایگزینی خود برای ضمانت‌های بانکی سنتی جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

Bondaval، شرکت بیمه B2B مستقر در لندن که به تیم‌های اعتباری اطمینان می‌دهد که مشتریان به تعهدات مالی خود عمل خواهند کرد، 15 میلیون دلار از سرمایه‌گذاری سری A به رهبری تالیس کپیتال جمع‌آوری کرده است. این دور شامل مشارکت سرمایه گذاران بازگشتی Octopus Ventures، Insurtech Gateway Ltd، Truesight and Expa و سرمایه گذاران جدید FJ Labs و Broadhaven Ventures است. تام ویلیامز شریک عمومی Talis Capital به هیئت مدیره Bondaval خواهد پیوست.

TechCrunch آخرین بار زمانی که در اکتبر 2021 بودجه اولیه خود را اعلام کرد، Bondaval را پوشش داد. از آن زمان تاکنون دامنه فعالیت خود را به 31 کشور در اروپا و آمریکای شمالی گسترش داده است و تیم خود را به 20 نفر افزایش داده است و برنامه هایی برای استخدام بیشتر دارد. مشتریان آن اکنون شامل BP و Shell هستند.

بودجه جدید Bondaval برای استخدام، گسترش به بازارهای بین‌المللی جدید و افزودن موارد استفاده بیشتر برای پلتفرم خود استفاده خواهد شد. این استارتاپ از زمانی که در سال 2020 توسط تام پاول و سام داموسی تأسیس شد، تاکنون 25 میلیون دلار جذب کرده است.

محصول شاخص Bondaval MicroBonds است که به عنوان جایگزینی برای ضمانت‌های بانکی سنتی و بیمه تجاری با جزئی کردن فرآیند پذیره‌نویسی عمل می‌کند. از آنجا که اوراق ضمانت معمولاً برای معاملات و قراردادهای بزرگ محفوظ است، به این معنی است که پذیره نویسی آنها زمان بر و پرهزینه است. Bondaval روند را سرعت می بخشد و از طریق موتور تصمیم گیری ریسک اعتباری اختصاصی خود، که احتمال نکول را در برابر شرایط اوراق قرضه تجزیه و تحلیل می کند و به Bondaval این امکان را می دهد که MicroBonds را در مقیاس منتشر کند، آن را در دسترس تر می کند. مشتریان MicroBonds را می خرند تا تیم های وام را تضمین کنند که شرایط قرارداد را رعایت می کنند.

بدون MicroBonds، تیم های اعتباری گزینه های کمی برای کاهش ریسک دارند. به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرند که اعتبار را تمدید نکنند و از مشتریان بخواهند که از قبل پول نقد پرداخت کنند، اما این بدان معناست که هر دو طرف نقدینگی کمتری برای رشد کسب و کار خود دارند. تیم‌های اعتباری می‌توانند وثیقه‌های مبتنی بر وثیقه، از جمله ضمانت‌های بانکی را درخواست کنند، اما این وثیقه‌ها حدود سه تا شش ماه طول می‌کشد تا به کار گرفته شوند و همچنین نقدینگی محدودی برای مشتریان باقی می‌ماند. گزینه دیگر بیمه اعتباری است. نکته منفی این است که این بیمه نامه ها می توانند توسط بیمه گذاران لغو شوند. MicroBonds که توسط پذیره نویسان S&P A+ پذیرفته شده است، به دنبال حل همه این مشکلات با ارائه یک جایگزین سریعتر و غیرقابل لغو به تیم های اعتباری و مشتریانشان است که به صورت آنلاین در دسترس است.

زمانی که TechCrunch برای اولین بار Bondaval را پوشش داد، بر خرده فروشان مستقل و زنجیره تامین متمرکز بود. خرده فروشان کوچک هنوز هم می توانند از MicroBonds بهره مند شوند، زیرا آنها فقط باید حق بیمه سالانه بپردازند، به جای ارائه وثیقه مبتنی بر وثیقه، که به معنای نقدینگی بیشتر است. اما Bondaval به موارد استفاده جدید برای مدیران اعتباری در شرکت‌های بزرگ که نیاز به ایمن کردن پرداخت‌های مبتنی بر پورتفولیو دارند، گسترش داده است. این شرکت‌ها شامل شرکت‌هایی در بخش انرژی مانند مشتریان فعلی شل، بی‌پی، هایلند سوخت و تاسی انرژی است.

ویلیامز در بیانیه‌ای گفت: «ما تحت‌تأثیر فرصت‌های MicroBonds هستیم که می‌توان آن‌ها را به روش‌های مختلف پیاده‌سازی کرد، و مقیاس بزرگ این فرصت در میزانی که می‌تواند اعتبار را تغییر دهد، شگفت‌آور است. ما پتانسیل نامحدودی را برای Bondaval می بینیم و خوشحالیم که بخشی از این سفر هستیم.