منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Blume هند بیش از دو برابر می شود و بیش از 250 میلیون دلار در صندوق جدید جمع آوری می کند • TechCrunch

Blume هند بیش از دو برابر می شود و بیش از 250 میلیون دلار در صندوق جدید جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Blume هند بیش از دو برابر می شود و بیش از 250 میلیون دلار در صندوق جدید جمع آوری می کند • TechCrunch

شرکت سرمایه‌گذاری هندی Blume بیش از 250 میلیون دلار در صندوق جدیدی جمع‌آوری کرده است که چهارمین و بزرگ‌ترین آن است، زیرا به نظر می‌رسد در جذب استارت‌آپ‌های اولیه تهاجمی‌تر شود و در طول زمان در حمایت از شرکت‌های سبد سهام خود عمیق‌تر شود، زیرا فعالیت معاملاتی در بازار جنوب آسیا از چرخش جهانی گسترده تر در بازارهای عمومی ضربه خورد.

این شرکت 12 ساله که حدود 30 نفر را استخدام می کند، گفت که در ابتدا می خواست 200 میلیون دلار جمع آوری کند اما پس از درخواست های دریافتی، اهداف خود را گسترش داد. برخی از دفاتر خانواده برتر هند، دفاتر جهانی خانواده، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مستقل هند و خارج از کشور و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای نوظهور از صندوق جدید حمایت کرده‌اند، بدون اینکه نام خاصی ذکر شود. (VCها به ندرت نام آلبوم های کامل خود را فاش می کنند.)

Blume Ventures – که بیش از 600 میلیون دلار از دارایی های تحت مدیریت را مدیریت می کند – صندوق بزرگتر را برای حمایت از حدود 35 استارت آپ مستقر خواهد کرد که این رقم در صندوق قبلی 25 است.

Karthik Reddy، موسس و شریک عمومی Blume Ventures، در مصاحبه با TechCrunch گفت: تمرکز گسترده‌تر نوشتن چک‌های بزرگ‌تر و شرکت در چندین دور شرکت‌های پرتفوی است. او گفت که این کاری است که شرکت به دلیل اندازه آن نمی تواند انجام دهد. بنیانگذاران اکنون می دانند که ما می توانیم مدت بیشتری از آنها حمایت کنیم. قبلاً قدرت شلیک نداشتیم، اما اکنون داریم.

او گفت که این صندوق همچنین برای استارت آپ های انتخابی با هزینه بالاتر، که معمولاً از بنیانگذاران شخص دوم یا ثالث هستند، حمایت خواهد کرد. «حالا من پول دارم که بتوانم چنین معاملاتی انجام دهم، 50-50 با کسی بروم. قبلا هرگز نمی توانستیم این کار را انجام دهیم. ما جرات و جرات مدل‌سازی ریسک را نداشتیم.»

صندوق هندی، که شرکای آن به طور گسترده مورد احترام هستند و برخی از دوستانه ترین بنیانگذاران در اکوسیستم در نظر گرفته می شوند، در نیم دهه گذشته رشد کرده است زیرا بسیاری از انتخاب های قبلی آن مورد پذیرش گسترده تری قرار گرفتند و طرفداران بیشتری پیدا کردند. مجموعه آن شامل Unacademy، Slice، Spinny، Dunzo، Classplus، Servify، Exotel، Lambdtest، Smallcase، Euler و Pixxel است.

با افزایش بازارهای عمومی جهانی در سال 2021، به لطف نرخ های بهره پایین و تزریق محرک های محرک به سیستم، استارت آپ های هندی از این سرخوشی سود بردند و رکورد 39 میلیارد دلار در سال جذب کردند. تایگر گلوبال، سافت بانک و آلفا ویو گلوبال به طور تهاجمی چک نوشتند و ده ها تک شاخ را در کشور نقد کردند.

اما از آنجایی که بازارها بیشتر سودهای حاصل از یک رالی 13 ساله را معکوس کردند، فعالیت معاملات در داخل به همان میزان چشمگیر کاهش یافته است. در یک مبادله مهم، کالیان کریشنامورتی، مدیرعامل Flipkart ماه گذشته به اکوسیستم هشدار داد که زمستان به اصطلاح تامین مالی احتمالاً 12 تا 18 ماه دیگر ادامه خواهد داشت و صنعت ممکن است مجبور باشد با “آشفتگی و نوسانات زیادی” دست و پنجه نرم کند.

ردی، که از صحبت کردن درباره سرمایه‌های بزرگ‌تر کمی ناراحت است، گفت بسیاری از شرکت‌هایی که به شدت در حال استقرار سرمایه در کشور هستند، احتمالاً بازیگران ریسک‌پذیر نیستند.

“این سرمایه گذاری خطرپذیر نیست، این یک سرمایه گذاری رشد کلاسیک است. آنها می توانند یک روز بیدار شوند و کل تخصیص را به بازارهای عمومی منتقل کنند، به سمت دارایی های PE حرکت کنند، به سمت کالاها حرکت کنند. آنها می توانند هر کاری که بخواهند انجام دهند. برخی از آنها خطرات را امتحان کردند. برخی خواهند ماند و برخی دیگر ممکن است عقب نشینی کنند.»

علیرغم رکود بازار، ردی گفت که بلوم در ماه‌های اخیر چک‌های متعددی نوشته است و همچنان شاهد بهبود کیفیت تیم‌ها و مشکلاتی است که استارت‌آپ‌های عصر جدید سعی در حل آن دارند. اما او موافقت کرد که بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که در سال گذشته یا اوایل امسال با ارزیابی‌های غیرواقعی سرمایه جذب کردند، یا باید ارزش خود را با رشد سریع و پایدار ثابت کنند یا در دوره‌های بعدی کاهش قیمت‌ها را انجام دهند.

به لطف واقعیت فزاینده خروج از IPO و M&A، 2 برابر بنیانگذاران و اپراتورها و همچنین بنیانگذاران با کیفیت بالاتری که برای اولین بار حضور دارند، احیا شده است. Sanjay Nath، یکی از بنیانگذاران و شریک عمومی Blume Ventures، در بیانیه ای گفت: ما از اینکه Blume شریک اصلی انتخابی برای هر دو دسته خواهد شد، هیجان زده هستیم.

در حالی که اکوسیستم استارتاپی هند در حال رشد است و نشانه‌هایی از بلوغ نشان می‌دهد، روند دیگر در این کشور افزایش سرمایه‌های داخلی و سرعت افزایش حجم سرمایه‌های خود در سال‌های اخیر است.

Chiratae Ventures، Arkham Ventures و 3One4 Capital سرمایه‌های بیشتری جمع‌آوری کرده‌اند که گاهی از مرز 300 میلیون دلار فراتر می‌رود. (خود بلوم از 20 میلیون دلار در سال 2011 به 60 میلیون دلار در سال 2015 و 102 میلیون دلار در سال 2018 افزایش یافت.)

ردی گفت که شرکت‌های داخلی هند که بسیاری از آنها بر بخش‌های خاصی متمرکز هستند، افزایش سرمایه بیشتر نشان می‌دهد که آنها باورهای اصلی را به دست آورده‌اند که می‌توانند به بخش‌های خود عمیق‌تر بروند و از استارت‌آپ‌های موجود حق بیمه دریافت کنند. به رونق برای ضبط گرامافون. او گفت که بسیاری از مشاغل وجوهی را پس داده اند.