منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Blnk، یک شرکت فین‌تک که وام‌های مصرفی فوری در مصر ارائه می‌کند، ۳۲ میلیون دلار بدهی و سهام جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

Blnk، یک شرکت فین‌تک که وام‌های مصرفی فوری در مصر ارائه می‌کند، ۳۲ میلیون دلار بدهی و سهام جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Blnk، یک شرکت فین‌تک که وام‌های مصرفی فوری در مصر ارائه می‌کند، ۳۲ میلیون دلار بدهی و سهام جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

ضریب نفوذ کارت اعتباری در مصر کم است، با بیش از 4 میلیون کارت در جمعیت بیش از 100 میلیون نفر. به این ترتیب، مردم در کشور با توجه به گزینه های معدود دیگری که در بازار وجود دارد، دسترسی کمی به اعتبار دارند یا اصلاً دسترسی ندارند.

یکی از این گزینه ها، وام های مصرفی، توسط Blnk، یک شرکت فین تک که اکتبر گذشته راه اندازی شد، در حال بررسی است. پلت فرم وام دیجیتال با بازرگانان مصری همکاری می کند و به آنها اجازه می دهد مشتریان را در محل فروش تضمین کنند و برای خرید اقلامی مانند خدمات الکترونیک، مبلمان و خودرو با بازپرداخت 6 تا 36 ماهه.

بلنک گفت 32 میلیون دلار با تقسیم پول به مراحل مختلف و انواع تأمین مالی جمع آوری کرده است: 12.5 میلیون دلار در دوره های قبل و سرمایه اولیه (به رهبری شرکت سرمایه گذاری بین المللی امارات در ابوظبی). [EIIC]، Sawari Ventures و سایر سرمایه گذاران)، تامین مالی 11.2 میلیون دلاری بدهی و 8.3 میلیون دلار انتشار اوراق بهادار شده. این کشور قصد دارد “شمولیت مالی در جوامع محروم در سراسر کشور را تسریع بخشد” و از “تجهیز به هوش مصنوعی” خود حمایت کند. زیرساخت های اعتباری

به گفته این شرکت، مشتریانی که از Blnk در محل فروش استفاده می کنند، برای شروع نیاز به شناسه ملی دارند و پس از آن می توانند در عرض سه دقیقه بودجه دریافت کنند. عمرو سلطان، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، در مصاحبه با TechCrunch گفت: “این یک سرویس بسیار سریع است.” و با حضور در محل فروش، به افزایش نرخ تبدیل و ارائه محصولات مقرون به صرفه به جمعیتی که به طور قابل توجهی از خدمات محروم هستند کمک می کنیم. ما روی شمول مالی بسیار متمرکز هستیم، به ویژه نحوه بیمه کردن افرادی که سابقه اعتباری ندارند.

سلطان که شرکت را با طارق الشیخ، گفت که Blnk این کار را از طریق سیستم پذیره نویسی اختصاصی خود و مدل ارزیابی ریسک انجام می دهد که ریسک و توانایی مشتریان برای ارائه بدهی هایشان را ارزیابی می کند. تا کنون، بلنک ادعا می کند که پول بیشتری پرداخت کرده است 20 میلیون دلار وام از طریق شبکه ای متشکل از بیش از 300 تاجر (نیمی از آنها فعال) به بیش از 60000 مشتری که به طور متوسط ​​2.6٪ سود ماهانه پرداخت می کنند.

جوزف اسکندر، رئیس سرمایه گذاری در سرمایه گذار برجسته EIIC، در مورد این سرمایه گذاری صحبت کرد: ما متقاعد شده‌ایم که بازار مصر و اکوسیستم راه‌اندازی آن فرصتی قانع‌کننده برای سرمایه‌گذاران منطقه‌ای و بین‌المللی است و متعهد به شناسایی و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای افزایش‌دهنده ارزش هستیم.» ما از شراکت با Blnk برای پیشبرد مشارکت مالی و توسعه اقتصادی در مصر خرسندیم و مشتاقانه منتظر همکاری با این تیم برای دستیابی به اهداف آنها هستیم.» سایر شرکت های فین تک که وام و سایر خدمات مالی در مصر ارائه می دهند عبارتند از MNT -Halan، MoneyFellows و Khazna.