منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • BioNTech استارت‌آپ هوش مصنوعی مستقر در تونس، InstaDeep را به مبلغ 562 میلیون پوند خریداری کرد • TechCrunch

BioNTech استارت‌آپ هوش مصنوعی مستقر در تونس، InstaDeep را به مبلغ 562 میلیون پوند خریداری کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
BioNTech استارت‌آپ هوش مصنوعی مستقر در تونس، InstaDeep را به مبلغ 562 میلیون پوند خریداری کرد • TechCrunch

BioNTech استارت‌آپ هوش مصنوعی مستقر در تونس، InstaDeep را به مبلغ 562 میلیون پوند خریداری کرد • TechCrunch

شرکت بیوتکنولوژی BioNTech SE مستقر در آلمان قرار است در بزرگترین معامله تا به امروز، استارتاپ هوش مصنوعی (AI) متولد تونس و مستقر در بریتانیا InstaDeep را با قیمت 562 میلیون پوند (حدود 680 میلیون دلار) خریداری کند.

به گزارش فایننشال تایمز، سازنده آلمانی قصد استفاده از واکسن را دارد یادگیری ماشینی InstaDeep برای “بهبود فرآیند کشف دارو، از جمله توسعه درمان های شخصی متناسب با سرطان بیمار”.

گفته می‌شود که BioNTech 362 میلیون پوند – ترکیبی از پول نقد و مقدار نامشخص سهام BioNTech – پیشاپیش پرداخت می‌کند. طبق بیانیه شرکت، ۲۰۰ میلیون پوند باقیمانده به عملکرد InstaDeep در آینده بستگی دارد.

ژانویه گذشته، InstaDeep، توسط کریم بیگیر و زهرا اسلیم در سال 2014 تاسیس شد100 میلیون دلار از بودجه سری B به رهبری سرمایه اطلاعاتی آلفا و CDIB. BioNTech از جمله سرمایه گذاران شرکت کننده بود که شامل Chimera Abu Dhabi، DB Digital Ventures دویچه بان و Google نیز می شد.

استارتاپ هوش مصنوعی مستقر در تونس و لندن که از تکنیک های پیشرفته یادگیری ماشین برای آوردن هوش مصنوعی به برنامه های کاربردی در محیط سازمانی استفاده می کند. وجود دارد دفاتر در پاریس، تونس، لاگوس، دبی و کیپ تاون.

مدیر عامل Begur سال گذشته در مصاحبه ای با TechCrunch گفت InstaDeep از یادگیری تقویتی استفاده می کند، نوعی یادگیری ماشینی، که به طراحی و مدیریت استراتژی های بهینه سازی کمک می کند. همزمان. مواردی که InstaDeep از فناوری‌های هوش مصنوعی خود استفاده کرده است شامل کمک به یک شرکت حمل‌ونقل بزرگ است به طور موثر هزاران کانتینر را به ایستگاه قطار منتقل کنید یا برنامه ریزی 10000 قطار را خودکار کنید. نمونه های دیگر طراحی سیلیکون درمانی پیشرفته و اجزای مسیریابی PCB است.

این این شرکت در حال حاضر در حال کار بر روی یک محصول مهتابی برای خودکار کردن برنامه ریزی راه آهن با دویچه بان، بزرگترین شرکت است. اپراتور راه آهن در اروپا

در سال 2019، InstaDeep یک همکاری استراتژیک چند ساله با BioNTech برای راه‌اندازی یک آزمایشگاه مشترک نوآوری AI تشکیل داد که در آن آخرین پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را برای توسعه ایمنی‌درمانی‌های جدید به کار خواهند گرفت. این خرید نتیجه این همکاری بلندمدت است که InstaDeep را به محوریت مجموعه رو به رشد BioNTech از ابتکارات هوش مصنوعی و ML تبدیل کرده است.

BioNTech قصد دارد از راه‌حل‌های محاسباتی برای ایجاد داروهای شخصی‌سازی شده برای بیماران سرطانی استفاده کند و به گفته مدیرعامل اوگور شاهین، «به‌دست آوردن InstaDeep به ما امکان می‌دهد قابلیت‌های هوش مصنوعی دنیای دیجیتال را به سرعت در حال تکامل در فرآیندهای فناوری، تحقیقات، کشف دارو، ساخت و استقرار خود بگنجانیم. هدف ما تبدیل BioNTech به یک شرکت فناوری است که در آن هوش مصنوعی به طور یکپارچه در تمام جنبه‌های کار ما یکپارچه شده است.»

تیم 240 نفره InstaDeep به ارائه خدمات هوش مصنوعی و یادگیری ماشین خود به سایر شرکت‌ها از جمله گوگل و انویدیا ادامه خواهد داد.

“هوش مصنوعی به طور تصاعدی در حال پیشرفت است و ماموریت ما در InstaDeep همیشه این بوده است که اطمینان حاصل کنیم که برای همه مفید است. ما بسیار هیجان‌زده هستیم که به نیروها بپیوندیم و به تیمی با BioNTech تبدیل شویم، که فرهنگ نوآوری عمیق تکنولوژیکی را با آنها به اشتراک می‌گذاریم و بر تأثیر مثبت انسانی تمرکز می‌کنیم.» ما با هم، ایجاد یک رهبر جهانی را تصور می کنیم که تحقیقات بیودارویی و هوش مصنوعی را برای طراحی نسل بعدی ایمونوتراپی که مراقبت های پزشکی را بهبود می بخشد، ترکیب می کند و به مبارزه با سرطان و سایر بیماری ها کمک می کند.

انتظار می رود این معامله در نیمه اول سال 2023 بسته شود، مشروط به شرایط بسته شدن مرسوم و تاییدیه های نظارتی.