منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Binance و WazirX دو سال پس از اعلام خرید – TechCrunch بر سر مالکیت اختلاف نظر دارند

Binance و WazirX دو سال پس از اعلام خرید – TechCrunch بر سر مالکیت اختلاف نظر دارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Binance و WazirX دو سال پس از اعلام خرید - TechCrunch بر سر مالکیت اختلاف نظر دارند

Binance و WazirX دو سال پس از اعلام خرید - TechCrunch بر سر مالکیت اختلاف نظر دارند

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، روز جمعه اعلام کرد علیرغم افشای خرید دو سال و نیم پیش، پلتفرم WazirX مستقر در هند را ندارد، اقدامی که باعث سردرگمی بازیگران صنعت از جمله هند شده است. محکم

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس، در یک مجموعه ای از توییت ها این شرکت “در چندین سال گذشته در تلاش برای بستن قرارداد” بوده است، اما هنوز معامله را تکمیل نکرده است، به دلیل “چند موضوع” که او از توضیح بیشتر در مورد آنها خودداری کرد.

بایننس در اواخر سال 2019 در یک پست وبلاگی از خرید WazirX خبر داد. پست رسمی وبلاگ، که عکسی از ژائو و بنیانگذاران وزیر ایکس را نشان می دهد، همچنین اشتیاق مدیر عامل Binance را در مورد این معامله نشان می دهد.

نشریه 2019 به نقل از او گفت: «خرید وزیر ایکس تعهد و فداکاری ما به مردم هند و تقویت اکوسیستم بلاک چین در هند و همچنین گامی رو به جلو دیگر در دستیابی به آزادی نقدی را نشان می‌دهد.

WazirX همچنین در یک پست وبلاگ جداگانه اعلام کرد که “با موفقیت توسط Binance خریداری شده است”.

Binance و WazirX دو سال پس از اعلام خرید - TechCrunch بر سر مالکیت اختلاف نظر دارند

توییتی از ژائو در سال گذشته که اخبار مربوط به WazirX را به اشتراک گذاشت که در آن به عنوان متعلق به Binance توصیف شد.

ژائو روز جمعه گفت که بایننس “مالک هیچ سهامی در Zanmai Labs” نیست، نهادی که WazirX را اداره می کند و توسط بنیانگذاران اصلی ایجاد شده است.

«در 21 نوامبر 2019، بایننس یک پست وبلاگی منتشر کرد مبنی بر اینکه WazirX را «خرید» کرده است. این معامله هرگز تکمیل نشد. بایننس هرگز – در هیچ زمانی – مالک هیچ سهامی از Zanmai Labs، سازمانی که WazirX را اداره می‌کند، نبوده است.

بایننس تنها خدمات کیف پول WazirX را به عنوان یک راه حل فنی ارائه می دهد. همچنین یکپارچه سازی با استفاده از tx خارج از زنجیره برای صرفه جویی در هزینه های شبکه وجود دارد. وزیر ایکس مسئول تمام جنبه های دیگر صرافی وزیر ایکس از جمله ثبت نام کاربر، KYC، معاملات و شروع برداشت است.

این شفاف سازی به دنبال مسدود کردن بیش از 8 میلیون دلار دارایی وزیر ایکس توسط اداره اجرای هند به دلیل نقض ادعایی قانون مبادلات خارجی است.

اتهامات اخیر در رابطه با عملکرد WazirX و نحوه مدیریت این پلتفرم توسط Zanmai Labs باعث نگرانی عمیق بایننس شده است. Binance با مقامات مجری قانون در سراسر جهان همکاری می کند. ژائو افزود: ما خوشحال خواهیم شد که با ED به هر شکل ممکن کار کنیم.

آژانس مبارزه با پولشویی هند در دستور روز جمعه خود اعلام کرد که بایننس به ندرت به سؤالات ارسال شده به آدرس ایمیل رسمی مطابقت قانونی خود پاسخ می دهد.

WazirX بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال هند از نظر حجم معاملات است. این شرکت اواخر سال گذشته اعلام کرد حجم معاملات سالانه آن در سال 2021 از 43 میلیارد دلار فراتر رفت که نشان دهنده “رشد 1735 درصدی نسبت به سال 2020” است. این پلتفرم همچنین فناوری خود را در اختیار چندین صرافی هندی دیگر قرار می دهد.

به روز شده در 22.58 IST: Nischal Shetty، یکی از بنیانگذاران WazirX، ادعاهای Zhao را رد کرد و ادعا کرد که Binance واقعاً WazirX را خریداری کرده است. او در یک سری توییت گفت: