منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Beacon Power Services 2.7 میلیون دلار برای بهبود دسترسی به برق برای شهرهای جنوب صحرای آفریقا TechCrunch جمع آوری می کند.

Beacon Power Services 2.7 میلیون دلار برای بهبود دسترسی به برق برای شهرهای جنوب صحرای آفریقا TechCrunch جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Beacon Power Services 2.7 میلیون دلار برای بهبود دسترسی به برق برای شهرهای جنوب صحرای آفریقا TechCrunch جمع آوری می کند.

بر اساس گزارش ها، سهم کشورهای جنوب صحرای آفریقا از جمعیت جهان بدون دسترسی به برق در سال 2020 به 77 درصد رسید. علاوه بر این، متوسط ​​عرضه روزانه برق در برخی از بزرگترین شهرهای آفریقا کمتر از 12 ساعت است. در نتیجه، مردم و کسب‌وکارها گزینه‌ها و جایگزین‌های دیگری مانند ژنراتورها را برای مقابله با مشکلات برق خود پیدا می‌کنند. با این حال، استفاده از این راه حل ها می تواند گران باشد یا بر آب و هوا تأثیر بگذارد.

در حالی که شبکه‌ها و پنل‌های خورشیدی یکی دیگر از گزینه‌های قابل اجرا هستند و موارد استفاده قانع‌کننده‌ای برای کاربران نهایی دارند، هنوز فرصتی برای عرضه محصولاتی با هدف شرکت‌های خدماتی وجود دارد، و اینجاست که Beacon Power Services (BPS) وارد عمل می‌شود. این شرکت فناوری انرژی که راه‌حل‌های مدیریت داده و شبکه را برای کمک به بخش برق آفریقا در توزیع کارآمدتر برق ارائه می‌کند، امروز اعلام کرد که دور اولیه ۲.۷ میلیون دلاری را بسته است.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Bimbola Adisa، مهندس هوافضا، پس از چندین سال کار برای یک تولید کننده توربین الکتریکی و به عنوان یک بانکدار سرمایه گذاری که بخش انرژی ایالات متحده را پوشش می دهد، شرکت را در سال 2014 راه اندازی کرد. برای دومی، اکثر مشتریان آن شامل شرکت های برق، ارائه دهندگان خدمات و تولیدکنندگان می شوند. در مصاحبه ای با TechCrunch، او گفت که این تجربیات به او امکان دسترسی به کاربرد فناوری در بخش انرژی را می دهد و او فرصتی برای اعمال این فناوری در نیجریه و سراسر آفریقا می بیند.

آدیسا BPS را در سال 2014 راه اندازی کرد تا به تامین برق ناکافی شرکت های توزیع برق رسیدگی کند. شرکت آب و برق مستقر در ایالات متحده و نیجریه، نرم افزار مدیریت انرژی و تجزیه و تحلیل انرژی را برای شرکت های برق ارائه می دهد. پلتفرم مدیریت شبکه مبتنی بر هوش مصنوعی، آدورا، یکی از دو مشکل اصلی شرکت های توزیع برق در آفریقا را حل می کند.

این نرم‌افزار عملکرد شبکه را در زمان واقعی برای شرکت‌های برق مشاهده می‌کند و به هر دارایی شبکه برق و گره مشتری در شبکه متصل می‌شود، و به ارائه‌دهندگان انرژی امکان می‌دهد از قطعی‌ها جلوگیری کرده و تلفات شبکه را شناسایی کنند، به سرعت به آنها پاسخ دهند و برق را به طور موثرتری توزیع کنند. BFS در پاسخ ایمیلی به TechCrunch در مورد چگونگی انجام این کار گفت: «نتیجه این است که شرکت‌های برق می‌توانند کارآمدتر کار کنند، درآمد بیشتری را بدست آورند، و با کاهش قطعی برق، مشتریان عرضه برق بیشتری دریافت می‌کنند (ساعت‌های بیشتر تحویل روزانه)، بنابراین همه برنده می‌شوند. آدورا کار می کند.

مشکل دیگر بر روی داده ها متمرکز است و توسط پلت فرم اختصاصی این شرکت به نام مدیریت اطلاعات مشتری و دارایی (CAIM) مدیریت می شود. شرکت های آب و برق در آفریقا برای حفظ یک پایگاه داده دقیق از مشتریان، دارایی ها و توپولوژی شبکه خود (ارتباط بین دارایی ها و مشتریان) تلاش می کنند. CAIMs این مشکل را با در نظر گرفتن شرایط منحصر به فردی که در آن شرکت‌های خدمات شهری در آفریقا کار می‌کنند، مانند سیستم‌های آدرس ضعیف، حل می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا داده‌های خود را دیجیتالی کنند، که به عنوان مبنایی برای بهبود شبکه عمل می‌کند.

آفریقا خانه برخی از شهرهای جهان است که سریع‌ترین رشد را دارند، اما وقتی بیشتر مردم به دسترسی به انرژی در آفریقا فکر می‌کنند، به مناطق روستایی با دسترسی کم یا بدون دسترسی به برق فکر می‌کنند. مدیر عامل آدیسا در بیانیه ای گفت: با این حال، توسعه آفریقا بدون بهبود قابل توجه دسترسی به برق و قابلیت اطمینان در شهرهای اصلی آن غیرممکن است. زمانی که متوجه شدیم راه‌حل‌های طراحی‌شده برای بازارهای بالغ نتوانستند چالش‌های زیرساختی منحصربه‌فرد پیش روی آفریقا را برطرف کنند، راه‌حلی را به‌طور خاص برای شرکت‌های انرژی این قاره توسعه دادیم تا عرضه برق روزانه به شبکه را بهبود بخشند.»

Beacon Power Services 2.7 میلیون دلار برای بهبود دسترسی به برق برای شهرهای جنوب صحرای آفریقا TechCrunch جمع آوری می کند.

بیم آدیسا (مدیر اجرایی)

آدیسا به TechCrunch گفت که BPS از یک شرکت آب و برق در نیجریه به چهار شرکت آب و برق در دو کشور از جمله غنا رسیده است که بیش از 8 میلیون مشتری (مسکونی و تجاری) را پوشش می دهد. آدیسا گفت، مدل کسب و کار BPS شامل کار با مشتریان به عنوان شریک در دراز مدت است، نه فقط برای فروش محصولات. به این ترتیب، شرکت می‌تواند بیشتر هزینه‌های اولیه اجرای فناوری خود را در ازای پرداخت‌های مبتنی بر خدمات متناسب با ارزشی که ایجاد می‌کند به تعویق بیاندازد.

این شرکت خدمات انرژی هشت ساله می‌گوید که با دیگر پلتفرم‌ها متفاوت است زیرا «راه‌حل‌های محلی را ارائه می‌کند که محیط عملیاتی محلی در آفریقا را در نظر می‌گیرد». به عنوان مثال، اکثر راه حل های تولید شده برای بازارهای بالغ، فراوانی قطعی های تجربه شده در آفریقا یا مشکلات ارتباط شبکه را در نظر نمی گیرند، اما BPS ادعا می کند که راه حل های آن این مشکل را حل کرده است.

دور اولیه این شرکت توسط Seedstars Africa Ventures با مشارکت Persistent Energy، Kepple Africa Ventures، Factor هدایت شد.[e] و مدیریت سرمایه اوریدون. ماکسیم بوآن، شریک مدیر شرکت Seedstars Africa Ventures در مورد این سرمایه گذاری گفت: «به عنوان یک جامعه، تغییرات آب و هوایی را به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدات نسل خود می شناسیم و بسیار مهم است که از سرمایه هوشمند برای حمایت از کارآفرینان آفریقایی استفاده کنیم. راه حل های نوآورانه و بومی سازی شده برای مقابله با این چالش ایجاد کنید.

بودجه جدید به BPS اجازه می دهد تا محصولات فعلی خود را بهبود بخشد (به روز رسانی محصول برای افزودن ویژگی های جدید و ترکیب اتوماسیون) و گسترش به بازارهای جدید خارج از نیجریه و غنا، جایی که در حال حاضر در آن فعالیت می کند.