منو سایت

Apple AirTag – آیا باید یکی بخرید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Apple AirTag - آیا باید یکی بخرید؟

Apple AirTag - آیا باید یکی بخرید؟

اپل بالاخره ردیاب بی سیم خود را منتشر کرد که شایعات زیادی در آن وجود داشت. با قیمت 29 پوند، یکی از ارزان‌ترین فناوری‌های تیم کوپرتینویی است، اما آیا باید آن را بخرید؟

پاسخ ساده؟ – بله، اما فقط در صورتی که آیفون دارید.

مانند بسیاری از چیزهای اپل، مزایای AirTag برای افراد در اکوسیستم آنها محفوظ است. از فناوری در جدیدترین آیفون‌ها و همچنین شبکه FindMy اپل برای ردیابی دقیق آیتم‌ها، کلیدها و تقریباً هر چیزی که می‌توانید متصل کنید (اما نه افراد – بعداً در مورد آن توضیح خواهیم داد) استفاده می‌کند. شبکه Find My به این معنی است که هر کسی که iPhone یا iPad دارد و نزدیک AirTag گم شده باشد، سیستم را با موقعیت مکانی آن به روز می کند. این کار در پس‌زمینه و بدون خطر برای امنیت یا داده‌های شخصی دیگران انجام می‌شود. این به این معنی است که حتی اگر به کالا نزدیک نباشید، سایر افراد دارای محصولات اپل به شما کمک می‌کنند تا بدون اینکه بدانید کالای گمشده خود را پیدا کنید. اگر نزدیک هستید، تراشه U1 در آیفون امکان ردیابی کامل آیتم ها را در اینچ فراهم می کند، بنابراین می توانید یک بازی “گرمتر/سردتر” با وسایل گم شده خود انجام دهید.

من در دو هفته گذشته از یک AirTag استفاده کرده ام و به سرعت برای من بی معنی شد. اگرچه مدت زیادی است که کلیدهای خانه ام را گم کرده ام، اما ترس از دست دادن آنها همیشه وجود دارد. در یک روز شلوغ، اغلب متوجه می‌شوم که جیبم را چک می‌کنم تا مطمئن شوم کلیدهایم هنوز آنجاست و بیرون از خانه قفل نشده‌ام. من فقط یک AirTag را با قیمت 29 پوند خریدم، اما شما می توانید یک بسته چهار تایی را با قیمت 99 پوند دریافت کنید که ردیابی چندین مورد را ارزان و آسان تر می کند. همچنین می توانید AirTag را به صورت رایگان با حروف دلخواه خود یا مجموعه ای از شکلک ها سفارشی کنید.

Apple AirTag - آیا باید یکی بخرید؟

AirTag تا حد زیادی یک دستگاه تنظیم و فراموش کردن آن است. آن را از بسته خارج کنید، آن را در نزدیکی آیفون خود قرار دهید تا به طور خودکار با دستگاه جفت شود. می توانید نامی برای آن بگذارید و بعد کارتان تمام شد. این ساده است به گونه ای که به نظر می رسد اپل بهترین عملکرد را دارد. پس از راه‌اندازی، دستگاه خود را در بخش «اقلام» جداگانه در «برنامه «یافتن من» فهرست شده‌اید. از آنجا، می‌توانید مکان آن را روی نقشه ببینید (یا آخرین مکانی که شبکه Find My آن را پیدا کرده است)، صدای AirTag را پخش کنید، اگر در نزدیکی هستید به آن بروید یا آن را در حالت گمشده قرار دهید. همه چیز خیلی واضح است.

اگر گزینه “یافتن” را انتخاب کنید و در نزدیکی باشید، یک فلش و داده های دقیق در مورد مسافتی که به شما امکان می دهد به آیتم خود برسید را نشان می دهد. این برای من چندان مفید نیست، زیرا وقتی وارد در می شوم، در مورد جایی که لباس روزمره من می رود سختگیر هستم، اما داشتن یک رویکرد بدون درهم و برهمی تر با وسایل شما باعث می شود ساعت ها از پشت مبل چک کنید، زمانی که شما عجله دارند

Apple AirTag - آیا باید یکی بخرید؟

یک کاری که نمی توانید انجام دهید، ردیابی افراد است. اپل آن را طوری ساخته است که اگر AirTag دائماً نزدیک شخصی باشد، اما صاحب کالای مورد نظر در اطراف نباشد. شروع به ایجاد سر و صدا می کند و از طریق تلفن به آنها اطلاع می دهد که در اطراف شخص خود شیئی دارند که متعلق به آنها نیست. بنابراین فکر نکنید که بتوانید برای هر یک از بچه های خود یکی بپوشید، اگرچه مطمئن هستم که کسی شغلی پیدا می کند.

در نتیجه؛ AirTag ایده جدیدی نیست، اما به راحتی بهترین اجرای آن ایده است. اپل می تواند از پایگاه کاربری عظیم خود برای کمک به یافتن آیتم گمشده شما بدون به خطر انداختن حریم خصوصی کاربرانش استفاده کند. بهترین از همه، مقرون به صرفه است و استفاده از آن بسیار آسان است. اگر آیفون دارید، نگرفتن آن تقریبا احمقانه است. فقط یک جاکلیدی مناسب برای آن تهیه کنید (اپل شامل آن نمی‌شود و بیشتر از قیمت AirTag می‌پردازد) زیرا من در روز اول خراشیده شد.

آیا ساحل هوایی خریداری کردید؟ به ما بگویید که در مورد آن چه فکر می کنید توییترفیس بوک یا اینستاگرام.