منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Airwallex 100 میلیون دلار برای تقویت بانکداری تجاری برون مرزی جمع آوری می کند، ارزش آن بدون تغییر در 5.5 میلیارد دلار • TechCrunch

Airwallex 100 میلیون دلار برای تقویت بانکداری تجاری برون مرزی جمع آوری می کند، ارزش آن بدون تغییر در 5.5 میلیارد دلار • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Airwallex 100 میلیون دلار برای تقویت بانکداری تجاری برون مرزی جمع آوری می کند، ارزش آن بدون تغییر در 5.5 میلیارد دلار • TechCrunch

اقتصاد ممکن است در حال حاضر نشانه های زیادی از انقباض را نشان دهد، اما بسیاری از شرکت ها هنوز باید تجارت بین المللی انجام دهند. اکنون، یک استارتاپ که ابزارهای انجام و مدیریت این تراکنش ها را ارائه می دهد، از تامین مالی خبر می دهد. Airwallex، استارت آپ هنگ کنگ/استرالیا که خدمات بانکی فرامرزی و سایر خدمات مالی را برای کسب و کارها ارائه می کند، 100 میلیون دلار جمع آوری کرده است، پولی که برای ادامه گسترش تجارت خود از لحاظ عملیاتی، جغرافیایی و با محصولات جدید در زمینه هایی مانند اعتبار و اعتبار استفاده خواهد کرد. مدیریت هزینه ها؛ و برای M&A.

این بودجه به شکل توسعه سری E Airwallex است – از نظر فنی سری E-2، پس از توسعه 100 میلیون دلاری در نوامبر 2021 و 200 میلیون دلار اولیه در سپتامبر 2021. این یک دور بیشتر داخلی با حامیان قبلی Square Peg، Salesforce Ventures، Sequoia است. Capital China، Lone Pine Capital، Hermitage Capital، 1835i Ventures و Tencent، همه شرکت‌کنندگان. صندوق استرالیایی HostPlus و یک “صندوق بازنشستگی پیشرو در آمریکای شمالی” بدون نام نیز سرمایه گذاری کردند.

جک ژانگ – مدیر عامل Airwallex که شرکت را با Xijing Dai، Lucy Liu و Max Li بنیانگذاری کرد – به TechCrunch گفت که تجارت در سال گذشته افزایش یافته است. او گفت که درآمد این شرکت 184 درصد رشد کرد، ARR در سپتامبر از 200 میلیون دلار فراتر رفت و سالانه نزدیک به 50 میلیارد دلار تراکنش را پردازش می کند. تعداد مشتریان دو برابر شده است، اگرچه این رقم تنها به عنوان یک “ده ها هزار” شرکت مبهم توصیف می شود (اینها شامل Papaya Global، HubSpot، Plum، GOAT و سایرین) هستند.

با این حال، با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، این دور بدون چالش نبود. یعنی ارزش گذاری ثابتی معادل 5.5 میلیارد دلار دارد که برابر با چیزی است که Airwallex یک سال پیش به دست آورد، زمانی که ارزش گذاری در عرض چند هفته به 1.5 میلیارد دلار رسید.

ژانگ گفت: «محیط چالش برانگیزتری برای جمع آوری پول بود. او اضافه کرد که او و سایر اعضای تیم می‌توانستند آنچه را که در اوایل سال در راه است ببینند، و اگرچه Airwallex هنوز پول نقد قابل توجهی در بانک داشت — 600 میلیون دلار از مجموع 900 میلیون دلاری که تا پایان سپتامبر جمع‌آوری شده بود. من و ژانگ با هم صحبت کردیم – استارت آپ تصمیم گرفت برای هر موردی سرمایه بیشتری جمع کند.

او درباره جمع آوری کمک های قبلی گفت: سال گذشته دو هفته طول کشید تا 100 میلیون دلار جمع آوری شود. «امسال چهار ماه طول کشید. ما فکر می‌کنیم که این یک نتیجه خوب بود که اصلاً توانستیم پول را جمع آوری کنیم.» آخرین باری که شرکت را پوشش دادیم، متوجه شدم که Airwallex پس از رد دو پیشنهاد خرید از فین‌تک‌های در حال رشد سریع، وارد توسعه سری E خود می‌شود. نمی‌دانم که آیا سرمایه‌گذاران (یا خود Airwallex) این سوال را دارند که آیا انتخاب مستقل ماندن انتخاب درستی است یا خیر.

در همین حال، این شرکت همچنان به توسعه پلتفرم خود زیر نظر خود ادامه می دهد. در حال حاضر تمرکز اصلی Airwallex بر دو حوزه است. بانکداری تجاری شامل حساب های بانکی، انتقال پول، کارت های پرداخت، مدیریت هزینه ها و لینک های پرداخت B2B می شود. و محصول پلت فرم آن مجموعه ای از خدمات مالی تعبیه شده است که مشتریان از طریق APIها در پلتفرم ها یا وب سایت های خود ادغام می کنند تا تجربیاتی را برای خود و مشتریان خود ارائه دهند. این خدمات شامل پرداخت‌های آنلاین، خدمات خزانه‌داری برای ذخیره و مدیریت وجوه در سطح بین‌المللی، ارز خارجی برای افزایش قیمت‌گذاری بین‌المللی، پرداخت‌ها و صدور کارت است.

همانطور که قبلاً نوشتیم Airwallex زمانی که برای اولین بار با انجام کار درست در زمان مناسب تأسیس شد، سر و صدای زیادی به پا کرد: انجام کار سخت ادغام با بسیاری از بانک ها و ساختن خدمات مالی پیچیده و سپس آسان کردن آنها برای استفاده ( با تکیه بر API ها) تا شرکت هایی که در سراسر مرزهای کشور تجارت می کنند، بتوانند به سرعت خدمات بانکی و انتقال پول را در ابتدا در خارج از منطقه آسیا و اقیانوسیه و در نهایت در سطح جهانی ایجاد کنند.

ژانگ در سال 2021 به من گفت: «در شش سال گذشته، ما بیش از 50 ادغام بانکی ایجاد کرده‌ایم و اکنون پرداخت‌ها را در 95 کشور ارائه می‌دهیم، پرداخت از طریق یک شبکه شریک. او گفت که با صدور کارت‌ها و موارد دیگر، در نهایت یک پشته پرداخت سرتاسر ایجاد کرد.

این کسب‌وکار در بحبوحه همه‌گیری کووید-۱۹ شاهد افزایش شدید تقاضا (و ارزش‌گذاری) بوده است، زمانی که – در غیاب فعالیت حضوری و افرادی که جنبه‌های بیشتری از کار و اوقات فراغت خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند – کسب‌وکارهایی که قبلا دیجیتال بودند. معاملات اره از پشت بام عبور می کند. و کسانی که قبل از همه‌گیری بیشتر بر روی دنیای آفلاین متمرکز بودند، متوجه شدند که باید یک چرخش دیجیتالی دقیق انجام دهند.

سوال بزرگ اخیر – هم برای Airwallex و هم برای بسیاری از شرکت‌های دیگر مانند آن مانند Stripe، PayPal، Revolut و بسیاری دیگر – این است که آیا این تغییرات با بازگشت تدریجی جهان به عادات و فرآیندهای پیش از همه‌گیری باقی خواهند ماند یا خیر. به نظر می رسد رشد Airwallex به فرصت های بیشتری در آینده اشاره می کند، البته نه با سرعتی که یک سال پیش پیش بینی می کردند.

ژانگ گفت که فعال ترین بازارهای آن امروز چین، بریتانیا و آمریکای شمالی هستند و برنامه این است که در کشورهای خاصی با بازارهای قابل آدرس دهی قوی به گسترش خود ادامه دهد. اسرائیل یکی از آن کشورهاست، زیرا تقریباً هر کسب‌وکاری در آنجا با زاویه دیجیتال، عملیات‌های بین‌المللی برای گسترش فراتر از بازار کوچک داخلی خود دارد – ژانگ با تعجب گفت: «هر استارت‌آپ یک مشتری بالقوه دارد!» و افزود که این کشور همچنین محل مناسبی برای اهداف بالقوه است. به دست آوردن، به ویژه در حال حاضر که برای شرکت های کوچکتر چالش برانگیزتر شده است.

به عنوان مثال، یکی از مناطقی که اسرائیل در آن قوی است و Airwallex در حال حاضر راه حل خود را ندارد، در حوزه حفاظت از تقلب است.

ژانگ گفت: “من به شدت به این فضا از منظر M&A علاقه مند هستم.”

بنیانگذاران Airwallex به غیر از ایجاد کسب و کار خود و پیگیری خرید برای گسترش غیر ارگانیک، سرمایه گذاری دیگری را نیز برای تقویت رشد کسب و کار ایجاد می کنند، یک صندوق سرمایه گذاری. Capital 49، همانطور که نام دارد، در ژوئیه 2021 راه اندازی شد. برخلاف سایر صندوق هایی که با هدف گسترش اکوسیستم یک محصول، مانند صندوق الکسا آمازون یا صندوق Slack، سرمایه 49 توسط ترازنامه Airwallex مدیریت نمی شود، اما در عوض از یک تعداد صندوق های سرمایه گذار Airwallex به عنوان LP، اما با استفاده از دانش Airwallex از بازار برای هدایت آن.

ژانگ گفت: «ما دانش عمیقی از فین‌تک و SaaS به دست آورده‌ایم، و حمایت از استارت‌آپ‌های جالب در این دسته‌بندی‌ها، که از زیرساخت‌های Airwallex پشتیبانی می‌کنند، «هدف اصلی صندوق است».