گزارش جدید نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فرصت‌طلب شرکت‌های سالخورده را پیش از عرضه اولیه سهام کنار می‌گذارند • TechCrunch

گزارش جدید نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فرصت‌طلب شرکت‌های سالخورده را پیش از عرضه اولیه سهام کنار می‌گذارند • TechCrunch

زمان سختی است که یک شرکت با قیمت بالا باشید که در زمانی که درآمد خوب بود، عمومی نشد. نه تنها تعداد کمتری از بازیکنان در مراحل پایانی با منابع و اشتیاق برای حمایت از چنین شرکت‌هایی وجود دارد – برای مثال، سافت‌بانک و تایگر گلوبال به طرز چشمگیری عقب‌نشینی کرده‌اند – بلکه حتی سرمایه‌گذاران ثانویه نیز علاقه خود را از دست داده‌اند.

این مطالعه ما در مورد گزارش جدید در مورد بازار سهام خصوصی Forge است که خود در سال 2021 از طریق ادغام با یک شرکت اکتساب با هدف ویژه به عمومی تبدیل شد. بر اساس این گزارش، در حالی که 40 تا 50 درصد از علاقه سرمایه‌گذاران به این پلتفرم در «نقاط مختلف» در سال 2020 متوجه شرکت‌هایی بوده است که بیش از 10 سال فعالیت دارند، در ماه‌های اخیر این علاقه به شرکت‌هایی بوده است که 10 سال فعالیت دارند. یا در طول سال ها به تنها 8 درصد کاهش یافته است.

فورج حدس می‌زند که دو دلیل پشت این روند وجود دارد، از جمله اینکه سال‌های 2020 و 2021 سال‌های بزرگی برای عرضه‌های اولیه سهام بودند و بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌خواستند از سرمایه‌گذاران بازار عمومی جلوتر باشند. او همچنین خاطرنشان می‌کند که سال گذشته، برخی از شرکت‌های بسیار ارزشمند مانند Stripe و Instacart در واکنش به “تغییر تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های ریسک و شرایط سخت اقتصاد کلان” شاهد کاهش‌های عظیمی بودند.

ما حتی فراتر خواهیم رفت و فرض می کنیم که سرمایه گذاران در حال حاضر به سادگی معاملات بهتری را در بازارهای عمومی پیدا می کنند. چرا پول خرج یک شرکت خصوصی بالقوه بیش از حد ارزش گذاری شده که شانس خود را برای عمومی شدن از دست داده است، در حالی که تعداد زیادی برای فروش وجود دارد که نقدینگی بیشتری نیز دارند؟

خود فورج را در نظر بگیرید. ارزش این شرکت در زمان عرضه عمومی 2 میلیارد دلار بود و در حال حاضر دارای ارزش بازاری 340 میلیون دلاری است که نه بیشتر از 238 میلیون دلار VCهایی که در زمانی که هنوز خصوصی بود به شرکت ریخته شد.

همه اینها برای شرکت های خصوصی در حال بلوغ و تاریکی نیست. به نظر می رسد زمانی که صحبت از سن خیلی زیاد می شود، نقطه عطفی وجود دارد. به گفته فورج، در حالی که او شاهد تغییر بزرگی به سمت شرکت های جوان در بازار ثانویه بوده است، می گوید که در سه ماهه چهارم سال گذشته “نقطه شیرین” برای شرکت ها در بازار فعلی – و به نظر می رسد با گذشت زمان – دکاکورن ها بود. که بین شش تا ده سال سن دارند. در واقع، این گزارش به طور خاص به شرکت هایی مانند Discord، Databricks، Chime و Airtable اشاره می کند.

در اینجا نموداری است که Forge برای برجسته کردن آنچه در حال وقوع است کنار هم قرار داده است:

با سباستین سمیاتکوفسکی از Klarna، یک دست ثابت در عدم اطمینان بازار

به Found بازگردید، جایی که داستان‌های استارت‌آپ‌ها را دریافت می‌کنیم.

در قسمت این هفته دارل و بکا به سباستین سمیاتکوسکی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل کلارنا. سباستین در مورد اینکه چه چیزی او را به ایجاد این استارت‌آپ سوق داد و اینکه چگونه از آن زمان تاکنون چندین چرخه بازار را طی کرده است صحبت می‌کند. او همچنین به این موضوع پرداخت که چگونه Klarna در دسته های مختلف رشد کرده است و کدام یک از سایرین موفق تر هستند. او همچنین در مورد اینکه چرا در مورد ارزش گذاری و وضعیت شرکت در میان آشفتگی بازار در سال 2022 شفاف بوده است صحبت می کند.

برای شنیدن داستان های بیشتر از بنیانگذاران هر هفته در Found مشترک شوید.

با ما تماس بگیرید:

 1. بر توییتر
 2. در اینستاگرام
 3. از طریق ایمیل: found@techcrunch.com


گارمین برنامه جدید ECG مورد تایید FDA را برای Venu 2 Plus منتشر کرد • TechCrunch

گارمین جدیدترین شرکتی است که به کاربران خود این امکان را می دهد تا از مچ دست خود EKG بگیرند. این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که این شرکت در حال راه اندازی یک برنامه جدید EKG است که به کاربران امکان می دهد ضربان قلب خود را ثبت کنند و علائم فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) را بررسی کنند.

این برنامه که اولین ویژگی ساعت هوشمند این شرکت است که توسط FDA پاک شده است، برای Venu 2 Plus در ایالات متحده در دسترس است. گارمین قصد دارد در آینده برای دستگاه‌ها و مناطق بیشتری پشتیبانی کند و خاطرنشان می‌کند که این طرح‌ها نیاز به تأییدیه نظارتی بیشتری دارند.

کاربران می توانند از این برنامه برای ضبط ECG 30 ثانیه ای استفاده کنند و نتایج ضربان قلب خود را بلافاصله در ساعت یا بعد از آن در برنامه Garmin Connect مشاهده کنند. هنگامی که کاربران EKG می گیرند، برنامه جدید از حسگرهایی در Venu 2 Plus برای ضبط سیگنال های الکتریکی استفاده می کند که نحوه ضربان قلب آنها را کنترل می کند. سپس برنامه ECG این ضبط را برای تشخیص علائم AFib تجزیه و تحلیل می کند. برای زمینه، ریتم‌های AFib زمانی اتفاق می‌افتند که حفره‌های فوقانی و پایینی قلب شما هماهنگ نیستند.

اعتبار تصویر: گارمین

کاربران همچنین می‌توانند نتایج خود را با Garmin Connect همگام‌سازی کنند، که به کاربران امکان می‌دهد تاریخچه نتایج ECG خود را مرور کنند و گزارش‌هایی ایجاد کنند که می‌تواند با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی به اشتراک گذاشته شود.

دان بارتل، معاون فروش جهانی مصرف کنندگان گارمین گفت: “برنامه ECG اولین ویژگی ساعت هوشمند گارمین است که توسط FDA پاک شده است، و ما هیجان زده هستیم که این ابزار انقلابی را به مشتریان خود به عنوان راهی دیگر برای حفظ سلامت آنها ارائه دهیم.” ، در یک بیانیه مطبوعاتی در مراحل اولیه AFib، معمولاً علائم نادر است و تشخیص آنها در یک محیط بالینی را دشوار می کند. با اپلیکیشن جدید ECG، مشتریان Venu 2 Plus می‌توانند به راحتی در هر زمان نوار قلب را ضبط کنند و به صورت اختیاری گزارشی از نتایج خود ایجاد کنند تا بعداً با پزشک خود در میان بگذارند.

مانند سایر برنامه های مشابه، برنامه ECG گارمین یک ابزار تشخیصی نیست و در عوض به عنوان راهی برای به دست آوردن بینش بیشتر در مورد سلامتی شما در نظر گرفته می شود. ساعت‌های هوشمند گوگل، فیت‌بیت، اپل، سامسونگ و Withings برای مدتی طولانی ویژگی‌های ECG را ارائه می‌کنند، بنابراین برنامه جدید ECG گارمین یک افزودنی خوش‌آمد به Venu 2 Plus است.

Roblox برای نقش خالق از معاون سابق Google Play استفاده می کند • TechCrunch

با شرط بندی Roblox روی آینده محتوای تولید شده توسط کاربر، پلتفرم بازی آنلاین که در گروه سنی زیر 13 سال همه جا وجود دارد، بر همین اساس استخدام می کند.

این شرکت روز سه‌شنبه اعلام کرد که تیان لیم، نایب رئیس سابق Google Play را برای رهبری تیم محصول برای گروه سازندگان خود، بخش داخلی شرکت که بر بازی‌ها و تجربیات ساخته‌شده توسط کاربر متمرکز است، استخدام کرده است.

Lim بر ساخت اکوسیستم سازنده مبتدی این شرکت تمرکز خواهد کرد، که شامل بسیاری از کاربران جوان است که برای اولین بار انگشتان پای خود را در توسعه بازی فرو می برند، و همچنین استودیوهای حرفه ای بازی که به دنبال تبدیل جامعه اختصاصی پلتفرم به یک جامعه تجاری هستند. موفق باشید.

“من از تعامل با افراد پرشور هیجان زده هستم روبلوکس لیم گفت: جامعه توسعه دهندگان و سازندگان و کمک به ایجاد یک پلتفرم جذاب، ایمن و مدنی برای متاورس.

لیم قبل از پیوستن به Roblox، پنج سال روی اکوسیستم اپلیکیشن موبایل گوگل، گوگل پلی، کار کرد. او از سال 2014 تا 2017 به عنوان مدیر ارشد فناوری Hulu خدمت کرد و پیش از آن تیم هایی را در ایکس باکس و پلی استیشن رهبری کرد، از جمله تیمی که آواتارها را برای Xbox Live توسعه می داد.

لیم به TechCrunch گفت: «اکنون انواع مختلفی از اکوسیستم‌ها را دیده‌ام، از AAA تا موبایل.

لیم با نیک تورنو، یکی دیگر از CTO سابق که سال گذشته به تلاش خالق Roblox پیوست، کار خواهد کرد. تورنو به عنوان معاون مهندسی گروه سازنده این شرکت فعالیت می کند.

Roblox تاکید زیادی بر بازی های سفارشی و دیگر فضاهای مجازی ایجاد شده توسط جامعه خود دارد. در حالی که شبکه‌های اجتماعی سنتی بیش از یک دهه پیش به قدرت و سودآوری محتوای تولید شده توسط کاربر پی بردند، دنیای بازی بسیار کندتر از آن درگیر شد.

محتوای تولید شده توسط کاربر یا “UGC” در دنیای بازی در حال افزایش است و اکوسیستم های خلاقانه ای مانند Roblox، Minecraft و Epic’s Fortnite در موقعیت خوبی برای هدایت این روند قرار دارند. Roblox – که خود بیشتر یک پلتفرم است تا یک بازی به معنای سنتی – ابزارهای دیجیتالی اساسی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد تا هر آنچه را که به ذهنشان می رسد بسازند.

به نوبه خود، توسعه‌دهندگان بازی Roblox را با «تجربه‌ها» تکمیل می‌کنند، نام شرکت برای میلیون‌ها پورتالی که میزبان آن است که همه چیز را از اتاق‌های خنک گرفته تا بازی‌های ترسناک سرگرم‌کننده و نمایشگاه‌های هنری تعاملی با برند گوچی ارائه می‌دهند.

در حالی که به نظر می رسد هیچ کس نمی تواند در مورد اینکه متاورس چگونه به نظر می رسد یا چه زمانی به آنجا می رسد موافق باشد، محتوای تولید شده توسط کاربر معمولاً عاملی در آن مکالمه است – و Roblox نیز از این قاعده مستثنی نیست.

لیم گفت: «فکر نمی‌کنم Roblox در تلاش برای ساخت متاورس باشد. این پلتفرم و سیستم عامل را می سازد برای متاورژن.”

استارت‌آپ غذاهای دریایی مبتنی بر گیاه ISH موج جدیدی از بودجه را به سمت تجاری‌سازی خط لوله هدایت می‌کند • TechCrunch

حمله قلبی سه سال پیش زنگ خطری برای برنارد دیوید، موسس و مدیر عامل ISH بود. پس از اینکه به او گفته شد که تا آخر عمرش فقط گیاهان می‌خورد، دریافت که این رژیم در نهایت باعث شد تا “شما برای حیوانات پیری که قبلا می‌خوردم” اشتیاق داشته باشد.

دیوید به جای تسلیم شدن به این انگیزه ها، به دنبال یک شرکت کارخانه ای برای سرمایه گذاری رفت. او که دقیقاً آنچه را که می خواست پیدا نکرد، شرکت ISH را حول یک ستون مرکزی پایداری و سلامت تأسیس کرد. ISH مخفف عبارت Innovative, Sustainable and Healthy است.

به گفته دیوید، ISH با غذاهای دریایی گیاهی شروع شد زیرا دو سوم غذاهای دریایی خارج از خانه مصرف می شود. علاوه بر این، ردپای کربن تولید میگو باعث انتشار گازهای گلخانه ای چهار برابر بیشتر از گوشت گاو می شود.

شرکت دارای گواهی B Corp کاری منحصر به فرد را با محصولات خود انجام می دهد، چیزی که دیوید آن را “رویکرد سیستم کامل” می نامد، و تمام موادی را که در غذای ISH قرار می گیرد در مقابل متون علمی بررسی شده بررسی می کند تا از مغذی بودن آن اطمینان حاصل کند.

و برای اینکه محصول خود را تا حد ممکن نزدیک به غذاهای دریایی سنتی کند، تحقیق و توسعه این شرکت بیش از 25 بافت مختلف را شناسایی کرده است. محصولات این شرکت همچنین از مواد طبیعی مانند نارگیل و جلبک ساخته شده است تا طعم میگو و سایر محصولات دریایی را تقلید کند که اجرای موفقیت آمیز آن برای برندهای گوشتی مبتنی بر گیاه و پرورش یک چالش باقی مانده است.

دیوید به TechCrunch گفت: «ما چیزی را که من «فرانکن فودز» یا غذاهای بسیار فرآوری شده می‌نامم ایجاد نمی‌کنیم. هیچ کس این نوع غربالگری را انجام نمی دهد. به عنوان مثال، متیل سلولز در بسیاری از غذاهای گیاهی کاملاً فراوان است. با این حال، محرک روده و همچنین ادرارآور است. ما فکر نمی کنیم که منطقی باشد که چنین موادی را در محصولات قرار دهیم.”

امروز، این شرکت بیش از 5 میلیون دلار بودجه بذری را برای تسریع رشد و توسعه خط لوله محصولات غذایی گیاهی خود اعلام کرد، که میگو و میگو کرامبل آن در حال حاضر در بازار هستند. این دور توسط ACCELR8 با مشارکت Stray Dog Capital و گروهی از سرمایه گذاران فرشته رهبری شد. تا به امروز، ISH در مجموع 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

بازار غذاهای دریایی مبتنی بر گیاه در حال رشد است زیرا استارت‌آپ‌های بیشتری با محصولات و سرمایه‌های مخاطره‌آمیز آنلاین می‌شوند. Plantish یکی از این دسته است که سال گذشته 12 میلیون دلار برای توسعه فیله ماهی قزل آلا با پایه گیاهی جذب کرد. لیزا فریا، مدیر عامل شرکت Stray Dog Capital، در بیانیه‌ای گفت که فروش غذاهای دریایی گیاهی به 500 میلیون دلار می‌رسد، در حالی که ارزش بازار در 10 سال آینده به 1.6 میلیارد دلار می‌رسد.

ISH در اوایل سال 2022 Shrimpish را راه‌اندازی کرد و در حال حاضر درآمد کسب کرده است، اگرچه دیوید از توضیح بیشتر خودداری کرد. دیوید قصد دارد با سرمایه جدید به تجاری سازی محصولات فعلی شرکت و سبد محصولات قوی بیش از 25 محصول، از جمله جایگزین هایی برای ماهی قزل آلا، ماهی کاد، خرچنگ و خرچنگ که طعم و بافتی مشابه غذاهای سنتی آنها خواهد داشت، کمک کند. او گفت که یک محصول صدف گیاهی نیز موجود است.

ISH همچنین به دنبال مشارکت های آینده خواهد بود. این شرکت در حال حاضر با تولیدکننده غذاهای دریایی Thai Union شراکت دارد که محصولات ISH را در رستوران ها، کالج ها و دانشگاه ها در سراسر کشور و اروپا توزیع می کند. دیوید معتقد است که این به شرکت برتری می دهد.

وی افزود: «هزینه شکست خوردن غذاهای دریایی زیاد است. مردم نگران این هستند که چگونه این کار را انجام دهند، اما سرآشپزها می دانند که چگونه محصولات و غذاهای دریایی درست کنند.

دیوید سپس گفت که ISH در حال کار بر روی توسعه بازار، به ویژه در اروپا است. این شرکت همچنین درخواست هایی از آسیا دریافت می کند.

وی گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم که هدف بسیار کارآمد و مقرون به صرفه ای برای حاشیه ناخالص مثبت با تولید داریم. ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که یک خط لوله بسیار قوی داریم – ما نمی‌خواهیم شبیه یک اسب‌بازی تک ترفندی به نظر برسیم.

پلتفرم تحویل اسپانیایی Glovo دوباره به دلیل نقض قوانین کار جریمه شد • TechCrunch

جریمه دیگری برای برنامه تحویل درخواستی اسپانیایی و اپراتور فروشگاه تاریک، Glovo – که به دلیل نقض قوانین کار محلی با طبقه بندی اشتباه بیش از 7800 پیک تحویل خود در مادرید به عنوان خوداشتغال، نزدیک به 57 میلیون یورو (62 میلیون دلار) جریمه شد. روزنامه محلی ال دیاریو

این روزنامه به نقل از منابع آگاه با تحقیقات وزارت کار در مورد Glovo گزارش داد که این مجازات به 32.9 میلیون یورو جریمه برای نقض قوانین کار تقسیم شده است. 19 میلیون یورو به عنوان سهم بیمه اجتماعی پرداخت نشده برای سوارانی که او به دروغ ادعا می کرد که خوداشتغال هستند. و 5.2 میلیون یورو برای نقض ویزا، زیرا بازرسان دریافتند که Glovo تعدادی خارجی را بدون مجوز کار استخدام کرده است.

این مجازات جدیدترین مورد از یک سری برای پلت فرم تحویل مبتنی بر 2015 در بارسلونا است. این روزنامه مبلغ فعلی را بیش از 200 میلیون یورو عنوان کرده است.

اخیراً، Glovo در سپتامبر گذشته 79 میلیون دلار جریمه شد – همچنین به دلیل طبقه بندی اشتباه فروشندگان به عنوان خوداشتغال (به اصطلاح خوداشتغال). falsos autonomos) – در این مورد در مجموع بیش از 10000 سوار کار در دو شهر: زادگاه و والنسیا.

همچنین قبلاً جریمه های کوچک تری را برای تخلفات کارگری در مناطق دیگر از جمله تاراگونا، ژیرونا، لیدا و سویا وضع کرده است.

Glovo آخرین تحریم را تایید کرد. با این حال، پلت فرم تحویل همچنان تمام مجازات‌های نقض قانون کار را به چالش می‌کشد – و الف سخنگوی به TechCrunch گفت که شکایتی علیه دومی ارائه خواهد کرد.پیشنهاد مجازات،» همانطور که او بیان کرد.

همانطور که قاعده کلی برای پلتفرم‌های تحویل گیگ اقتصادی است، Glovo با عرق هزاران پیک که آنها را به عنوان کارمند طبقه‌بندی نمی‌کند، استفاده خود را از سرویس تحویل سریع شهری گسترش داده است – تلاش می‌کند از قوانینی که مدت‌ها قبل از ظهور پیش‌نویس شده بودند جلوتر باشد. پلتفرم های فناوری دیجیتال و مدیریت الگوریتمی دقیق نیروهای کار پراکنده که توسط فناوری تلفن همراه فعال شده است.

با این حال، از آنجایی که چالش‌های حقوقی کارگران و اتحادیه‌ها چند برابر شده است – وارد کردن یک سری ضربات به مدلی که منتقدان آن را به آن تشبیه کرده‌اند. عرق خوری – قانونگذاران در اروپا در حال بیدار شدن از تلاش های مبتنی بر فناوری برای “پلت فرم” دور زدن قوانین کار هستند که برای محافظت از کارگران در برابر استثمار و عقب نشینی طراحی شده است.

به عنوان مثال، در سال 2020، دادگاه عالی اسپانیا با صدور حکمی علیه طبقه بندی سوارکاران به عنوان خوداشتغال، ضربه بزرگی وارد کرد. و این در سال 2021 دنبال شدتوسط قانونگذاران کشور که با اصلاح قوانین کار طراحی شده اند تا پلتفرم های تحویل را مجبور به استخدام پیک کنند – به اصطلاح “قانون سوار”.

دولت ائتلافی اسپانیا نیز اخیراً اصلاحات بیشتری را پیشنهاد کرده است – که می‌تواند منجر به شش سال زندان برای روسای پلتفرم‌های سرکش اقتصاد گیگ که قانون را نادیده می‌گیرند و به استثمار کارگران از طریق طبقه‌بندی نادرست شغلی خودخدمت ادامه می‌دهند، منجر شود.

تمام تحریم هایی که گلوو تاکنون به خاطر آنها با آن روبرو شده است falsos autonomos موضوع مربوط به مدل اشتغال است که گفته می شود قبل از اجرایی شدن قانون سوارکاران وجود داشت.

پاسخ او از آگوست 2021، زمانی که اصلاحات رایدر به اجرا درآمد، پایان دادن به عمل ادعای پیک های تحویل به عنوان خوداشتغال نبود. بلکه می‌گوید مدل خود را تطبیق داده است – ادعا می‌کند که مطابقت دارد، حتی اگر به کار با ده‌ها سوار «خوداشتغال» که کار سخت تحویل کالا به مشتریان را انجام می‌دهند، ادامه می‌دهد. (همچنین به نظر می رسد که از برخی سوارکاران استفاده می شود که توسط اشخاص ثالث قرارداد فرعی و استخدام شده اند).

این راه‌اندازی مجدد مدل منجر به انتقاداتی شده است که قانون رایدر اسپانیا آنطور که در نظر گرفته شده است کار نمی‌کند – همراه با درخواست‌ها برای وضوح بیشتر برای جلوگیری از استفاده پلتفرم‌ها از ترفندهای عملیاتی به عنوان تاکتیکی برای به صفر رساندن چالش‌های قانونی، که کارگران را در همان سمت راست قرار می‌دهد. .

ادعاهای Glovo در مورد پیروی از قوانین کار اصلاح شده هنوز به طور خاص مورد آزمایش قرار نگرفته است. اما در نظرات گزارش شده توسط ال دیاریو یولاندا دیاز، وزیر کار اسپانیا، در مورد این بخش سخت صحبت کرده است. پاییز گذشته هشدار داد که از دادستان‌ها می‌خواهد درباره شرکت‌های چندملیتی «سرکش» که به دنبال اجتناب از الزام به استخدام تأمین‌کنندگان هستند، تحقیق کنند.

این روزنامه همچنین گزارش داد که دولت در حال بررسی چگونگی پیگرد قانونی Glovo بر اساس قانون جدید جنایی است.

با کوچک‌نمایی، قانون‌گذاران اتحادیه اروپا نیز در سال‌های اخیر توجه خود را به این بخش معطوف کرده‌اند، پس از پیشنهاد کمیسیون اروپا در سال 2021 برای معرفی یک فرضیه ابطال‌پذیر استخدام برای کارگران گیگ در سراسر اتحادیه اروپا. با این حال، طرح قانونگذاری همچنان به ایجاد تفرقه بین قانونگذاران بلوک ادامه می دهد و مشخص نیست که چه زمانی (یا حتی اگر) این اختلافات را می توان حل کرد (همچنین با توجه به اینکه زمان نسبتاً محدودی برای کمیسیون فعلی باقی مانده است) – اقدامی ضروری در صورت پیشنهاد ( هر چند که باشد) اصلاح شود) تبدیل آن به قانون پاناروپایی است.

با این حال، از آنجایی که تعدادی از کشورهای عضو به طور فزاینده ای در مورد مسائل حقوق کارگران فعال می شوند، واضح است که فشار بر قانونگذاران اتحادیه اروپا برای یافتن راهی برای توافق قوانین هماهنگ – و جلوگیری از تکه تکه شدن بیشتر بازار واحد در مورد کارگران حقوق کارگر- وجود دارد. بعید است ضعیف شود


Plum برنامه مدیریت پول خود را در پنج کشور دیگر راه اندازی کرد • TechCrunch

استارت‌آپ فین‌تک Plum تعداد کشورهایی را که در آنها فعالیت می‌کند دو برابر می‌کند. این شرکت محصول خود را در پنج کشور جدید اروپایی – ایتالیا، پرتغال، هلند، یونان و قبرس عرضه کرد.

Plum که اصالتاً اهل انگلستان است، یک برنامه مدیریت پول است که به شما کمک می کند مقداری پول را به صورت خودکار کنار بگذارید. به این ترتیب کاربران می توانند بدون ورودی دستی در هزینه خود صرفه جویی کنند. این می تواند به ویژه برای افرادی مفید باشد که هر ماه پول کافی برای پس انداز پول به دست می آورند، اما تمایل دارند هر چیزی را که در حساب بانکی اصلی خود دارند خرج کنند. پلام علاوه بر کشور خود، در حال حاضر در فرانسه، اسپانیا، ایرلند و بلژیک نیز فعالیت می کند.

راه های مختلفی برای صرفه جویی با آلو وجود دارد. این برنامه می‌تواند به حساب بانکی شما متصل شود و تمام تراکنش‌های هفته گذشته شما را جمع‌آوری کند و همه چیز را به یک جیب پولی که توسط Plum مدیریت می‌شود منتقل کند. همچنین می توانید تصمیم بگیرید که هر هفته یا زمانی که حقوق می گیرید مقداری پول کنار بگذارید. اگر می‌خواهید یک قدم فراتر بروید و اجازه دهید Plum به فکر پس‌انداز برای شما باشد، این سرویس همچنین می‌تواند به‌طور خودکار تصمیم بگیرد که چه مقدار را بر اساس درآمد و هزینه‌های شما کنار بگذارد.

کاربران می توانند جیب های مختلف با اهداف جداگانه ایجاد کنند. به عنوان مثال، می توانید برای تعطیلات بعدی خود یا برای یک دوچرخه جدید پس انداز کنید. هر زمان که می خواهید در حساب Plum خود پول خرج کنید، می توانید پول را به حساب بانکی خود برداشت کنید یا با کارت نقدی Plum پرداخت کنید – اما برای دریافت کارت باید هزینه اشتراک بپردازید.

در حالی که مصرف کنندگان از پس انداز خود در بریتانیا سود دریافت می کنند، در سایر بازارها اینطور نیست. این کمی شرم آور است زیرا در حال حاضر نرخ بهره در سراسر اروپا در حال افزایش است. حساب های پس انداز اولیه برای افرادی که دوست ندارند زیاد به پول فکر کنند محصول جذابی به نظر می رسد.

کاربران آلو همچنین می توانند از این سرویس برای خرید و فروش سهام استفاده کنند. در اروپا، این استارت آپ با Bitpanda برای ارائه تجارت ارزهای دیجیتال شریک شده است. این بسیار شبیه به ادغام های Bitpanda در N26 و لیدیا است. برای شروع خرید دارایی های کریپتو، نیازی به دانلود برنامه دیگری ندارید.

ما هیجان زده هستیم که Plum را به پنج کشور جدید اروپایی بیاوریم و به مردم کمک کنیم تا امور مالی خود را در آنجا مدیریت کنند. این زمان اقتصادی دشواری است، زیرا مردم سطوح تورمی را تجربه می‌کنند که در دهه‌های گذشته مشاهده نشده است، که منجر به چالش‌های هزینه‌های زندگی می‌شود. نیاز به پایداری مالی بلندمدت شاید هرگز واضح‌تر از این نبوده است، و ما Plum را دقیقاً برای کمک به مردم برای رسیدگی به این موضوع ساختیم، و کمک می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که مدیریت پول شما خودکار است و ثروت برای آینده مورد توجه قرار می‌گیرد.»، یکی از بنیانگذاران Plum و ویکتور تروکودس، مدیر عامل شرکت در بیانیه ای گفت.

ایجاد حساب Plum رایگان است. کاربران می توانند ماهانه 2 یورو برای ایجاد حساب های فرعی بیشتر، باز کردن قفل قوانین پس انداز بیشتر و دریافت کارت پرداخت کنند. افرادی که انتخاب می کنند 9.99 یورو در ماه پرداخت کنند، می توانند به سهام بیشتری دسترسی داشته باشند و قوانینی را برای سرمایه گذاری های سهام دوره ای ایجاد کنند. همچنین برای تبدیل تراکنش های رمزنگاری 2.5 درصد کارمزد وجود دارد.

در دراز مدت، Plum می تواند به یک مرکز مالی تبدیل شود که به شما امکان دسترسی به چندین ویژگی و خدمات را می دهد. برخلاف بسیاری از استارت‌آپ‌های فین‌تک مصرف‌کننده، تلاشی برای جایگزینی حساب بانکی شما ندارد. این به عنوان یک برنامه همراه و نوعی بازار کوچک عمل می کند. این استراتژی می‌تواند Plum را به یک محصول اصلی با افراد کم‌تر تکنولوژی تبدیل کند.

Zillow رزرو فوری مانند Calendly را برای تورهای ملک اجاره ای معرفی می کند • TechCrunch

بازار املاک و مستغلات Zillow یک ویژگی رزرو فوری تور را برای اجاره‌کنندگان در پلتفرم خود معرفی کرده است. این شرکت اکنون به کاربران این امکان را می دهد که بدون نیاز به تماس با نماینده یا مدیر دارایی، مستقیماً در یک زمان مناسب یک تور شخصی رزرو کنند.

تا به حال، زمانی که شخصی نیاز به مشاهده ملک اجاره ای داشت، مجبور بود یا به یک تور مجازی روی پلتفرم تکیه کند یا توری را درخواست کند که آنها را به یک مدیر ملک متصل می کرد و این روند را دشوار می کرد. اکنون کاربران می‌توانند فوراً یک قرار رزرو کنند – درست مانند پلتفرم رزرو قرار Calendly.

این شرکت گفت که ویژگی رزرو فوری تور برای 2600 ملک اجاره ای در دسترس است و تعداد بیشتری در فواصل زمانی منظم اضافه می شود. این استارت‌آپ پروتک گفت همچنین قصد دارد قابلیتی را اضافه کند که به کاربران امکان می‌دهد هنگام برنامه‌ریزی، نوع توری را که می‌خواهند – حضوری، خودراهنما یا تور مجازی زنده انتخاب کنند.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط Zillow در سال گذشته انجام شد، 71 درصد از مصرف‌کنندگان قبل از تصمیم به اجاره یک ملک تا چهار بار بازدید کردند. بنابراین پلتفرم معتقد است که از تسهیل فرآیند برنامه ریزی با حذف واسطه به عنوان یک عامل سود می برد.

مایکل شرمن، معاون Zillow Rentals در بیانیه ای کتبی گفت: «این تور نقطه عطفی در سفر خانه اجاره ای است و با نوآوری هدایت می شود.

“اجازه دادن به مستاجرین برای رزرو فوری یک تور، موانع را از بین می برد و تجربه یکپارچه تر و راحت تر را برای مستاجران و مدیران املاک فراهم می کند. آزاد کردن زمان مورد نیاز برای هماهنگی برنامه‌ها به مستاجرین اجازه می‌دهد تا بر یافتن مکان ایده‌آل خود بدون نگرانی در مورد اینکه چه زمانی فرصت دیدن آن را پیدا می‌کنند، تمرکز کنند و به مدیران املاک زمان ارزشمندی برای سایر وظایف مهم می‌دهد.

زیلو در اکتبر گذشته 300 کارمند خود را اخراج کرد و تیم هایی مانند مشاوران زیلو آفر، فروش و کارکنان بخش پشتیبان وام های خانه زیلو و خدمات بسته شدن زیلو را تحت تأثیر قرار داد.

Babylist حتی با خرید Expectful • TechCrunch روی محصولات کودک شرط بندی بیشتری می کند

پلتفرم رجیستری کودک و کشف محصول Babylist امروز اعلام کرد که ابزار سلامت و تندرستی Expectful را با قیمتی نامشخص خریداری کرده است. این قرارداد دو شرکت متمرکز بر حمایت از والدین را گرد هم می آورد و اکنون به مردم کمک می کند تا همه چیز را از پوشک های سازگار با محیط زیست گرفته تا سلامت روان باروری را دنبال کنند.

با این حال، همپوشانی در چیزی فراتر از مأموریت است. هر دو مدیر عامل شرکت در آخرین دور سرمایه گذاری خطرپذیر یکدیگر سرمایه گذاری کردند. ناتالی گوردون، مدیر عامل و بنیانگذار Babylist، چکی برای دور اولیه 3 میلیون دلاری Expectful در سال 2021 نوشت. و مدیر عامل مورد انتظار ناتالی والتون در آخرین دور Babylist سرمایه گذاری کرد، سری C 40 میلیون دلاری در آن سال بسته شد.

در حالی که این دو بنیانگذار قیمت خرید را به طور علنی فاش نکردند، مطمئناً هر دو سرمایه گذاران خطرپذیر دارند که باید به آنها پاسخ دهند. Babylist 50 میلیون دلار سرمایه اولیه از سرمایه گذارانی از جمله Norwest Venture Partners، Halogen Ventures، 500 Global، Next Play Capital و Marcy Venture Partners جمع آوری کرده است. Expectful بیش از 4.2 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذارانی از جمله هارلم کپیتال جذب کرده است. Indicator Ventures، Sequoia Scout Fund، Break Trail Ventures و Chinagona Ventures.

گوردون گفت، چشم انداز بلندمدت این شرکت تازه ترکیب شده این است که Babylist روابط خود را با مخاطبان خود تغییر دهد و به یک دارایی رسانه سلامت و تندرستی بزرگتر تبدیل شود. اگرچه Expectful یک وب سایت مستقل باقی خواهد ماند، گوردون اشاره کرد که بسیاری از محتوای آن در نهایت رایگان خواهد بود – متفاوت از مدل تجاری مشترک در حال حاضر تبلیغ شده.

گوردون گفت: «به دنیا آمدن بچه بسیار شگفت‌انگیز است – همچنین طاقت‌فرسا و منزوی است. وقتی با افرادی صحبت می‌کنید که آن‌ها را تجربه می‌کنند – این یک چیز است، اما در واقع سلامت جسمی، روانی و عاطفی آنها بسیار مهم‌تر است.» او گفت، با Expectful، این شرکت می‌تواند با مخاطبان خود به گونه‌ای صحبت کند که جنبه فناوری محور ثبت کسب و کار منطقی است.

توجه Babylist به توسعه ممکن است تا حدی به دلیل رشد درآمد آن باشد. این شرکت در سال 2021 بیش از 240 میلیون دلار درآمد جمع آوری کرد، اگرچه درآمد سال 2022 را در سابقه خود تقسیم نکرد. این شرکت گفت که بیش از هشت میلیون نفر در سال گذشته از Babylist خرید کرده اند.

والتون در کمتر از یک سال از کاربر Expectful به مدیرعامل تبدیل شد. او ابتدا به عنوان یک مشاور به Expectful پیوست و آن را فرصتی برای کارآفرینی می‌دید، علیرغم اینکه چند هفته قبل پسرش را در یک بارداری پر استرس به دنیا آورد. به زودی، مارک کراسنر، مدیرعامل و بنیانگذار آن زمان Expectful، او را به عنوان یک فرد کلیدی برای رهبری کسب و کار در حالی که استراتژی محصول خود را به سمت گسترش فراتر از مراقبه های ضبط شده هدایت می کرد، دید. در مصاحبه قبلی، والتون برنامه Expectful را برای تقلید از کتاب بازی Peloton در مورد تطبیق محتوای ممتاز با جامعه توضیح داد.

این کارآفرین اکنون در Babylist به عنوان مشاور هیئت مدیره باقی می ماند. او می گوید که همیشه خروج شرکت را به عنوان ادغام با یک شریک در فضای سلامت دیجیتال می دید.

والتون گفت: «این خرید به ما اجازه می دهد تا تأثیر بسیار بیشتری نسبت به زمانی که حتی روی درآمد متمرکز می شدیم داشته باشیم. “زنان به محصولات ما نیاز دارند و اکنون به راه حل ما نیاز دارند، ما برای رفتن به این مسیر وقت صبر نداریم، بیایید فقط به رشد درآمد ادامه دهیم و IPO را انجام دهیم – بیشتر شبیه این بود، بگذارید تاثیر را اولویت بندی کنیم، و من این کار را نمی کنم. فکر کنید به اندازه کافی استارتاپ ها اینطور فکر می کنند.


Pasqal 100 میلیون دلار برای ساخت رایانه کوانتومی اتمی خنثی جمع آوری می کند • TechCrunch

Pasqal، یک استارتاپ محاسبات کوانتومی مستقر در پاریس، امروز اعلام کرد که 100 میلیون دلار بودجه سری B ارائه شده توسط Temasek سنگاپور جذب کرده است. علاوه بر Temasek، سرمایه گذاران فعلی Quantonation، Defense Innovation Fund، Daphni و Eni Next، و همچنین سرمایه گذاران جدید صندوق شورای نوآوری اروپا (EIC)، Wa’ed Ventures و Bpifrance (از طریق صندوق سرمایه گذاری بزرگ خود) نیز در این دور شرکت کردند. .

چیزی که باعث می شود Pasqal که در اوایل سال 2019 تاسیس شد، در حوزه شلوغ استارت آپ های محاسبات کوانتومی متمایز شود، این است که این شرکت روی محاسبات کوانتومی با اتم های خنثی شرط بندی می کند. این یک رویکرد نسبتا جدید و بالقوه تغییر دهنده بازی برای ساخت پردازنده های کوانتومی است. به جای یون‌های به دام افتاده (مانند IonQ) یا رایانه‌های کوانتومی ابررسانا (مانند IBM)، پردازنده‌های کوانتومی اتم خنثی از لیزر برای نگه داشتن اتم‌ها با موچین‌هایی که اساساً نوری هستند، استفاده می‌کنند.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، ساخت فناوری برای نگه داشتن یک اتم – و فقط یک اتم – در این تله چالش‌های خاص خود را ایجاد کرد، اما اکنون این یک مشکل حل شده است. مزیت اینجا این است که وقتی بتوانید این کار را همزمان با صدها اتم انجام دهید، می توانید هم یک ماتریس بسیار متراکم از کیوبیت ها ایجاد کنید و هم یک ماتریس که با استفاده از روش های هولوگرافیک، می توانید در فضای سه بعدی در صورت نیاز برای یک الگوریتم معین، مرتب کنید. و همه اینها در دمای اتاق اتفاق می افتد. این تقریباً باعث می‌شود این ماشین‌ها به آرایه‌های دروازه‌ای قابل برنامه‌ریزی میدانی (FPGA) نسبت به پردازنده‌های کوانتومی سنتی‌تر نزدیک‌تر شوند. می‌توانید مقاله پاسکال در مورد این فرآیند را با جزئیات بیشتری در اینجا بیابید، و همچنین شایان ذکر است که آلن اسپکت، که جایزه نوبل را برای کارش در مورد درهم تنیدگی کوانتومی در سال 2022 دریافت کرد، یکی از بنیان‌گذاران پاسکال است.

اعتبار تصویر: پاسکال

همانطور که ژرژ اولیویه ریموند یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Pasqal به من گفت، این شرکت قبلاً نشان داده است که می تواند بیش از 300 اتم را همزمان کنترل کند. او توضیح داد: داشتن تنها یک اتم در پرتو لیزر و مشاهده و کنترل آن بسیار دشوار است. اما هنگامی که به آن دست یافتید، تقریباً به راحتی می توانید آن را افزایش دهید و می توانید آرایه هایی را به هر شکلی که می خواهید ایجاد کنید. توانایی بسته بندی این اتم ها در یک آرایه بسیار متراکم، با تنها چند میکرون بین کیوبیت، می تواند به این فناوری برتری دهد.

ریموند خاطرنشان کرد که با وجود برخی از این قابلیت‌های اساسی در حال حاضر، تیم در حال کار بر روی ساخت سیستم کنترل کوانتومی است تا بتواند اجرای الگوریتم‌های کوانتومی را آغاز کند. و در حالی که استارت‌آپ‌هایی وجود دارند که بر روی ساخت سخت‌افزار کنترل کوانتومی تمرکز می‌کنند، هیچ یک از آنها برای اتم‌های خنثی بهینه‌سازی نشده‌اند، بنابراین شرکت تصمیم گرفت سیستم خود را بسازد.

واضح است که تیم Pasqal نسبت به سیستم خود کاملاً خوشبین است و ریموند معتقد است که این تیم می‌تواند در سال 2024 به مشتریان بالقوه خود یک “مزیت تجاری کوانتومی” نشان دهد. او معتقد است که سیستمی با 200 تا 300 کیوبیت نیاز خواهد داشت.

در این مرحله، اکثر محققان بر این باورند که ما شاهد روند صنعت به سمت یک فناوری برای حل هر الگوریتم نخواهیم بود. در عوض، فناوری‌های کوانتومی مختلف نقاط شیرین خود را برای حل مسائل مختلف پیدا خواهند کرد. برای Pasqal، تیم بر این باور است که سیستم آن به ویژه برای مشکلات گراف محور کار خواهد کرد. او توضیح داد: «چالش‌های محاسباتی زیادی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را به شکل نمودار بازنویسی کنید. کاری که می‌توانیم با اتم‌ها انجام دهیم این است که می‌توانیم شکل آن نمودار را نشان دهیم و پیچیدگی الگوریتم را در آن هندسه بسازیم. به هر حال، به جای استفاده از هزاران گیت کوانتومی، فقط با پیاده سازی چند تا از آنها، می توانید الگوریتم خود را اجرا کنید و سپس خطاپذیر هستید.

این شرکت در حال حاضر با شرکت‌هایی مانند Crédit Agricole CIB، BASF، BMW، Siemens، Airbus، Johnson & Johnson و Thales کار می‌کند تا به آنها کمک کند تا بفهمند فناوری‌هایش کجا می‌تواند نیازهای تجاری آنها را برطرف کند.

کریستوف جورچاک، شریک مدیریت Quantonation گفت: «ما به این نقطه عطف جدید در توسعه PASQAL بسیار افتخار می کنیم، که این شرکت را به یک رهبر جهانی تبدیل می کند. Quantonation از زمان جدا شدن از موسسه Optique از این شرکت پشتیبانی کرده است. این اولین گسترش مجموعه Quantonation است و واقعاً برتری تحقیقات فرانسوی و رقابت اکوسیستم کوانتومی فرانسه را نشان می دهد.

شرکت رباتیک ساختمانی Kewazo 10 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

اتوماسیون ساختمان در نگاه اول بسیار ساده است. این یکی از بزرگترین صنایع در جهان است. همچنین یکی از گران ترین و اغلب خطرناک ترین ها است. مطمئناً سه D (گنگ، کثیف، خطرناک) اتوماسیون کاملاً واضح است.

ما چند سال پیش با کوازو آشنا شدیم، زمانی که استارت آپ مستقر در مونیخ در نمایشگاه TC Sessions: Robotics Pitch-off شرکت کرد. گاهی اوقات استارت آپ ها نیاز به توضیح زیادی دارند. این یکی نیست. در مرکز این پیشنهاد، اولین محصول این شرکت، Liftbot قرار دارد. این سیستم در واقع یک سیستم بالابر خودکار است که سیستم های داربست را بالا و پایین می کند.

نصب دو کارگر (در هر شرکت) حدود 20 دقیقه طول می کشد، کاملاً با باتری و بی سیم است و می تواند بدون دخالت دست به مقصد برسد. مانند تعدادی از شرکت‌های رباتیک ساختمانی، کوازو در طول همه‌گیری با بازگشایی ساخت‌وساز پیشرفت خوبی کسب کرد، اما بسیاری از شرکت‌ها ناگهان در پر کردن موقعیت‌های خود با مشکل مواجه شدند.

آرتم کوچوکوف، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، به تک کرانچ گفت: «علیرغم کمبود نیروی کار موجود، بازگشت کارگران خارجی به کشورهای خود و بازگشت غیرممکن شده است. بسیاری از سایت‌ها در اروپا، خاورمیانه و سنگاپور به شدت آسیب دیدند زیرا درصد زیادی از نیروی کار آنها دیگر آنجا نبودند. این یک کاتالیزور بزرگ برای اتوماسیون ساخت و ساز بود زیرا شرکت ها شروع به جستجوی راه هایی برای حفظ مشاغل خود بدون اتکا به نیروی کار نامشخص کردند.

اعتبار تصویر: کوازو

امروز، کوازو از یک سری A 10 میلیون دلاری خبر می دهد. دور، که جمع آوری کمک مالی را به حدود 20 میلیون دلار می رساند، توسط دیوار پنجم با مشارکت Cybernetix Ventures، Unorthodox Ventures و Nemetschek رهبری شد. پیش از سری A 5 میلیون دلاری در سپتامبر 2021 عرضه خواهد شد.

بارت گیزلز، مدیر ارشد اجرایی Altrad Services Benelux، در بیانیه ای که به همراه این خبر منتشر شد، گفت: «من فکر می کنم این بسیار سودمند است که شرکت هایی مانند Kewazo کسب و کار ما را مختل می کنند. ما در یافتن و حفظ کارکنان خوب با مشکل مواجه خواهیم شد – این تمرکز اصلی ما در سال‌ها و دهه‌های آینده خواهد بود. این نوآوری ها در جذب و ایجاد انگیزه در همکاران ما بسیار مفید است و به ما کمک می کند تا خدمات مقرون به صرفه و ایمن را به مشتریان خود ارائه دهیم.

اعتبار تصویر: کوازو

کوچوکوف به TechCrunch می‌گوید که علیرغم خوش‌بینی عمومی پیرامون اتوماسیون ساختمان‌ها، رمپ‌آپ 2022 پیاده‌روی در پارک نیست.

با این حال، سری آ در سال 2022 دشوارتر بود. ما شروع به جمع‌آوری کمک‌های مالی در اوایل آوریل کردیم، درست زمانی که اوضاع شروع به کند شدن کرد. ما در ماه مارس یک اردوی موسس داشتیم که توسط True Ventures در دره ناپا برگزار شد، و هنوز هیچ کس حتی در مورد رکود اقتصادی صحبت نمی کرد. اما چند هفته بعد شروع شد. برخی از بنیانگذاران من پیشنهاد کردند که با ارتقاء تا پاییز صبر کنیم، اما تصمیم گرفتیم روی وضعیت ناپایدار اقتصادی در جهان حساب نکنیم.

از جمله برنامه هایی که برای پول در نظر گرفته شده است، افزایش کارکنان است. کوازو در حال حاضر 26 کارمند تمام وقت و 11 کارمند پاره وقت دارد و قصد دارد در سال جاری 15 نفر دیگر را به طور عمده در تجارت و توسعه محصول استخدام کند.

Lightyear تولید خودروی برقی خورشیدی 250000 یورویی را متوقف کرد • TechCrunch

سازنده خودروهای برقی خورشیدی Lightyear اعلام کرده است که تولید پرچمدار Lightyear 0 خود، خودروی برقی ممتاز خود را با قیمت برچسب 250000 یورو متوقف می کند. به گزارش Electrek، علیرغم اینکه تولید این خودرو از سه ماه پیش آغاز شده است، لایت یر ساختار خود را تغییر داده است تا بر روی ایجاد یک مدل مقرون به صرفه تر، Lightyear 2 با قیمت حدود 40000 یورو تمرکز کند.

این خبر در حالی منتشر می شود که بسیاری از سازندگان خودروهای الکتریکی به دلیل تعدادی از عوامل اقتصادی کلان مانند کمبود نیمه هادی ها، مشکلات تامین باتری و افزایش هزینه های مواد به دلیل تورم، تاریخ تولید و تحویل را به تعویق می اندازند. در همان زمان، با ترس از رکود اقتصادی مانند ابر تاریک و استارت آپ های برقی برقی که برای خارج کردن وسایل نقلیه از خط مونتاژ تلاش می کنند، صرف هزینه برای یک مدل بسیار گران قیمت منطقی برای تجارت نیست.

Lightyear 0 همیشه به عنوان یک نمایشگر فناوری در نظر گرفته شده بود تا در مقادیر محدود تولید شود. لایت یر در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که باید بر “چالش های زیادی” غلبه کند تا وسایل نقلیه خود را به واقعیت تبدیل کند. این شرکت مشخص نکرد که چه چالش هایی وجود دارد، اما گفت که برای محافظت از دید خود، Lightyear 0 باید بمیرد تا Lightyear 2 بتواند رشد کند.

Lex Hoefsloot مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران لایت‌یر در بیانیه‌ای گفت: ما اکنون تمام انرژی خود را بر روی ساخت Lightyear 2 متمرکز می‌کنیم تا آن را طبق برنامه در دسترس مشتریان قرار دهیم.

لایت یر لیست انتظار لایت یر 2 را باز کرد، یک هاچ بک پنج سرنشین با مسافت 500 مایلی با یک بار شارژ، اوایل این ماه در نمایشگاه CES. این شرکت جزئیات زیادی در مورد این خودرو به اشتراک نگذاشته است، اما Lightyear 2 در حال حاضر بیش از 40000 رزرو از سوی خریداران فردی و حدود 20000 پیش سفارش از صاحبان ناوگان مانند لیزینگ خودروهای بین المللی و شرکت های اشتراک گذاری Leaseplan، MyWheels، Arval و Athlon داشته است. یک سخنگوی این شرکت به TechCrunch گفت.

تولید Lightyear 2 قرار است در اواخر سال 2025 در حجم بازار انبوه آغاز شود. مشخص نیست که آیا شرکت قصد دارد این تاریخ تولید را در حال حاضر به تعویق بیندازد، زیرا این شرکت Lightyear 0 را نخواهد ساخت، که 150 مورد از آن قبلاً ساخته شده است. -فروخته شد در اوایل این ماه، سخنگوی لایت‌یر به TechCrunch گفت که اولین Lightyear 0 تولید شده و به اولین مشتری این شرکت نشان داده شده است. این شرکت گفت که از نوامبر یک خودرو در هفته تولید می کند و انتظار دارد تا اواخر سال جاری تولید هفتگی را افزایش دهد.

لایت یر به موقع به TechCrunch پاسخ نداد تا در مورد تاریخ تولید 2s یا اینکه آیا فروش 0 آن را مدیریت خواهد کرد یا خیر، اظهار نظری نکرد.

با این حال، لایت یر در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که درخواستی را به دادگاه ارائه کرده است تا تعلیق رسیدگی به پرداخت در رابطه با Atlas Technologies BV، شرکت عامل ما مسئول تولید Lightyear 0 را آغاز کند. این شرکت مشخص نکرد. این دادگاه با درخواست تعلیق درخواست کرد، اما طبق گفته آژانس تصدی هلند، شرکت‌ها می‌توانند بدهی‌های خود را به مدت 18 ماه مسدود کنند و به آنها فرصتی برای سازماندهی مجدد بدهند.

لایت یر احتمالاً تلاش خواهد کرد تا پول بیشتری جمع آوری کند تا سرپا بماند. این شرکت در ماه سپتامبر 81 میلیون دلار جمع‌آوری کرد تا بتواند تولید Lightyear 0 را آغاز کند، اما Hoefsloot خاطرنشان کرد که این شرکت امیدوار است در هفته‌های آتی برخی سرمایه‌گذاری‌های کلیدی را نهایی کند تا این خودرو را برای مخاطبان گسترده‌تر توسعه دهد.

همه چیز سخت است • TechCrunch

سلام و به Max Q خوش آمدید! من از نوشتن مقدمه متنفرم، پس بیایید دست به کار شویم، درست است؟

در این نسخه:

 • استارتاپی که با قطعات «غیر سکسی» سروکار دارد که گردش کار را سفارش می دهد
 • پیش‌بینی‌های فناوری فضایی از سرافیم اسپیس
 • اخبار واردا، ClearSpace و موارد دیگر

در ساخت هوافضا و دفاع (A&D) جای بسیار کمی برای خطا وجود دارد. برای شرکت هایی که محصولاتی مانند راکت، تقویت کننده موشک و اویونیک تولید می کنند، هر قطعه نباید بیش از یک مو از مشخصات فنی خود منحرف شود.

با وجود الزامات دقیق صنعت، سفارش قطعات معمولاً از طریق سیستم هایی انجام می شود که کمی بهتر از کبوترهای حامل هستند.

برای حل این مشکل، مالوری مک‌لمور و آن ون استل را تأسیس کردند، استارت‌آپی که در حال ایجاد پلتفرمی برای معرفی گردش‌های کاری سفارش قطعات جدید است. این شرکت امیدوار است که پلتفرم آن بتواند خطاها را کاهش دهد و کارایی را بهبود بخشد، دو متغیری که برای تقویت پایه صنعتی آمریکا کلیدی خواهند بود.

مالوری مک لمور و آن ون بنیانگذاران استل. اعتبار تصویر: استل

از مارک بوگت، مدیرعامل سرافیم اسپیس، هفت پیش‌بینی برای آنچه صنعت فضایی در سال جاری در نظر گرفته است. اولین در لیست: اتصال تلفن همراه از فضا.

بوگت نوشت: «چندین بازیگر در صنعت فضایی اخیراً به اتصال مستقیم به تلفن همراه از فضا روی آورده‌اند. اگرچه هنوز یک بازار بسیار اولیه با قابلیت های موجود محدود است، شرکت هایی مانند اپل، تی موبایل، گلوبال استار، اسپیس ایکس، AST SpaceMobile و Lynk Global در حال حرکت به این حوزه هستند. چندین اپراتور شبکه تلفن همراه در حال حاضر حتی قبل از پرتاب برخی از اولین فضاپیماهای عملیاتی در این هواپیما هستند.

اعتبار تصویر: اورلاندو سنتینل (در یک پنجره جدید باز می شود) / گتی ایماژ

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

 • سیستم های فضایی ABL به روز رسانی در مورد تحقیقات در مورد ناهنجاری که باعث شد موشک RS1 این شرکت در اولین پرواز آزمایشی خود دوباره به سکوی پرتاب سقوط کند، ارائه کرد. (ABL)
 • چین در سال جاری بیش از 70 راه اندازی را در نظر گرفته است. (اسپیس نیوز)
 • ClearSpace، یک استارت‌آپ سوئیسی که در حال توسعه فناوری‌هایی برای سرویس‌دهی در مدار و حذف آوار است، دور سری A 26.7 میلیون یورویی (28.9 میلیون دلار) را بسته است. ( Venturelab )
 • آژانس فضایی اروپا می‌خواهد «سیاست زباله‌های صفر» را برای شرکت‌هایی که فضاپیماها را به مدار می‌فرستند، معرفی کند. (WSJ)
 • Slingshot Aerospace شراکت جدیدی با HawkEye 360 برای شرکت دوم برای ارائه داده های RF برای پلت فرم نظارت فضایی Slingshot. (چشم شاهینی)
 • پایتخت فضایی آخرین گزارش سه ماهه نشان می دهد که سرمایه گذاری خصوصی در فضا در سال 2022 نسبت به سال قبل 58 درصد کاهش یافته است. (TechCrunch)
 • از SpaceX قرارداد با کارناوال گسترش یافت و خط کروز شروع به معرفی استارلینک به برندهای کروز خود کرد. (کارناوال)
 • صنایع فضایی واردا اولین فضاپیمای خود را که با مشارکت آزمایشگاه راکت ساخته می شود، ارائه کرد. این هواپیما از طریق SpaceX Transporter-8 پرتاب خواهد شد. (واردا)

مکس کیو توسط من برای شما آورده شده است، آریا علمالهدایی. اگر از خواندن Max Q لذت می برید، آن را برای یکی از دوستان خود فوروارد کنید.


کارت نقدی Bluedot برای دارندگان خودروهای برقی، شارژ ارزان‌تر، وجه نقد را ارائه می‌دهد • TechCrunch

خودروهای الکتریکی تقریباً 6 درصد از کل خودروهای جدید فروخته شده در ایالات متحده در سال 2022 را تشکیل خواهند داد که نسبت به سال قبل 3.1 درصد افزایش یافته است و این تعداد در سال های آینده همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. اگرچه این صنعت هنوز یک صنعت جوان است، اما اکوسیستم اطراف خودروهای برقی – از شارژ و نصب خودروهای برقی گرفته تا محصولات بیمه و پارکینگ – در حال شکل گیری از هم گسیخته و تا حدودی پیچیده است.

بنیانگذاران Bluedot، یک پلتفرم بانکی و پاداش برای دارندگان خودروهای برقی که هدف آن بهبود تجربه پس از فروش است، می‌گویند. نحوه کار به این صورت است: مالکان یا مدیران ناوگان برای یک کارت نقدی Bluedot ثبت نام می کنند که از آن برای همه خریدهای مربوط به خودرو استفاده می کنند، اما بیشتر برای شارژ خودروهای برقی. Bluedot در حال حاضر هزینه ثابتی معادل 0.30 دلار به ازای هر کیلووات ساعت شارژ با ایستگاه‌های شارژ EV شرکت‌کننده و 20 درصد بازگشت نقدی به ازای شارژ با شبکه‌های شارژ غیر مشارکتی به مشتریان ارائه می‌کند. مشتریان ایستگاه‌ها را پیدا می‌کنند و هزینه‌ها را مستقیماً با شرکت‌های شریک شارژ در برنامه Bluedot می‌پردازند، و از نیاز آنها به دانلود چندین برنامه جلوگیری می‌کند.

کاربران Bluedot همچنین 5% وجه نقد بابت تمام هزینه‌های خودرو، به علاوه 2% وجه نقد دیگر برای سایر هزینه‌ها دریافت می‌کنند. علاوه بر این، این شرکت به کاربران در مکان های خرید و ناهار خوری مجاور پاداش می دهد. بنابراین در حالی که منتظر شارژ شدن ماشین خود است، مشتری می‌تواند برای قهوه به استارباکس محلی برود و 10٪ پول نقد بابت آن خرید دریافت کند، یا مثلاً از Whole Foods خرید کند و 15٪ دیگر پول نقد دریافت کند.

این استارت‌آپ که به گروه زمستانی 2023 Y Combinator می‌پیوندد و اخیراً دور پیش‌بودجه‌ای 2 میلیون دلاری را بسته است، در ابتدا بر ایستگاه‌های شارژ متمرکز بود، تا حدی به این دلیل که این صنعت در آستانه انفجار با تأمین مالی فدرال و ایالتی است. قانون کاهش تورم، که جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن آن را در آگوست 2022 امضا کرد، به همه ایالت ها اجازه دسترسی به بیش از 1.5 میلیارد دلار بودجه برای تسهیل پروژه های شارژ خودروهای الکتریکی را می دهد. این ممکن است فشار زیادی برای نصب زیرساخت بدون همگرایی زیاد به نظر برسد.

برنامه Bluedot ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی اطراف را جمع‌آوری می‌کند و پاداش‌های شارژ را ارائه می‌دهد. اعتبار تصویر: بلودات

بلودات نگفت که با کدام شرکت‌های شارژ کار می‌کند تا هزینه ثابت خود را ارائه دهد، اما این استارت‌آپ گفت مشتریان می‌توانند از طریق برنامه Bluedot در حدود 60 درصد از ایستگاه‌های شارژ در ایالات متحده، شارژ را آغاز کنند. برای گسترش شبکه شریک خود، Bluedot شرکت‌های صورت‌حساب کوچکتر و جدیدتری را هدف قرار داده است که ممکن است منابع لازم برای ساختن برنامه و پلتفرم پرداخت خود را نداشته باشند.

Selinay Filiz Parlak، بنیانگذار Bluedot و COO، به TechCrunch گفت: «شرکت‌های جدید شارژ EV به دنبال راه‌حل‌هایی مانند ما هستند تا دید و دسترسی رانندگان را افزایش دهند، فرآیندهای پرداخت را ساده‌تر کنند و استفاده از ایستگاه‌های شارژ را بهبود بخشند. بلودوت در تلاش است تا فناوری مالی را یکپارچه کند تا به این شرکت ها کمک کند تا ایستگاه های شارژ خود را برای رانندگان قابل استفاده تر و قابل دسترس تر کنند.

«در حال حاضر، استفاده در اکثر شبکه‌های ایستگاه‌های شارژ بین ۵ تا ۸ درصد است. Bluedot قصد دارد این نرخ را به بالای 15 درصد برساند. پارلاک ادامه داد: ما با شرکت‌های کوچک ایستگاه‌های شارژ شروع کردیم، اما هدف ما این است که همه برندها را با فناوری مالی برای مصرف‌کنندگان کنار هم قرار دهیم.

مشتریان اصلی بلودات امروزه رانندگان فردی هستند که این استارت آپ را از طریق مشارکت با فروشندگان خودرو و شرکت های اشتراک سواری کشف کردند. پارلاک می‌گوید هدف بعدی بلودات ناوگان‌هایی است که به آنها کمک می‌کند هزینه‌ها و فرآیندهای صورت‌حساب را مدیریت کنند و معاملات بهتری دریافت کنند.

پارلاک گفت: به عنوان مثال یکی از شرکای ما یک شرکت لیزینگ است که خودروها را به دسته ای از رانندگان اجاره می دهد که توسط مدیر ناوگان مدیریت می شوند. آنها می‌خواهند اکوسیستم بزرگ‌تری از ایستگاه‌های شارژ ارائه دهند که صدور صورت‌حساب و سپس بازپرداخت آسان‌تر است، که ما پیشنهاد می‌کنیم.» و همچنین می‌خواهند معاملات بهتری در زمینه برق‌رسانی به دست آورند.»

Bluedot همچنین به‌طور دستی داده‌های مشتریان را در مورد عادت‌های شارژ، میزان مصرف، انرژی مصرف‌شده، بهترین مکان‌ها برای شارژ، میزان انتشار دی اکسید کربنی که با استفاده از خودروهای الکتریکی از آن‌ها جلوگیری کرده‌اند و موارد دیگر استخراج می‌کند. در آینده، این شرکت می خواهد این کار را به صورت خودکار انجام دهد تا آن را هوشمندتر و مقیاس پذیرتر کند.

در طول YC، Bluedot می خواهد بر رشد و توسعه محصول تمرکز کند.

فرهات باباجان، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران بلودات، به تک‌کرانچ گفت: «هدف ما ایجاد مشارکت و بستن قراردادهای منتهی به روز نمایشی است. به طور خاص، ما به دنبال تضمین مشارکت در زمینه‌های نمایندگی خودرو، شبکه‌های شارژ و هزینه‌های مربوط به خودرو هستیم. ما همچنین در حال برنامه ریزی برای شروع آزمایشات آزمایشی برای کارت ناوگان Bluedot هستیم.

ماسک گفت که می‌توانست برای خرید تسلا با سهام اسپیس‌ایکس سرمایه‌گذاری کند • TechCrunch

ایلان ماسک روز دوشنبه شهادت داد که نه تنها مطمئن بود که از حمایت سرمایه‌داران سعودی برای خصوصی کردن تسلا در سال 2018 برخوردار خواهد بود، بلکه همچنین می‌توانست سهام شرکت موشکی خود اسپیس ایکس را برای تامین مالی خریدش بفروشد.

ماسک در 7 آگوست 2018 از خود به عنوان بخشی از یک شکایت جاری علیه مدیرعامل به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران دفاع کرد و در 7 آگوست 2018 توییت کرد که او بودجه تامین شد تسلا را به قیمت 420 دلار به ازای هر سهم خصوصی بگیریم و اینکهحمایت سرمایه گذار تایید شد” قیمت سهام تسلا پس از توییت‌های ماسک افزایش یافت و بعداً زمانی که مشخص شد خرید انجام نخواهد شد، کاهش یافت. سرمایه گذاران می گویند در نتیجه توئیت های ماسک میلیون ها دلار ضرر کرده اند.

در حالی که ماسک در صورت شکست پرونده ممکن است میلیاردها دلار خسارت از دست بدهد، چیزی که واقعاً برای ثروتمندترین مرد جهان در خطر است، شهرت او به دلیل صادق بودن و توجه به سرمایه گذارانش است.

در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو، ماسک اعتقاد خود را مبنی بر تایید شفاهی صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی (PIF) برای خصوصی کردن تسلا افزایش داد. ماسک شهادت داد که صندوق از تعهدات خود “عدم تعهد” کرده است. وی همچنین اذعان داشت که هیچ بحثی درباره قیمت خرید با نمایندگان PIF صورت نگرفته است.

حتی بدون پول PIF، او «احساس می‌کند که بودجه تضمین شده است» تنها با سهام SpaceX. ماسک به فروش سهام تسلا برای خرید توییتر اشاره کرد و گفت که در نظر دارد همین کار را برای خصوصی کردن تسلا انجام دهد.

وکلای شاکی پاسخ دادند که چون شهادت ماسک در سال گذشته هیچ اشاره ای به فروش سهام اسپیس ایکس نداشت، گنجاندن آن نقطه امروز به صورت ماسبق ساخته شد.

به گفته ماسک، وکیل ماسک، الکس اسپیرو، همچنین به توانایی ماسک برای جمع آوری پول “بیش از هر کسی در تاریخ” اشاره کرد، که همچنین از ادعاهای مدیر عامل مبنی بر تامین بودجه حمایت می کند.

هیئت منصفه 9 نفره تصمیم خواهند گرفت که آیا مدیرعامل با توییت های خود در مورد خرید سهام شرکت را به طور مصنوعی افزایش داده است یا خیر، و اگر چنین است، تا چه حد. ادوارد چن، قاضی آمریکایی، سال گذشته حکم داد که پست ماسک نادرست و بی پروا است، که می تواند نظر هیئت منصفه را تحت تاثیر قرار دهد.

ماسک می گوید تلاش می کند بهترین کار را برای سرمایه گذاران انجام دهد

ماسک و وکیلش همچنین استدلال کردند که او در تلاش برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران نیست، بلکه در واقع می خواهد برخی از آنها را جذب کند. پایگاه محکم تسلا از سرمایه گذاران خرد – مانند شاکیان در این پرونده – برای شرکت مهم است. اما SEC به سرمایه گذاران خرد اجازه سرمایه گذاری در شرکت های خصوصی را نمی دهد.

بنابراین نگرانی این است که اگر ماسک این شرکت را خصوصی کند، آیا شخصی که دارای دو سهم تسلا است و شغلی با درآمد پایین دارد، می‌تواند سرمایه‌گذار بماند؟ جاش وایت، استادیار امور مالی در دانشگاه وندربیلت و اقتصاددان سابق مالی در SEC، به TechCrunch گفت: زیرا این شرکت دارای یک پایگاه بسیار وفادار از سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی افرادی است که محصولات تسلا را می‌خرند و به ماسک اعتقاد دارند.

در طول آزمایش روز دوشنبه، ماسک جزئیاتی در مورد برخی وسایل نقلیه ویژه در دسترس سرمایه گذاران اسپیس ایکس ارائه کرد – اسپیس ایکس یک شرکت خصوصی است – که ظاهرا ماسک می خواست با قرارداد خصوصی خود با تسلا آن را تکرار کند.

وایت می‌گوید: ماسک تلاش می‌کرد بگوید که آنها می‌توانند در چیزی مانند وسیله‌ای با هدف خاص سرمایه‌گذاری کنند که شاید به سرمایه‌گذاران خرد اجازه دهد تا در چیزی شبیه یک صندوق گرد هم آیند و سپس آن صندوق در واقع در تسلا خصوصی سرمایه‌گذاری کند.

وایت خاطرنشان کرد که این نوع وسایل نقلیه همیشه برای سرمایه گذاران خوب نیستند، زیرا نقدینگی کمتری برای آنها باقی می گذارند.

با این وجود، وکلای شاکی از طریق شواهد گلدمن ساکس و سایر سرمایه گذاران ثابت کردند که محدودیت هایی برای حفظ سرمایه گذاران خصوصی در تسلا خصوصی وجود دارد.

ماسک در حالی که در غرفه حضور داشت، توییت های خود را در مورد معامله معلق به عنوان تلاشی برای گنجاندن سهامداران در ملاحظات خود برای خصوصی کردن شرکت عنوان کرد. او گفت که نگران است فایننشال تایمز از سرمایه گذاری بالقوه عربستان سعودی در تسلا و قرارداد خصوصی تسلا اطلاع داشته باشد و قبل از اینکه ماسک فرصتی برای گفتن به سهامداران داشته باشد، اطلاعات را فاش کند.

ماسک گفت: «نگران بودم که سهامداران فکر کنند که من قصد دارم آنها را خاموش کنم. “و من می خواهم روشن شود که من سعی کردم از آنها حمایت کنم.”

قیمت 420 دلاری شوخی نبود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین در حال بررسی توییت‌های ماسک است که منجر به تسویه حساب 40 میلیون دلاری بین او و تسلا و الزام وکیل تسلا به بررسی توئیت‌های مرتبط با تسلا از قبل می‌شود، چیزی که ماسک بعداً تلاش کرد به درخواست تجدیدنظر کند.

SEC ادعا کرد که ماسک پیشنهاد خرید را به 420 دلار برای هر سهم از 419 دلار به عنوان اشاره به محصول علف های هرز رساند، که به گفته آژانس، دوست دختر ماسک آن را خنده دار می دانست.

ماسک این موضوع را تکذیب کرد و گفت که این یک تصادف است که 420 دلار نیز اشاره ای به روز علف هرز، یعنی 20 آوریل است.

ماسک گفت: «این انتخاب به این دلیل بود که 20 درصد بیشتر از قیمت سهام بود. قیمت 420 دلاری شوخی نبود.

ماسک جمعه گذشته نیز شهادت کوتاهی داد و به هیئت منصفه گفت که باور نمی‌کند توییت‌هایش بر سهام تسلا تأثیر بگذارد.

ماسک گفت: «فقط به این دلیل که من چیزی را توییت می کنم به این معنی نیست که مردم آن را باور می کنند یا به آن عمل می کنند.