منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 روند ابری برای پیگیری در سال 2023 • TechCrunch

5 روند ابری برای پیگیری در سال 2023 • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 روند ابری برای پیگیری در سال 2023 • TechCrunch

5 روند ابری برای پیگیری در سال 2023 • TechCrunch

از بسیاری جهاتسال 2022 یک سال رشد برای فضای فناوری ابری بود. تحولات اقتصاد کلان غیرقابل پیش بینی باعث شده است که بسیاری از سازمان ها به جای فوراً فکر کنند و برای سود بیشتر در سال های آینده آماده شوند.

در سال 2023، بسیاری از این آمادگی ها می تواند انجام شود زیرا رشد به دست آمده در سال 2022 به اقتصاد قوی تر و پیشرفت سریع به ویژه در فناوری کمک می کند.

بر اساس گزارش گارتنر، انتظار می‌رود هزینه‌های جهانی فناوری اطلاعات در سال ۲۰۲۳ با رشد ۵.۱ درصدی به ۴.۶ تریلیون دلار برسد که منجر به افزایش ۱۱.۳ درصدی سرمایه‌گذاری در برنامه‌های ابری به ۸۷۹.۶۲ میلیارد دلار می‌شود. این نوع افزایش هزینه و سرمایه گذاری چه معنایی برای سازمان ها دارد؟ C2C Global، یک جامعه مشتریان Google Cloud، پنج روند ابری را برای تماشا در سال 2023 شناسایی کرده است.

با حرکت رو به جلو، راه‌حل‌های سفارشی‌شده، به‌جای ارائه‌های یک‌اندازه از سوی فروشندگان منفرد، به‌طور فزاینده‌ای به یک امر عادی تبدیل می‌شوند.

پذیرش فناوری‌های هوش مصنوعی و ML رشد خواهد کرد

هر سازمانی می خواهد از قابلیت های متعدد و متنوع فناوری هوش مصنوعی و ML استفاده کند. برخی می خواهند از داده های خود برای بهبود تجزیه و تحلیل و ساخت مدل های پیش بینی استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر می خواهند فرآیندهای تکراری را خودکار کنند.

در حال حاضر، بسیاری از مدل‌های هوش مصنوعی و ML قبل از اینکه بتوانند در مقیاس بزرگ در سازمان‌های بزرگی که میزبان پتابایت داده‌ها هستند یا به پایگاه‌های مشتریان بزرگ خدمات ارائه می‌کنند، نیاز به آزمایش و آموزش گسترده دارند. در واقع، تحقیقات C2C نشان داد که تنها 47 درصد از پاسخ دهندگان در حال حاضر از هوش مصنوعی و ML استفاده می کنند. با این حال، این فناوری‌ها در میان آن دسته از پاسخ‌دهندگانی که امیدوارند در آینده از آن استفاده کنند، رتبه بالایی دارند.

وعده این فناوری ها بسیار قابل توجه است که نمی توان نادیده گرفت. همانطور که مدل ها بهبود می یابند و آموزش و آزمایش قابل اعتمادتر و خودکارتر می شوند، سازمان ها بیشتر بر این فناوری ها تکیه خواهند کرد.