منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 تا از بهترین برنامه‌ها برای ردیابی خواندن و کشف کتاب‌های جدید • TechCrunch

5 تا از بهترین برنامه‌ها برای ردیابی خواندن و کشف کتاب‌های جدید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 تا از بهترین برنامه‌ها برای ردیابی خواندن و کشف کتاب‌های جدید • TechCrunch

با نزدیک شدن به پایان سال 2022، ممکن است به دنبال بهترین کتاب های سالی باشید که ممکن است از دست داده باشید، یا ممکن است بخواهید شروع به تهیه فهرستی از کتاب هایی کنید که می خواهید در سال جدید بخوانید. برنامه‌های زیادی برای کمک به شما در پیگیری مطالبی که می‌خوانید و کشف کتاب‌های جدید طراحی شده‌اند، بنابراین ما فهرستی از بهترین‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم تا به شما کمک کند آنچه را که دوست دارید انتخاب کنید.

برخی از برنامه های موجود در این لیست تا حدودی جدید هستند، در حالی که برخی دیگر چند سالی است که در دسترس هستند. Goodreads متعلق به آمازون، که مسلماً محبوب ترین برنامه مرتبط با کتاب است، در این لیست گنجانده نشده است زیرا ما بر روی پلتفرم های جدیدتر و کمتر شناخته شده تمرکز کرده ایم.

StoryGraph

اپلیکیشن استوری گراف

اعتبار تصویر: StoryGraph

StoryGraph برنامه ای برای اندروید و iOS است که به شما امکان می دهد مطالعه خود را پیگیری کنید و توصیه های شخصی دریافت کنید. می‌توانید مجموعه‌ای از فیلترهای برنامه را ترکیب و مطابقت دهید تا بخوانید کامل بعدی خود را پیدا کنید. این برنامه چالش‌های خواندنی زیادی را ارائه می‌کند، مانند خواندن یک کتاب از هر کشور در جهان یا خواندن یک کتاب در هفته در چندین ژانر. StoryGraph همچنین شامل یک گزارش خواندنی داخلی و خواندن سالانه و اهداف صفحه است.

سیستم رتبه‌بندی این اپلیکیشن منحصربه‌فرد است، زیرا مجموعه‌ای از سوالات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که پس از آن پلتفرم هنگام توصیه کتاب به کاربر دیگر از آن‌ها استفاده می‌کند. برای مثال، اگر بگویید کتابی که می‌خوانید برای کسی که رمان‌های احساسی و سریع را دوست دارد خوب است، StoryGraph می‌تواند آن کتاب را به کسی که به دنبال چنین کتابی است توصیه کند. سیستم رتبه بندی همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از ستاره های کامل، نیم یا ربع امتیاز دهید، برخلاف Goodreads که فقط به شما امکان می دهد با استفاده از یک سیستم ستاره کامل امتیاز دهید.

StoryGraph برای افرادی که چیزی شبیه به Goodreads می خواهند بسیار عالی است. استفاده از این برنامه رایگان است، اما طرح اشتراک ماهانه 4.99 دلاری را نیز ارائه می دهد که ویژگی های اضافی مانند آمارهای پیشرفته و پیشنهادهای شخصی تر را باز می کند.

ترتولیا

5 تا از بهترین برنامه‌ها برای ردیابی خواندن و کشف کتاب‌های جدید • TechCrunch

اعتبار تصویر: ترتولیا

Tertulia یک برنامه جدید آیفون است که با استفاده از یادگیری ماشینی برای اسکن بحث‌های آنلاین برای دیدن اینکه مردم درباره چه کتاب‌هایی صحبت می‌کنند، خود را از سایر پلتفرم‌های کشف کتاب مشابه متمایز می‌کند. برنامه با درخواست از شما شروع می شود تا مشخص کنید چه کتاب هایی را می خواهید بخوانید. می‌توانید توصیه‌هایی را از افرادی که در توییتر دنبال می‌کنید، به همراه نویسندگان داستان، صداهای فمینیست، روزنامه‌نگاران، منتقدان کتاب، دانشگاهیان و غیره دریافت کنید. سپس این برنامه توصیه‌های روزانه متناسب با علایق شما را به شما ارائه می‌کند که هرچه بیشتر با کتاب‌های موجود در برنامه ارتباط برقرار کنید، بهبود می‌یابد.

این برنامه به شما امکان می دهد کتاب هایی را که در حال حاضر محبوب هستند مرور کنید و در عین حال به شما کمک می کند آنچه را که می خواهید بخوانید پیگیری کنید. اگر کتابی را پیدا کردید که به آن علاقه دارید، اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، می توانید آن را مستقیماً از برنامه خریداری کنید. استفاده از برنامه Tertulia آسان است و تجربه مرور بصری را ارائه می دهد.

Tertulia برای افرادی که می‌خواهند کشف کنند که در حال حاضر چه کتاب‌هایی در رسانه‌های اجتماعی، پادکست‌ها و وب محبوب هستند، عالی است. استفاده از این برنامه رایگان است و به زودی برای اندروید منتشر خواهد شد.

بسمو

اپلیکیشن بسمو

اعتبار تصویر: بسمو

Basmo اپلیکیشنی برای اندروید و iOS است که به شما کمک می‌کند تا ضمن پیگیری کتاب‌هایتان، عادت مطالعه ایجاد کنید. این برنامه عمدتاً برای افرادی است که می خواهند خوانندگان بهتر و کارآمدتری شوند. Basmo زمانی را که برای خواندن صرف می‌کنید ردیابی می‌کند و یک نمای کلی از پیشرفت کلی خواندن به شما ارائه می‌دهد. همچنین می توانید یک برنامه مطالعه شخصی ایجاد کنید تا به شما کمک کند به راحتی اهداف خود را صفحه به صفحه بررسی کنید.

در حین مطالعه، می‌توانید از Basmo برای نوشتن دیجیتالی افکار و ایده‌های خود در مورد بخش‌هایی از کتابی که به نظرتان جالب است، استفاده کنید. شما همچنین می توانید متن مورد علاقه خود را در حین خواندن اسکن و برجسته کنید. پس از اتمام کتاب، می‌توانید احساسی را که در آن به وجود آورده‌اید، پیگیری کنید. به عنوان مثال، می توانید توجه داشته باشید که آیا کتاب باعث ایجاد احساس هیجان، شادی، عصبانیت، بی حوصلگی یا سردرگمی شده است.

این اپلیکیشن برای افرادی که علاقه ای به جنبه های اجتماعی یا اجتماعی خواندن ندارند و در عوض می خواهند روی اهداف و پیشرفت خود تمرکز کنند عالی است. Basmo برای استفاده با ویژگی های استاندارد رایگان است. این برنامه همچنین یک اشتراک ماهانه 5 دلاری ارائه می دهد که قابلیت های نامحدود و ویژگی های اضافی را باز می کند.

خواننده

برنامه Readerly

اعتبار تصویر: خواننده

Readerly یک برنامه کشف کتاب برای Android و iOS است که به شما کمک می کند مطالعه خود را ردیابی کنید و کتاب های جدید را پیدا کنید. برخلاف هر برنامه دیگری در این بررسی، Readerly یک سیستم رتبه بندی پنج ستاره را شامل نمی شود. درعوض، برنامه با هر بررسی زمینه ای را فراهم می کند و به شما نشان می دهد که چقدر سلیقه شما با منتقد، کتاب هایی که هر دو خوانده اید و موضوعاتی که هر دو از آنها لذت می برید همپوشانی دارد. هدف از این کار این است که شما را از دست ندادن بالقوه کتابی که ممکن است در نهایت دوست داشته باشید، صرف نظر از اینکه در پلتفرم دیگری رتبه بندی می شود، جلوگیری می کند.

این برنامه همچنین از بررسی های طولانی فاصله می گیرد و در عوض دارای Gists است که فرمت کوتاه بررسی برنامه است. Gists اساساً از کاربران می‌خواهد که یک نسخه TL;DR از یک بررسی را با 200 کاراکتر یا کمتر بنویسند. سپس Gists به قالبی شبیه به استوری اینستاگرام تبدیل می شود. پس از ایجاد Gist خود، می توانید اسلایدهای اضافی را با نقل قول ها، کاراکترها یا سایر اطلاعات اضافی که فکر می کنید برای دیگران مفید باشد اضافه کنید. از نظر کشف کتاب، برنامه Gists را از خوانندگانی با سلیقه خواندن مشابه شما نمایش می دهد.

Readerly برای افرادی که می خواهند یک پلت فرم منحصر به فرد کشف کتاب را امتحان کنند عالی است. استفاده از این برنامه رایگان است و همچنین برای کاربرانی که می خواهند از پلتفرم جدید پشتیبانی کرده و ارزیابی های شخصی شده را دریافت کنند، هزینه اشتراک ماهانه 2.99 دلار ارائه می دهد.

قفسه کتاب TBR

قفسه کتاب TBR

اعتبار تصویر: قفسه کتاب TBR

TBR Bookshelf یک برنامه نسبتاً جدید برای iOS است که عمدتاً برای #BookTok، یک انجمن فرعی محبوب TikTok که بر کتاب‌ها و ادبیات محبوب متمرکز است، طراحی شده است. این برنامه یک رابط کاربری ساده و ساده ارائه می دهد. مانند سایر برنامه‌های ردیابی کتاب، TBR Bookshelf به شما امکان می‌دهد کتاب‌هایی را که خوانده‌اید، می‌خواهید بخوانید و در حال خواندن هستید، ردیابی کنید. سیستم رتبه بندی برنامه به شما امکان می دهد شخصیت ها و نقل قول های مورد علاقه خود را مشخص کنید. همچنین می توانید توجه داشته باشید که آیا کتابی را دوباره خوانده اید یا اصلا آن را تمام نکرده اید.

این برنامه دارای دسته بندی های رتبه بندی خاصی برای ژانرهای مختلف است که فراتر از رتبه بندی ستاره ها است. برای مثال، اگر در حال بررسی یک کتاب خودیاری هستید، می‌توانید بر اساس میزان الهام‌بخش و مفید بودن آن، به آن رتبه‌بندی جداگانه بدهید. یا اگر به یک کتاب کلاسیک نمره می‌دهید، می‌توانید بر اساس صمیمیت و جذابیت آن نمره‌های متفاوتی به آن بدهید.

TBR Bookshelf یک برنامه خوب برای افرادی است که بخشی از #BookTok هستند زیرا بسیاری از ویژگی‌ها برای آن کاربران طراحی شده است. استفاده از این برنامه رایگان است، اما اشتراک ماهانه 4.99 دلاری را نیز ارائه می دهد که ویژگی های اضافی را باز می کند، از جمله مواردی مانند رتبه بندی فصل، لیست پخش کتاب، و رتبه بندی برای نمایش های تلویزیونی و اقتباس های فیلم.