منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 3 سوالی که بنیانگذاران باید در سه ماهه اول 2023 از سرمایه گذاران بپرسند • TechCrunch

3 سوالی که بنیانگذاران باید در سه ماهه اول 2023 از سرمایه گذاران بپرسند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
3 سوالی که بنیانگذاران باید در سه ماهه اول 2023 از سرمایه گذاران بپرسند • TechCrunch

3 سوالی که بنیانگذاران باید در سه ماهه اول 2023 از سرمایه گذاران بپرسند • TechCrunch

سرمایه گذاران و کارآفرینان سال 2022 را درخشان و خوش بینانه آغاز کرد، زیرا استارت آپ ها در سه ماهه اول نزدیک به 13 میلیارد دلار جمع آوری کردند و آن را به پنجمین سه ماهه بالاترین بودجه در تاریخ تبدیل کردند.

با این حال، اخیراً صحبت از عقب‌نشینی سرمایه‌های خطرپذیر جهانی بلندتر و گسترده‌تر شده است. واضح است که پول نقد مانند گذشته آزادانه در جریان نیست و این موضوع چشم انداز استارت آپ های بلندپروازانه ای را که به دنبال ایجاد و توسعه پیشنهادات خود هستند تغییر داده است.

با این حال، یک فضای اقتصادی چالش برانگیز لزوماً به این معنی نیست که استارتاپ‌ها باید اولین پیشنهادی را که پیش می‌آید قبول کنند، به ارزش‌های پایین‌تر رضایت دهند یا سرمایه‌گذارانی را جذب کنند که ارزش‌ها و جاه‌طلبی‌های متفاوتی برای کسب‌وکار دارند. اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که هر یک از طرفین با سوالات و انتظارات روشن به میز مذاکره نزدیک شوند.

در اینجا سه ​​سوال سخت اما منصفانه وجود دارد که بنیانگذاران باید از سرمایه گذاران بالقوه خود بپرسند:

به جز پول چه ارزشی می توانید ارائه دهید؟

مهم است که به یاد داشته باشید که VC ها حجم بی پایانی از نقدینگی ندارند – آنها در اختیار نقدینگی LP خود هستند.

اکثر سرمایه گذاران ارزش نمک خود را نشان می دهند که آنها با جیب های عمیقی به بازار عرضه می شوند – دارایی هایی مانند تجربه صنعت، تجربه تجاری یا یک شبکه جهانی. بنیانگذاران باید در پرسیدن فعالانه آنچه که سرمایه گذار می تواند ارائه دهد، به خصوص شبکه ها و معرفی هایی که سرمایه گذاران بالقوه می توانند ارائه دهند، مطمئن باشند.

تفاوت قابل توجهی بین ارائه ای که از طریق ایمیل تسهیل می شود و تحویل واضح توسط شخصی که رابطه اش با سرمایه گذار عمیق و بر اساس سطوح مختلف اعتماد است، وجود دارد. بسیاری از سرمایه‌گذاران به داشتن فهرستی قوی و پرسود از مخاطبین افتخار می‌کنند، اما همه معرفی‌ها یکسان ایجاد نمی‌شوند—نمایه لینکدین به ندرت عمق و کیفیت شبکه یا دانش سرمایه‌گذار را نشان می‌دهد.

توصیه من این است که در مورد اهداف تجاری خود شفاف باشید و سرمایه گذاران بالقوه را تشویق کنید تا اسامی افراد یا سازمان هایی را پیشنهاد کنند که تأثیر مورد نظر شما را به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، ما اخیراً یکی از شرکت‌های پرتفوی خود را به یک شرکت زیرساختی 80 میلیارد دلاری فرستادیم که با آن روابط عمیقی برای راه‌اندازی پروژه‌های آزمایشی در تعدادی از مناطق ایجاد کرده بودیم.

ارائه نباید فقط ارتباط برقرار کند. آنها باید تأثیر تجاری ملموسی را ایجاد کنند.

پول شما چقدر امن است؟

همیشه من را شگفت زده می کند که چگونه بسیاری از بنیانگذاران معتقدند که VC ها روی انبوهی از پول نقد نشسته اند که هر لحظه آماده توزیع آن هستند.

مهم است که به یاد داشته باشید که VC ها حجم بی پایانی از نقدینگی ندارند – آنها در اختیار نقدینگی LP خود هستند. بنابراین، منطقی (و ضروری) است که به سه سوال کلیدی پاسخ داده شود: