یکی از بزرگترین حامیان فناوری آب و هوا در کانادا عقب نشینی می کند • TechCrunch

یکی از بزرگترین حامیان فناوری آب و هوا در کانادا عقب نشینی می کند • TechCrunch

یک سرمایه‌گذار موفق در شرکت‌های فناوری آب و هوا در کانادا با دومین صندوق «فناوری کم کربن» بازگشته است – فقط این بار شرکت قصد دارد پول کمتری را در مدت زمان طولانی‌تری وارد صحنه کند.

بانک توسعه کسب و کار کانادا (BDC) یک صندوق جدید 400 میلیون دلاری فناوری آب و هوا را راه اندازی کرد که آن را “تعهد مجدد” برای کمک به ایجاد “شرکت های فناوری تمیز کانادایی در کلاس جهانی” نامید.

BDC متعلق به دولت است و برای تحریک توسعه اقتصادی در کانادا ایجاد شده است. معاملات سرمایه‌گذاری اخیر آن شامل پیوستن به سامسونگ در یک دور برای VueReal است که نمایشگرهای کوچک و کم مصرف می‌سازد. و در اوایل سال جاری، BDC با تویوتا برای تامین مالی e-Zinc، که در حال ساخت باتری‌های روی-هوا است که می‌تواند به شرکت‌ها در ذخیره انرژی‌های تجدیدپذیر در زمانی که خورشید نمی‌تابد کمک کند، همکاری کرد.

BDC اولین صندوق آب و هوای خود را در سال 2018 با 600 میلیون دلار برای سرمایه گذاری محلی طی چهار سال راه اندازی کرد. این شرکت سرمایه‌گذاری قصد دارد تا دومین صندوق کوچک‌تر خود را به مدت پنج سال ادامه دهد تغییرات آب و هوایی شتاب می گیرد.

وقتی از سوزان رهاک، شریک مدیر صندوق، در مورد برداشت پرسیده شد، به TechCrunch گفت که این شرکت “در حال اندازه گیری پیشنهادات به بازاری با ثبات تر با شرکای بسیار بیشتری است که می توانیم با آنها کار کنیم.”

به گفته Rohac، اولین صندوق BDC به همان اندازه بزرگ بود که برای «عدم وجود سرمایه خطرپذیر» برای آب و هوا و فناوری پاک در کانادا ایجاد شد. از آن زمان، «به ازای هر 1 دلار که [BDC] روهاچ گفت: متعهد شدیم که 6 دلار به عنوان تامین مالی اضافی بخش خصوصی از شرکت های پرتفوی ما، چه در همان زمان و چه پس از سرمایه گذاری، جمع آوری شد. به عبارت دیگر، این شرکت ادعا می‌کند که صندوق اول بزرگش «اشتهای بیشتری برای بخش خصوصی» ایجاد کرده است، که ظاهراً اقدام دوم کاهش یافته BDC Cleantech Practice را جبران می‌کند.

تا به امروز، BDC می گوید که از طریق این صندوق، 50 شرکت آب و هوا و فناوری پاک را تامین مالی کرده است، که آن را در همان اردوگاه با سایر سرمایه گذاران پرمشغله در صحنه قرار می دهد، از جمله Active Impact Investments و Sustainable Development Technology Canada (که توسط دولت کانادا نیز حمایت می شود. ). .