منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یافته‌های اولیه اتحادیه اروپا نشان می‌دهد متا از موقعیت غالب خود در بازار برای استفاده از بازار فیسبوک سوء استفاده کرد • TechCrunch

یافته‌های اولیه اتحادیه اروپا نشان می‌دهد متا از موقعیت غالب خود در بازار برای استفاده از بازار فیسبوک سوء استفاده کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یافته‌های اولیه اتحادیه اروپا نشان می‌دهد متا از موقعیت غالب خود در بازار برای استفاده از بازار فیسبوک سوء استفاده کرد • TechCrunch

یافته‌های اولیه اتحادیه اروپا نشان می‌دهد متا از موقعیت غالب خود در بازار برای استفاده از بازار فیسبوک سوء استفاده کرد • TechCrunch

کمیسیون اروپا (EC) تأیید کرده است که به تحقیقات ضدتراست در مورد شرکت مادر فیس بوک Meta Platforms Inc ادامه می دهد. (متا)، از نظر نحوه اتصال شبکه اجتماعی اولیه خود و سرویس تبلیغات طبقه بندی شده بازار.

بیانیه اعتراضات کمیسیون همچنین به “شرایط تجاری ناعادلانه” مربوط به نحوه استفاده از داده های جمع آوری شده توسط خدمات تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین اشاره می کند.

اطلاعیه امروز حدود 18 ماه پس از آن منتشر شد که اتحادیه اروپا و سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) تلاش‌های جداگانه اما مشترکی را برای بررسی اینکه آیا متا از موقعیت غالب خود در بازار با استفاده از داده‌های شبکه اجتماعی خود برای برتری غیرمنصفانه نسبت به رقبا در فضای طبقه‌بندی آنلاین سوء استفاده کرده است یا خیر، منتشر شد. . CMA در ماه آگوست فاش کرد که به پرونده خود علیه متا ادامه خواهد داد و EC هم اکنون از این موضوع پیروی می کند.

بازار، که متا در سال 2016 راه اندازی کرد، به هر کاربر فیس بوک امکان خرید و فروش تقریباً هر چیزی، از لباس و کتاب گرفته تا گوشی های هوشمند و مبلمان را می دهد. اما اتحادیه اروپا اکنون این نظر را دارد که این شرکت احتمالاً قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا (EU) را با “تحریف رقابت در بازارهای طبقه بندی آنلاین” با مرتبط کردن محصولات طبقه بندی شده خود به شبکه اجتماعی کسب و کار خود نقض می کند. به گفته وی، این می تواند ناقض ماده 102 معاهده عملکرد اتحادیه اروپا (TFEU) باشد که شامل مقرراتی برای شرکت هایی است که از موقعیت مسلط در بازار سوء استفاده می کنند.

مارگرت وستاگر، معاون اجرایی سیاست رقابت کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای گفت: فیسبوک متا با شبکه اجتماعی خود به میلیاردها کاربر ماهانه و میلیون‌ها تبلیغ‌کننده فعال در سراسر جهان دسترسی پیدا می‌کند. نگرانی اولیه ما این است که متا شبکه اجتماعی غالب خود، فیس بوک، را به خدمات تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین خود به نام بازار فیس بوک متصل می کند. این بدان معناست که کاربران فیس بوک چاره ای جز دسترسی به بازار فیس بوک ندارند.

در کنار هم، دامنه تحقیقات EC همچنین خدمات تبلیغات طبقه بندی شده رقیب را در بر می گیرد که در دارایی های آنلاین متا مانند فیس بوک و اینستاگرام تبلیغ می کنند و شرایط و ضوابط را که بر تبلیغ کنندگان تحمیل می کند “غیر موجه” و “نامتناسب” می نامند. اساسا، EC به این موضوع نگاه کرد که چگونه Meta می‌تواند از داده‌های مربوط به تبلیغات از رقبای خود برای سود بردن به بازار استفاده کند.

وستاگر افزود: “ما نگران هستیم که متا شرایط تجاری ناعادلانه ای را با استفاده از داده های خدمات آنلاین رقیب برای تبلیغات طبقه بندی شده اعمال کند.” در صورت تایید، اقدامات متا بر اساس قوانین رقابت ما غیرقانونی خواهد بود.”

اختلافات حقوقی

متا و برادران بزرگ فناوری آن با تعدادی از اختلافات قانونی و نظارتی در اروپا روبرو هستند. متا و گوگل در حال حاضر با تحقیقاتی در خصوص تبانی ضدرقابتی ادعایی در فناوری تبلیغات روبرو هستند، در حالی که در بریتانیا مدل کسب و کار مبتنی بر نظارت متا در مورد نحوه پردازش داده ها برای هدف قرار دادن تبلیغات با یک چالش قانونی مواجه است.

اخبار امروز اولین بار است که متا به طور رسمی به سوء استفاده از موقعیت مسلط بازار در اروپا متهم شده است. بیانیه اعتراضات اساساً به این معنی است که EC به شرکت متخلف نامه می نویسد و آنها را از اعتراضات خاص EC مطلع می کند و به شرکت اجازه می دهد تا با هر گونه اعتراض یا نظر خود پاسخ دهد. سپس EC این قدرت را دارد که به شرکت دستور دهد تا کاری را که انجام می دهد متوقف کند، در حالی که می تواند تا 10٪ از گردش مالی جهانی خود را جریمه کند. هیچ مهلت قانونی برای تکمیل چنین تحقیقات ضد انحصاری وجود ندارد.

TechCrunch برای نظر دادن با متا تماس گرفته است و در صورت شنیدن یا شنیدن پاسخ به روز رسانی خواهد شد.