منو سایت

یادداشت های تحقیقاتی رباتیک • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یادداشت های تحقیقاتی رباتیک • TechCrunch

مجری: کن گلدبرگ از UC Berkeley/Ambi Robotics درباره بزرگترین روند روباتیک برای سال 2022 صحبت می کند.

یادداشت های تحقیقاتی رباتیک • TechCrunch

تعطیلات مبارک از The Ghost of Actuator Past. من از اول ماه برای شما نامه می نویسم و ​​امیدوارم تا زمانی که شما این مطلب را می خوانید ایمیل کاری یا Slack خود را بررسی نکنم. هفته آینده دوباره به میدان می‌روم (امیدوارم کیسه‌های زیر چشمم کمی کاهش یافته باشد) اما تا آن زمان یک مصاحبه عالی دیگر با شما دارم. این هفته شما را به دستان بسیار با تجربه کن گلدبرگ می سپارم که کلاه دوگانه پروفسور رباتیک دانشگاه برکلی و دانشمند ارشد Ambi Robotics را بر سر می گذارد.

پرسش و پاسخ با کن گلدبرگ

کن گلدبرگ در TechCrunch Disrupt

اعتبار تصویر: کیمبرلی وایت (در یک پنجره جدید باز می شود) / گتی ایماژ

TC: بزرگترین داستان رباتیک در سال 2022 چه بود؟

KG: برای من، سه پیشرفت عمده در رباتیک در سال 2022 برجسته است:

  1. پیشرفت شگفت‌انگیز مدل‌های زبان بزرگ (مانند GPT-3) و تولید متن به تصویر مرتبط (مثلاً Dall-E) باعث ایجاد هیجان در جامعه رباتیک در مورد نحوه اعمال آنها در رباتیک با تکمیل اعلان‌های مربوط به ربات شده است. مقاله ای هیجان انگیز توسط برایان ایچتر و همکارانش در هوش مصنوعی گوگل در کنفرانس یادگیری ربات 2022 در 14 تا 18 دسامبر ارائه شد.
  2. ایلان ماسک تسلا را به عنوان یک شرکت روباتیک با آنها بازسازی کرد ابتکار تحقیق ربات انسان نما من شک دارم که بسازند ربات انسان نمای مفید با قیمت 20 هزار دلار در 2 سال، اما تسلا تجربه زیادی دارد در حسگرها/موتورها، موارد استفاده داخلی ربات و آگاهی هزینه ها و تولید انبوه، که یک رای اعتماد قوی است رشته.
  3. استقرار گسترده ربات ها در انبارها در حال افزایش است تقاضای تجارت الکترونیک با بازگشت به فروشگاه ها یا تورم. شرکت هایی مانند Ambi Robotics بیش از 70+ AI را نصب کرده اند سیستم‌های مرتب‌سازی رباتیک در ایالات متحده که قابلیت حیات عمیق را نشان می‌دهند آموزش برای افزایش بهره وری کارگران

بزرگترین پیش بینی های شما در زمینه رباتیک برای سال 2023 چیست؟

من معتقدم که ما شاهد مدل‌های Robots as a Service (RaaS) خواهیم بود که ربات‌ها را برای بخش بسیار وسیع‌تری از صنعت در دسترس قرار می‌دهند (مثلاً تامین مالی فورد مدل T که خرید خودرو را برای طبقه متوسط ​​باز کرد).

تأثیر این همه گیری بر روباتیک چقدر عمیق است؟

این بیماری همه گیر به طور چشمگیری پذیرش از راه دور و همچنین تله ربات ها را در بیمارستان ها و خانه های سالمندان برای جلوگیری از انتقال ویروس ها افزایش داده است. اما بیشترین تأثیر بر تجارت الکترونیک بود که 5 برابر سرعت قبلی رشد کرد.

تاثیر محیط اقتصاد کلان بر رباتیک چقدر است سرمایه گذاری؟

به دست آوردن سرمایه خطرپذیر بسیار دشوارتر از دسامبر 2021 است، اما صندوق ها همچنان در شرکت های رباتیک پر تقاضا مانند Locus و Ambi سرمایه گذاری می کنند.

چه دسته‌ای که کمتر به آن پرداخته شده است، نسبت به استارت‌آپ‌های رباتیک شایسته توجه بیشتری است و سرمایه گذاران؟

رباتیک به عنوان یک سرویس (RaaS) هزینه ها را از هزینه های سرمایه ای به هزینه های عملیاتی تغییر می دهد، بنابراین برای صنعت بسیار جذاب و کاربردی است.

اتوماسیون چگونه بر نیروی کار آینده تأثیر می گذارد؟

همانطور که دیگو کوونن خاطرنشان کرد: «این در مورد جایگزین کردن انسان با یک ربات نیست. این در مورد خارج کردن ربات از انسان است. ربات ها نمی توانند جایگزین اکثر جنبه های دستی و غیر تکراری کار شوند. ربات ها جایگزین انسان ها نخواهند شد. آنها بهره وری کارگران را افزایش خواهند داد.

آیا روباتیک خانگی بالاخره لحظه به لحظه خود را می گذراند؟

طراحی یک ربات خانگی مقرون به صرفه که بیشتر از تمیز کردن کف ها انجام می دهد بسیار چالش برانگیز است. جمعیتی کهنسال تقاضا برای این کار را افزایش می دهد، اما زمان بیشتری می برد.

ایالات متحده چه کاری بیشتر می تواند/باید برای تشویق نوآوری در این دسته انجام دهد؟

خوشبختانه، بودجه بنیاد ملی علوم امسال افزایش یافت. NSF پشتیبانی حیاتی را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم می کند و تنوع بسیار مورد نیاز را افزایش می دهد.