منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش Inside Secfi’s State of Equity Options 2022 • TechCrunch

گزارش Inside Secfi’s State of Equity Options 2022 • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گزارش Inside Secfi's State of Equity Options 2022 • TechCrunch

حدود 25 درصد از استارت آپ ها در پلتفرم Secfi شاهد کاهش ارزش گذاری در سال گذشته بودند

گزارش Inside Secfi's State of Equity Options 2022 • TechCrunch

پارسال بود برای استارت آپ ها و کارمندانشان دردناک است. سرمایه‌گذاران خطرپذیر سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش دادند، هزاران نفر شغل خود را از دست دادند و ارزش‌گذاری شرکت‌ها در میان بازار نزولی طولانی‌مدت متوقف یا سقوط کرد.

بر اساس یک تحلیل داخلی، حدود 24 درصد از استارت‌آپ‌ها در پلتفرم Secfi شاهد کاهش ارزش‌گذاری بازار منصفانه خود در سال 2022 بودند. برای افرادی که در این استارت‌آپ‌ها کار می‌کنند، این بدان معناست که برخی (در برخی موارد همه) از گزینه‌های سهام کارکنان آن‌ها سال 2022 را زیر آب سپری کرده‌اند.

به‌طور جداگانه، تجزیه و تحلیل Secfi از 1502 دور تأمین مالی استارت‌آپ‌ها در مرحله آخر از مارس 2021 نشان داد که استارت‌آپ‌ها نسبت به قبل دورهای ثابت و نزولی بیشتری را افزایش می‌دهند.

تعدادی از استارت‌آپ‌هایی که در سال ۲۰۲۲ پول جمع‌آوری کردند، ارزش‌های خود را پس از این پول افشا نکردند، و این نشان می‌دهد که تعداد واقعی استارت‌آپ‌هایی که در ۱۲ ماه گذشته رتبه خود را کاهش داده‌اند، ممکن است حتی بیشتر از آن چیزی باشد که به طور عمومی گزارش شده است.

گزینه های سهام کارکنان یک محرک مهم برای جبران خسارت راه اندازی هستند و گزینه های سهام زیر آب این پتانسیل را دارد که بر استخدام و حفظ در اکوسیستم استارت آپ تأثیر منفی بگذارد.

با نگاهی به آینده، داده ها نشان می دهد که سال 2023 همچنان برای استارتاپ های مرحله آخر چالش برانگیز خواهد بود.

گزینه های سهام زیر آب

تجزیه و تحلیل بیش از 4300 کمک هزینه اختیار سهام آپلود شده در پلتفرم Secfi در سال 2022 نشان می دهد که تقریباً از هر چهار استارت آپ یک استارتاپ ارزش بازار منصفانه خود را در مقطعی از سال کاهش داده است.

معروف‌ترین نمونه از این پدیده، Klarna بود که در اواسط سال 2021 سرمایه‌گذاری خطرپذیر را با ارزش 45.6 میلیارد دلار افزایش داد، اما مجبور شد دور جدیدی از سرمایه‌گذاری را در اواسط سال 2022 با ارزش 6.7 میلیارد دلار افزایش دهد. 85 درصد سایر شرکت‌های بزرگی که رتبه خود را کاهش می‌دهند (بدون افزایش بودجه) عبارتند از Instacart و Checkout.com.

گزینه های سهام یک نوع غرامت پر ریسک و با پاداش هستند و یکی از قانع کننده ترین محرک های استخدام و حفظ استارت آپ ها هستند.

تجزیه و تحلیل Carta از داده‌های اشتغال در سال 2018 نشان می‌دهد که کارمندان متوسط ​​​​استارت‌آپ تنها دو سال در یک شرکت کار می‌کنند قبل از اینکه به فرصت بعدی خود بروند. گزینه های سهام زیر آب برای افرادی که در سال 2020 یا 2021 به یک استارتاپ پیوسته اند یک مشکل است زیرا اکنون متوجه می شوند که ارزش سهام آنها کمتر از زمانی است که استخدام شده اند.

طبق گفته Carta، میانگین کارمندان استارت آپی در سیلیکون ولی 12 تا 14 درصد از ارزش حقوق خود را در قالب گزینه های سهام دریافت می کنند. به عبارت دیگر، یک کارگر استارتاپی که حقوق سالانه 150000 دلار دریافت می کند می تواند انتظار داشته باشد که به طور متوسط ​​21000 دلار از گزینه های سهام را به عنوان بخشی از کل بسته غرامت خود به دست آورد.

هنگامی که یک استارت آپ موفق است، ارزش اختیار سهام – در برخی موارد چندین برابر افزایش می یابد. بر اساس داده‌های مالی که کارمندان داوطلبانه با Secfi به اشتراک گذاشته‌اند، گزینه‌های سهام 86 درصد از میانگین کل دارایی خالص کارمندان استارت‌آپ را تشکیل می‌دهند.

گزینه های سهام زیر آب می تواند بر حفظ کارمندان تأثیر بگذارد زیرا کارمندان در عوض به دنبال استارت آپ های دیگر با رشد ارزش گذاری قوی تر هستند. در نتیجه، رهبران استارت‌آپ‌هایی که می‌خواهند کارمندان خود را حفظ کنند، ممکن است نیاز به در نظر گرفتن پاداش‌های نقدی و نگهداری، حقوق‌های بالاتر یا یک برنامه تجدید ارزیابی سهام داشته باشند.

میانگین قیمت اعمال اختیارات سهام همچنان بالاست

با وجود مشکلات اقتصادی، هزینه اعمال اختیارات سهام همچنان بالاست.

در سال 2022، متوسط ​​مشتری Secfi برای اعمال اختیارات سهام خود و پرداخت مالیات های مربوطه به 846000 دلار نیاز داشت. مانند سال های گذشته، مالیات ها همچنان اکثریت کل هزینه های ورزش را تشکیل می دهند.

هزینه های بالا همچنان یکی از دلایل اصلی شکست کارکنان استارت آپ در استفاده از گزینه های سهام خود است.