منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش می‌گوید وزارت دادگستری در مراحل اولیه شکایت ضدتراست علیه اپل است – TechCrunch

گزارش می‌گوید وزارت دادگستری در مراحل اولیه شکایت ضدتراست علیه اپل است – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گزارش می‌گوید وزارت دادگستری در مراحل اولیه شکایت ضدتراست علیه اپل است - TechCrunch

بر اساس منابعی که پولیتیکو در گزارشی که درست قبل از آخر هفته منتشر شد، وزارت دادگستری ایالات متحده در مراحل اولیه تهیه پیش نویس شکایت ضد تراست علیه اپل است. در حالی که گزارش جدید حاکی از آن است که یک شکایت احتمالی ممکن است تا پایان سال جاری شود، همچنین تاکید می‌کند که تصمیم نهایی در مورد اینکه آیا و چه زمانی باید از اپل شکایت کرد هنوز گرفته نشده است.

قراردادی در سال 2019 بین رگولاتورهای ایالات متحده به وزارت دادگستری اجازه داد تا تحقیقات اپل و گوگل را به عهده بگیرد، در حالی که کمیسیون تجارت فدرال قرار بود کنترل سایر تحقیقات فناوری بزرگ مانند آمازون و فیس بوک را در اختیار بگیرد. در مورد اپل، وزارت دادگستری در حال بررسی است که آیا اپل از قدرت بازار خود برای تسلط بر شرکت های کوچکتر فناوری، از جمله سازندگان سخت افزار و نرم افزار سوء استفاده کرده است یا خیر.

کنترل شدید اپل بر اپ استور خود، توسعه دهندگانی را که می خواهند برنامه های خود را مستقیماً به مصرف کنندگان بفروشند و بدون نیاز به پرداخت کمیسیون به اپل بپذیرند، خشمگین کرده است. این موضوع همچنین موضوع شکایت توسعه دهنده Fortnite Epic Games علیه غول فناوری است که اکنون در حال تجدید نظر است.

تحقیقات وزارت دادگستری درباره تجارت اپل مدتی است که ادامه دارد. در فوریه 2020، خبرگزاری رویترز اشاره کرد که وزارت دادگستری به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد شیوه های تجاری اپل، تماس با توسعه دهندگان برنامه را آغاز کرده است. آن بحث های اولیه شامل سازندگان برنامه های کنترل والدین بود که به دلیل عدم پیروی از سیاست های اپل از اپ استور خارج شدند. یکی از توسعه دهندگان گفت که برنامه آنها به مدت شش ماه متوقف شد و به عنوان مثال باعث شد نیمی از کسب و کار خود را از دست بدهند.

به طور جداگانه، اپل توسط رقیب AirTag Tile (که اکنون متعلق به Life360 است) به شرکت در رقابت ناعادلانه متهم شد. هنگامی که AirTag اپل راه اندازی شد، این کار را با دسترسی مستقیم به فناوری فوق پهنای باند آیفون برای قابلیت های جستجوی دقیق و ادغام عمیق در برنامه “Find My” خود اپل انجام داد. Tile استدلال می‌کند که مجبور نیست ارتباط مستقیم خود با مشتریان خود را از طریق برنامه شخصی‌اش برای رقابت با سخت‌افزار اپل و تبدیل شدن به یک شریک Find My دیگر کنار بگذارد. علاوه بر این، Tile گفته بود که تصمیم اپل برای ورود به این بازار باعث می شود که به راحتی به دلیل مزیت شخص اول و قدرت اکوسیستم، به راحتی تسلط یابد.

پولیتیکو گفت وکلای وزارت دادگستری در سانفرانسیسکو تحقیقات در مورد اپل را رهبری می کنند و با شرکت هایی که با Tile شریک هستند تماس می گیرند. این گزارش خاطرنشان کرد که این جلسات نشان می دهد که وکلا به دنبال شکل دادن به پرونده ای هستند که نه تنها برای اپ استور، بلکه به طور گسترده تر برای سیستم عامل موبایل اپل اعمال شود.

این تحقیقات در حالی انجام می‌شود که اپل همچنین تحت نظارت فزاینده‌ای قرار دارد که چگونه درآمد حاصل از کسب‌وکار خدمات خود را شامل می‌شود که شامل تبلیغات، سرویس‌های ابری، فروشگاه App، خدمات اشتراکی مانند Apple TV+ و Apple Music، AppleCare و موارد دیگر می‌شود.

بلومبرگ اخیراً در پستی گزارش داد، تحلیلگران از اپل می خواهند تا در مورد این «جعبه سیاه 70 میلیارد دلاری» چند کسب و کار شفاف تر عمل کند. به طور خاص، درک میزان درآمد اپل از هر کسب و کاری در آن بخش دشوار است – مانند اپ استور، که اپل بعد از سال 2014 درآمد آن را به طور جداگانه افشا نکرد. اکنون، با توجه به اینکه کشورهای بیشتری اپل را وادار می کنند تا اپ استور را برای پشتیبانی جایگزین باز کند. پرداخت‌ها – همانطور که هلند و کره جنوبی به روش‌های محدودی انجام داده‌اند – نمی‌توان گفت که این تغییرات چه تاثیری بر App Store، بزرگترین تجارت صنعت خدمات از نظر درآمد، خواهد داشت. این امر تصمیم گیری در مورد سهام اپل را برای سرمایه گذاران دشوار می کند.

در حالی که زمان شکایت وزارت دادگستری علیه اپل هنوز مشخص نیست، گزارش Politico حاکی از آن است که وزارت دادگستری ممکن است منتظر تصمیم قاضی در محاکمه Apple-Epic Games باشد.