گزارش شده است که وزارت دادگستری در حال آماده سازی یک شکایت ضد انحصار علیه گوگل به دلیل تجارت تبلیغاتی آن - TechCrunch است

گزارش شده است که وزارت دادگستری در حال آماده سازی یک شکایت ضد انحصار علیه گوگل به دلیل تجارت تبلیغاتی آن – TechCrunch است

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، وزارت دادگستری در حال آماده سازی دومین شکایت بزرگ ضد انحصار علیه گوگل است. بر اساس این گزارش، وزارت دادگستری می تواند «تا اوایل ماه آینده» از گوگل شکایت کند، که مشخص می کند پرونده در دادگاه فدرال در واشنگتن یا نیویورک تشکیل خواهد شد.

برخلاف اولین پرونده بزرگ ضد انحصار گوگل، که دولت فدرال در زمان دولت ترامپ راه اندازی کرد، پرونده جدید بر کنترل این شرکت بر بازار تبلیغات دیجیتال متمرکز خواهد بود. بلومبرگ گزارش می دهد که وکلای ضد انحصار وزارت دادگستری در حال تکمیل مصاحبه با ناشران پس از “سال ها کار” هستند که در نهایت به شکایت معلق ختم خواهد شد.

در سال 2020، وزارت دادگستری از غول فناوری به دلیل تسلط آن بر بازار جستجوی آنلاین شکایت کرد و این شرکت را به “حفظ غیرقانونی انحصار در بازارهای خدمات جستجوی عمومی، تبلیغات جستجو و تبلیغات متنی جستجوی عمومی در ایالات متحده” متهم کرد.

در آن زمان، گوگل با این ادعا مخالفت کرد و استدلال کرد که مصرف کنندگان از محصول آن به این دلیل استفاده می کنند که بهتر است، نه به این دلیل که جایگزینی ندارند.

دولت بایدن تمام تلاش خود را کرد تا جاناتان کانتر منتقد برجسته گوگل را به عنوان رهبری بخش ضدانحصار وزارت دادگستری منصوب کند. در مقاله ای در سال 2016 برای NYT، کانتر استدلال کرد که گوگل به دلیل استفاده از یک “کتاب بازی” ضدرقابتی برای قطع کردن اکسیژن به رقبای خود بدنام است.

اولین شکایت ضد انحصار گوگل در زمان دولت ترامپ تنظیم شد، اما دولت بایدن این چارچوب را به ارث برد – بخش نادری از تداوم سیاست بین ترامپ و کاخ سفید بایدن – و همچنان در تلاش است تا غول فناوری را برای رفتارهای ضدرقابتی پاسخگو نگه دارد. تسلط در دهه گذشته