منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کوانتوم اسپیس با کمک مالی 15 میلیون دلاری برای فضاپیمای سیسلونار شتاب می گیرد • TechCrunch

کوانتوم اسپیس با کمک مالی 15 میلیون دلاری برای فضاپیمای سیسلونار شتاب می گیرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کوانتوم اسپیس با کمک مالی 15 میلیون دلاری برای فضاپیمای سیسلونار شتاب می گیرد • TechCrunch

فضای Cislunary به سرعت برای استفاده دولتی و غیرنظامی آماده می شود. این امر به ویژه با توجه به برنامه آرتمیس ناسا که هدف آن ایجاد حضور دائمی انسان در ماه در دراز مدت است، صادق است. اما قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، بسیاری از زیرساخت‌های حیاتی باید وجود داشته باشند: همه چیز از سیستم‌های ارتباطی گرفته تا آگاهی از حوزه فضایی و موارد دیگر.

اینجاست که فضای کوانتومی وارد عمل می شود. این استارت‌آپ به رهبری استیو ژورچیک، سرپرست سابق ناسا، در حال توسعه مجموعه‌ای از پلتفرم‌ها است که در فضای سیسلونار عمل می‌کنند و طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهند. تنها 10 ماه پس از اعلام برنامه های خود، این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که بودجه 15 میلیون دلاری را از Prime Movers Lab برای توسعه بیشتر محصول اصلی خود بسته است.

Jurczyk که هفته گذشته روی صحنه در TC Sessions: Space اعلام کرد که این شرکت در حال پایان دادن به این دور سری A است، گفت که تبدیل شدن از جمع آوری کمک مالی به عنوان یک رهبر سطح بالا در یک آژانس دولتی به رئیس پرتاب مرحله اولیه چالش برانگیز است. . او افزود که سرعت تصمیم‌گیری یکی دیگر از تفاوت‌های بزرگ بین دو جهان است.

او گفت: «در ناسا باید 10 جلسه و یک شورا، یک شورا و چند بررسی داشته باشیم و سپس تمام اطلاعات به من می رسد و در نهایت تیم را می کشم و تصمیم می گیرم. “سپس ما به جلسات در Quantum Space می رویم و مانند این است، “خوب، استیو، ما گزینه های A، B و C را داریم. کدام یک را می خواهید انجام دهید؟”

“این آزاد کننده و با طراوت و همچنین کمی ترسناک بود.”

این شرکت گفت که از سرمایه جدید برای ادامه توسعه QuantumNet – نام آن برای صورت فلکی پلتفرم‌ها یا “Scouts” که در فضای سیسلونار فعالیت می‌کنند – استفاده خواهد کرد – با شروع اولین Scout در اکتبر 2024. این ماموریت، . کوانتوم اسپیس که اکتبر گذشته اعلام شد، محموله‌های آگاهی موقعیتی را از GEOST و محموله‌هایی را از مشتریان دیگر حمل می‌کند. Blue Canyon Technologies اتوبوس شاتل را ارائه خواهد کرد.

اولین ماموریت، به نام QS-1، به صورت یک سواری مشترک پرتاب خواهد شد، اما این شرکت در حال توسعه یک یدک کش فضایی به نام رنجر است که قصد دارد از آن برای انتقال پیشاهنگان به مقصد نهایی خود در مدار استفاده کند. این شرکت قصد دارد تا سال 2032 بیش از 40 وسیله نقلیه Scout را در فضای سیسلونار قرار دهد.

ما کار خود را برای انجام سرویس‌دهی واقعاً روی چیزی که «پست روباتیک» می‌نامیم، یک فضاپیمای با قابلیت روباتیک نسبتاً بزرگ با عملیات قرار ملاقات نزدیک، تمرکز کردیم، اما بعد دیدیم که نیاز به قابلیت‌های بیشتری نسبت به قابلیت‌های موجود در فضای سیس قمری، Yurchik وجود دارد. گفت. بنابراین در حال حاضر ما یک استراتژی گسترده تر داریم […] و این به طور قابل توجهی نیازهای مالی و برنامه بودجه ما را افزایش داده است.

کوانتوم اسپیس در سال 2021 توسط کام غفاریان تاسیس شد که او همچنین Axiom Space و Intuitive Machines را تاسیس کرد. Prime Movers Lab نیز یکی از سرمایه گذاران Axiom است.

کوانتوم در بیانیه‌ای اعلام کرد که از این بودجه برای توسعه امکانات یکپارچه‌سازی و آزمایشی، یک مرکز عملیات ماموریتی و ادامه توسعه پلتفرم داده‌ها و نرم‌افزار مواجه با مشتری این شرکت استفاده خواهد کرد.