منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کوالکام با ایریدیوم شریک می شود تا پیام های ماهواره ای را به گوشی های اندروید بیاورد • TechCrunch

کوالکام با ایریدیوم شریک می شود تا پیام های ماهواره ای را به گوشی های اندروید بیاورد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کوالکام با ایریدیوم شریک می شود تا پیام های ماهواره ای را به گوشی های اندروید بیاورد • TechCrunch

طی چند نمایشگاه CES گذشته، اعلامیه های بزرگ کوالکام عمدتاً حول محور اخبار خودرو بوده است. احتمالاً این هفته نیز موارد زیادی وجود خواهد داشت، اما این شرکت به تازگی یک ویژگی تلفن همراه آینده را در این فاصله بین Snapdragon Summit و MWC اعلام کرده است.

سازنده تراشه کالیفرنیای جنوبی با ایریدیوم همکاری کرده است تا پیام‌های ماهواره‌ای را به دستگاه‌های اندرویدی منتخب ارائه کند، از دستگاه‌هایی که از SoC پرچم‌دار جدید یعنی Snapdragon 8 Gen 2 استفاده می‌کنند. این فناوری از سیستم‌های مودم-RF 5G بر روی سخت‌افزار Qualcomm استفاده می‌کند. با پیروی از مراحل اخیر اپل و T-Mobile، پیام های اضطراری را ارسال کنید.

گارمین نیز در اینجا حضور دارد و از طریق ویژگی Answer خود که در بالای شبکه Iridium برای ارسال پیام‌های اضطراری در مکان‌های دور و بدون پوشش شرکت مخابراتی ساخته شده است، پشتیبانی می‌کند. این فناوری با در نظر گرفتن کوهنوردان ایجاد شده است، اگرچه مطمئناً سناریوهای زیادی وجود دارد که در آنها چنین ویژگی های SOS می تواند به معنای واقعی کلمه نجات دهنده زندگی باشد.

براد ترنکل، معاون رئیس گارمین در بیانیه‌ای گفت: «Garmin Response سالانه از هزاران حادثه SOS پشتیبانی می‌کند و احتمالاً جان افراد زیادی را در این فرآیند نجات داده است. مهم است که زندگی آنها را به کجا می برد.”

برنامه های کاربردی شامل پیام های متنی اضطراری دو طرفه و برنامه های پیام رسانی غیر اس ام اس با استفاده از باند L Iridium است. با اخبار امروز، کوالکام دسترسی به این ویژگی را برای OEM ها باز می کند. اولین دسته از گوشی های هوشمندی که این ویژگی را دارند امسال وارد بازار می شوند. من انتظار دارم برخی از اعلامیه های ملموس تر در آن جبهه درست در اطراف MWC.

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید