منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کنسرسیوم برق بی‌سیم با اپل کار می‌کند تا قابلیت‌های MagSafe مانند را به اندروید بیاورد • TechCrunch

کنسرسیوم برق بی‌سیم با اپل کار می‌کند تا قابلیت‌های MagSafe مانند را به اندروید بیاورد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کنسرسیوم برق بی‌سیم با اپل کار می‌کند تا قابلیت‌های MagSafe مانند را به اندروید بیاورد • TechCrunch

کنسرسیوم برق بی‌سیم با اپل کار می‌کند تا قابلیت‌های MagSafe مانند را به اندروید بیاورد • TechCrunch

کنسرسیوم برق بی سیم (WPC) – سازمانی که استانداردهای شارژ بی سیم را نادیده می گیرد – استاندارد جدیدی به نام Qi2 را اعلام کرده است. عنوان این است که WPC با اپل کار می کند تا قابلیت های Magsafe مانند را به اندروید بیاورد.

بیش از دو سال از زمانی که اپل MagSafe را برای آیفون معرفی کرد، می گذرد، یک استاندارد بی سیم که هزاران لوازم جانبی متصل به مغناطیسی، از جمله شارژرها را باز می کند. هدف اصلی این شرکت افزایش سرعت شارژ بی سیم بود – از 7.5 وات برای شارژرهای سازگار با Qi به 15 وات برای شارژرهای MagSafe. اپل همچنین می‌خواست از مشکل تراز کردن کامل گوشی با پد شارژ بی‌سیم با آهن‌ربا که کاملاً به پشت گوشی می‌چسبد خلاص شود. با این حال، استاندارد هنوز انحصاری است و اکوسیستم لوازم جانبی تایید شده توسط اپل رشد زیادی نکرده است.

WPC گفت Qi2 نمایه برق مغناطیسی را فعال می‌کند که بر اساس فناوری MagSafe اپل ساخته شده است. بنابراین این احتمال وجود دارد که دستگاه های سازگار با استاندارد Qi2 با دستگاه های مبتنی بر اندروید و iOS کار کنند.

WPC در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پروفایل قدرت مغناطیسی Qi2 تضمین می‌کند که تلفن‌ها یا سایر محصولات موبایلی که با باتری کار می‌کنند کاملاً با شارژرها هماهنگ هستند و در نتیجه بهره‌وری انرژی بهبود یافته و شارژ سریع‌تر را ارائه می‌دهند.»

این کنسرسیوم گفت که استاندارد جدید Qi2 در اواخر سال جاری منتشر خواهد شد و جایگزین استاندارد Qi موجود خواهد شد. و لوازم جانبی سازگار با Qi2 باید قبل از پایان سال در دسترس باشند. قابل ذکر است، این استاندارد جدید راه را برای لوازم جانبی “که با استفاده از دستگاه های تخت به تخت فعلی شارژ نمی شوند” هموار می کند. این می تواند برای شارژ انواع مختلف هدفون یا ساعت های هوشمند استفاده شود.

WPC مشخصات کامل مربوط به Qi2 را منتشر نکرده است، بنابراین هنوز از قابلیت های آن اطلاعی نداریم. یکی از سخنگویان WPC به The Verge گفت که اگرچه Qi2 در ابتدا سرعت شارژ را به 15 وات محدود می کند، اما قصد دارد در مرحله بعد روی پروفایل های قدرت بالاتر برای استاندارد کار کند.

استاندارد Qi2 ممکن است زمینه را برای شارژ سریع‌تر بی‌سیم مجهز به آهنربا فراهم کند، اما کیفیت آهنرباهای مورد استفاده در شارژرها یا تلفن‌ها را تضمین نمی‌کند. بنابراین تضمین تناسب مغناطیسی ایمن با شارژرهای سازگار Qi2 دشوار است. همچنین مشخص نیست که آیا شارژرهایی با این استاندارد جدید به خوبی با آیفون 14 یا مدل های قدیمی تر کار می کنند یا خیر. اپل در زمان نگارش این داستان اظهار نظری نکرد.

از آنجایی که اپل به دلیل قوانین اتحادیه اروپا و هند، از USB-C برای آیفون استفاده می کند، ممکن است به استاندارد دیگری برای کنترل نگاه کند. در حال حاضر، شارژ بی سیم – به خصوص چیزی مانند MagSafe – به هیچ وجه به سرعت شارژ سیمی نزدیک نیست. اپل با قرار دادن MagSafe در قلب استانداردی مشابه Qi2 که به طور گسترده مورد استفاده قرار خواهد گرفت، می‌تواند زمینه را برای آیفون‌ها فراهم کند تا در آینده بیشتر (یا حتی کاملاً) به شارژ بی‌سیم تکیه کنند.

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید