منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کمیسیون تجارت فدرال (FTC) زاکربرگ را در مورد برنامه متا برای خرید Inin • TechCrunch قرار می دهد

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) زاکربرگ را در مورد برنامه متا برای خرید Inin • TechCrunch قرار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کمیسیون تجارت فدرال (FTC) زاکربرگ را در مورد برنامه متا برای خرید Inin • TechCrunch قرار می دهد

مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل متا، روز سه شنبه در جلسه استماع مربوط به خرید Within، شرکت واقعیت مجازی سازنده اپلیکیشن تناسب اندام Supernatural توسط متا، شرکت کرد. در ماه ژوئیه، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) از متا در تلاش برای جلوگیری از این معامله شکایت کرد که به گفته آژانس دولتی ضد رقابتی بود.

این جلسه در زمان شکننده ای در تاریخ شرکت متا برگزار می شود. در حالی که متا در تلاش برای تحقق رویاهای خود برای وارد کردن واقعیت مجازی به جریان اصلی است، سهام شرکت آن به شدت کاهش یافته است زیرا شرکت پس از اخراج 11000 نفر یا 13 درصد از نیروی کار خود بهبود یافته است.

متا میلیاردها دلار در سه ماهه در پروژه های واقعیت مجازی خود ضرر می کند و سرمایه گذاران در مورد برنامه های زاکربرگ با کاهش درآمد شرکت ابراز نگرانی کرده اند.

در طول این جلسه هفت روزه، یکی از شاهدان FTC، کارشناس اقتصادی هال سینگر، گفت که “تناسب بودن مبنایی برای داشتن واقعیت مجازی است.” او تا آنجا پیش رفت که اضافه کرد که این چیزی است که “آقای زاکربرگ را در شب بیدار نگه می دارد”، Law360 از دادگاه گزارش داد (زاکربرگ بعدا شهادت داد که در واقع خوابش را نسبت به رقبای تناسب اندام VR از دست نمی دهد).

FTC ادعا می کند که اپلیکیشن Within’s Supernatural رقیب مستقیم Beat Sabre، یک بازی محبوب ریتم واقعیت مجازی است که برخی از افراد برای آموزش از آن استفاده می کنند.

متا در سال 2019 Beat Games، استودیو پشت Beat Sabre را خرید. حتی Oculus، شرکت سخت‌افزاری که هدست پرچم‌دار کوئست متا را تامین می‌کند، در سال 2014 از طریق خرید 2 میلیارد دلاری وارد این شرکت شد. شرایط قرارداد Beat Games فاش نشد. شرایط خرید احتمالی Meta از Within.

اما در حالی که Beat Saber یک بازی سرگرم‌کننده است که اتفاقاً شما را عرق می‌کند، Supernatural در واقع از ابتدا به عنوان یک برنامه تناسب اندام ساخته شده است که شامل تمرینات روزانه توسط مربیان حرفه‌ای و همراهی با موسیقی محبوب است.

در زمان لینا هان، کمیسیون تجارت فدرال استدلال کرده است که اگر معامله متا با Within انجام شود، قوانین ضد تراست را نقض خواهد کرد.

جان نیومن معاون دفتر رقابت FTC گفت: متا به جای رقابت بر اساس شایستگی، در تلاش است تا راه خود را به اوج بخرد. بیانیه در مورد پرونده متا در حال حاضر صاحب پرفروش‌ترین اپلیکیشن تناسب اندام واقعیت مجازی است و این فرصت را داشت تا با اپلیکیشن محبوب Supernatural در درون رقابت نزدیک‌تر کند. اما متا ترجیح داد به جای کسب موقعیت در بازار، آن را بر اساس شایستگی بخرد.

وقتی کمیسیون تجارت فدرال از زاکربرگ احضار شد، وکلای دولتی ایمیل‌هایی را ارائه کردند که از مارس 2021 رد و بدل شده بود – قبل از اینکه متا از فیس‌بوک تغییر نام داد – که ایده مشارکت بین Beat Saber و Peloton را پیشنهاد می‌کرد. زاکربرگ گفت این ایده در سال 2021 امیدوارکننده بود، زمانی که متا پولی برای سرمایه گذاری در تناسب اندام داشت، اما در نهایت شرکت تصمیم به خرید Within گرفت. زاکربرگ، همکاری بین Beat Saber و Peloton در حال حاضر غیرممکن است شهادت می دهداز آنجایی که متا اکنون در وضعیت مالی ضعیف تری قرار دارد (تا حدی به دلیل تغییر سیاست اپل، او گفت).

زاکربرگ همچنین گفت که تناسب اندام اولویت او در فضای VR نیست – بلکه او این است متمرکز شده است برای مناسبت های اجتماعی، بازی و بهره وری. متا حتی Quest Pro خود را منتشر کرده است، یک هدست قدرتمند که به طور خاص برای کار از راه دور طراحی شده است.

متا در ابتدا می خواست تا سال جدید خرید درون را ببندد. اما در پرونده دادگاهی که رویترز مشاهده کرد، متا گفت که بسته شدن قرارداد را تا 31 ژانویه 2023 به تعویق می اندازد تا در انتظار صدور حکم دادگاه در مورد قانونی بودن معامله باشد.