منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کمیسیونر FCC می گوید که هند با ممنوعیت TikTok “سابقه فوق العاده مهم” ایجاد کرد • TechCrunch

کمیسیونر FCC می گوید که هند با ممنوعیت TikTok “سابقه فوق العاده مهم” ایجاد کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کمیسیونر FCC می گوید که هند با ممنوعیت TikTok "سابقه فوق العاده مهم" ایجاد کرد • TechCrunch

کمیسیونر FCC می گوید که هند با ممنوعیت TikTok "سابقه فوق العاده مهم" ایجاد کرد • TechCrunch

کمیسیونر FCC گفت که هند با ممنوعیت TikTok دو سال و نیم پیش “سابقه فوق العاده مهم” ایجاد کرد، زیرا او سرنوشت مشابهی را برای غول چینی Bytedance در ایالات متحده پیش بینی کرد.

برندن کار، کمیسیونر FCC، هشدار داد که TikTok “به عنوان یک ابزار نظارتی پیچیده عمل می کند” و به اقتصاد هندی تایمز گفت که ممنوعیت این برنامه اجتماعی “گام بعدی طبیعی در تلاش های ما برای محافظت از شبکه ارتباطی” است.

جمهوریخواه ارشد کمیسیون ارتباطات فدرال گفت که نگران است چین از داده های حساس و غیرعمومی جمع آوری شده توسط TikTok برای “باج خواهی، جاسوسی، نفوذ خارجی و کمپین های نظارتی” استفاده کند.

او گفت: «ما باید الگوی هند را به طور گسترده‌تری دنبال کنیم تا سایر برنامه‌های شرور را نیز حذف کنیم.

اظهارات کار بیشتر نشان دهنده فشار فزاینده ایالت ها و قانونگذاران ایالات متحده برای احتیاط نسبت به TikTok است که بیش از 100 میلیون کاربر در کشور جمع آوری کرده است.

هند صدها برنامه مرتبط با چین از جمله TikTok، PUBG Mobile، Battlegrounds Mobile India و UC Browser را طی دو سال گذشته در بحبوحه درگیری ها در مرز بین دو کشور همسایه ممنوع کرده است.

دهلی نو گفت این برنامه ها را ممنوع کرده است زیرا تهدیدی برای “امنیت و دفاع ملی هند است که در نهایت به حاکمیت و یکپارچگی هند آسیب می رساند”.

TikTok بیش از 200 میلیون کاربر فعال ماهانه در هند داشت و قبل از ممنوعیت این کشور آسیای جنوبی را بزرگترین بازار کاربر بین المللی خود می دانست.

کار به روزنامه هندی (پرداخت) گفت: «رهبری قدرتمند هند زمانی که در مورد ممنوعیت TikTok در ایالات متحده بحث کردیم، آموزنده و مفید بود. برای کسانی که ادعا می کنند هیچ راهی برای ممنوع کردن یک برنامه وجود ندارد، هند نمونه ای از کشوری است که این کار را با موفقیت انجام داده است.

مجلس نمایندگان ایالات متحده هفته گذشته TikTok را بر روی تمامی دستگاه‌های مجلسی ممنوع کرد و دلیل آن «خطر زیاد به دلیل تعدادی از مسائل امنیتی» بود. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که نزدیک به دوجین کشور حداقل تا حدی این برنامه را از دستگاه‌های دولتی مسدود کرده‌اند، زیرا این نگرانی وجود دارد که چین می‌تواند از آن برای ردیابی آمریکایی‌ها و سانسور محتوا استفاده کند.

او به این روزنامه گفت: «اگر به تاریخچه جریان‌های داده‌های مخرب TikTok و نمایش‌های گمراه‌کننده آن نگاه کنید، من راهی برای چیزی جز یک ممنوعیت عمومی قابل اجرا نمی‌بینم.