منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کانادا می خواهد از پرتاب های فضایی تجاری حمایت کند • TechCrunch

کانادا می خواهد از پرتاب های فضایی تجاری حمایت کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کانادا می خواهد از پرتاب های فضایی تجاری حمایت کند • TechCrunch

درحالی‌که بیشتر فعالیت‌های پرتاب فضایی در جنوب مرزش انجام می‌شود، کانادا از تماشای حاشیه خسته شده است و می‌خواهد وارد عمل شود: وزارت حمل‌ونقل فدرال این کشور اعلام کرده است که قصد دارد از پرتاب‌های فضایی در آینده نزدیک حمایت کند.

این طرح برای کانادا است که اساساً فوراً به صورت موردی فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کند و با استفاده از چارچوب قانونی موجود برای تعیین نحوه، مکان و زمان اجرای آن استفاده کند. انتظار می‌رود این روش موقت تقریباً سه سال طول بکشد و انتظار می‌رود حمل و نقل کانادا آن زمان را صرف کار با سایر آژانس‌های فدرال و تنظیم‌کننده‌های مربوطه برای ایجاد چارچوبی خاص برای فعالیت‌های پرتاب فضایی مدرن این کشور کند.

اینطور نیست که کانادا از قبل در اقتصاد فضایی شرکت نکرده باشد: برعکس، حمل و نقل کانادا گفت که فعالیت تجاری هوافضا بیش از 22 میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی در سال 2020 به اقتصاد این کشور کمک کرده است. کانادا معتقد است که در موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خوبی برای سرمایه گذاری قرار دارد.

در حال حاضر، برخی استارت‌آپ‌های محلی در حال آزمایش احتمالات پرتاب محموله کوچکی از کانادا هستند، از جمله SpaceRyde که از موشک‌های بالن کوچک برای انجام سفر نسبتاً کوتاه به مدار پایین زمین استفاده می‌کند. اما باز کردن گسترده‌تر فعالیت‌های تجاری می‌تواند به کانادا کمک کند تا سازمان‌های پرتاب تجاری موجود، از جمله SpaceX، Rocket Lab و سایر شرکت‌هایی را که به دنبال پیوستن به صفوف آنها هستند، به‌عنوان یک گزینه اضافی پرتاب در آمریکای شمالی جذب کند.