منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کارمند سابق توییتر به جاسوسی برای عربستان سعودی گناهکار است – TechCrunch

کارمند سابق توییتر به جاسوسی برای عربستان سعودی گناهکار است – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کارمند سابق توییتر به جاسوسی برای عربستان سعودی گناهکار است - TechCrunch

بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد که یک کارمند سابق توییتر مظنون به جاسوسی از طرف عربستان سعودی مجرم شناخته شده است. این کارمند، احمد ابوامو، ساکن ایالات متحده، نیز توسط هیئت منصفه به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری، جعل سوابق و پولشویی محکوم شد. او با 20 سال زندان مواجه است.

ابوامو از سال 2014 تا 2015 در شراکت رسانه ای خاورمیانه در این شرکت کار می کرد. طبق شکایت فدرال، او و یکی دیگر از کارمندان توییتر به نام علی الزابارا توسط دولت عربستان سعودی تماس گرفتند و برای همکاری در جمع آوری وسایل شخصی به او پول نقد و کالاهای لوکس پیشنهاد کردند. اطلاعات کاربران مورد علاقه توییتر الزابارا، مهندس این شرکت، به عربستان سعودی گریخت و از محاکمه اجتناب کرد. توییتر با توجه به رابطه خود با دولت عربستان سعودی هشدارهایی را به برخی از کاربران ارسال کرد مبنی بر اینکه حساب های کاربری آنها توسط بازیگران تحت حمایت دولت در سال 2015 مورد حمله قرار گرفته است.

در دادگاه، دادستان ادعا کرد که یکی از اعضای برجسته دولت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، از ابوامو برای کمک به تحقیق درباره دشمنانش استفاده کرده است. در جریان این همکاری، ابوامو ظاهرا اطلاعات شخصی از جمله تاریخ تولد، آدرس ایمیل و شماره تلفن منتقدان دولت سعودی را جمع آوری کرده و این داده ها را برای مخاطبین خود در آنجا ارسال کرده است. دفاعیات ابوامو استدلال کرد که او فقط به عنوان بخشی از وظایف کاری معمول خود در توییتر به اطلاعات دسترسی داشته است.

در سال 2018، عوامل دولت سعودی جمال خاشقجی، روزنامه نگار واشنگتن پست، ساکن ویرجینیا و منتقد مکرر رژیم را کشتند و قطعه قطعه کردند. علیرغم شواهد فراوان مبنی بر اینکه ولیعهد دستور قتل را برای ساکت کردن یک دشمن سیاسی صادر کرده است، ایالات متحده روابط صمیمانه ای با دولت سعودی دارد.

به گفته بلومبرگ، دادستان ها اجازه نداشتند مستقیماً به هیئت منصفه درباره مجازات وحشیانه منتقدان عربستان سعودی راهنمایی کنند، اما آنها توانستند این شهرت را از طریق شاهدان، از جمله زنی که با انتقاد از کشور در سال 2018 ناپدید شد، نشان دهند. توییتر.