منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کارل اشنباخ از Sequoia، که معاملات Zoom و Snowflake را رهبری کرد، Workday را به عنوان مدیر عامل مشترک اجرا خواهد کرد • TechCrunch

کارل اشنباخ از Sequoia، که معاملات Zoom و Snowflake را رهبری کرد، Workday را به عنوان مدیر عامل مشترک اجرا خواهد کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کارل اشنباخ از Sequoia، که معاملات Zoom و Snowflake را رهبری کرد، Workday را به عنوان مدیر عامل مشترک اجرا خواهد کرد • TechCrunch

کارل اشنباخ، یک مدیر قدیمی نرم افزار سازمانی که در سال 2016 به Sequoia Capital پیوست و در ادامه چندین معامله پرسود را برای این شرکت سرمایه گذاری کرد، در حال بازگشت به نقش عملیاتی است.

به عنوان مدیرعامل جدید Workday، اشنباخ تا سال 2024 به همراه مدیرعامل، هم بنیانگذار و رئیس شرکت، آنیل بوسری، غول ابری سازمانی را رهبری خواهد کرد و پس از آن اشنباخ به عنوان انحصاری مدیر عامل شرکت خواهد شد.

چانو فرناندز، یکی از مدیران سابق SAP که در سال 2014 به Workday پیوست و از سال 2020 به عنوان مدیرعامل آن فعالیت می کرد، از سمت خود کناره گیری کرده و صندلی خود را در هیئت مدیره شرکت رها کرده است، “فوراً موثر است”.

اشنباخ قبل از پیوستن به سکویا، کار خود را در شرکت های نرم افزاری مختلف گذراند. مهمتر از همه، قبل از غوطه ور شدن در سرمایه مجازی، او رئیس و مدیر عامل VMware، یک شرکت فناوری محاسبات ابری و مجازی سازی بود که بیش از 14 سال در آن سپری کرد. او قبل از پیوستن به VMware، معاون Inktomi بود، یک شرکت عصر دات کام که در سال 2002 توسط یاهو خریداری شد.

اشنباخ شریک سرمایه گذاری در Sequoia Capital باقی خواهد ماند، اما انتظار نمی رود که معامله جدیدی را رهبری کند. زمانی که در سکویا بود، تعدادی معامله را بست که در نهایت بازدهی کلانی را برای شرکت به همراه داشت، از جمله متقاعد کردن بنیانگذار و مدیر عامل زوم، اریک یوان برای پذیرش ۱۰۰ میلیون دلار بودجه سری D به طور کامل از سکویا در سال ۲۰۱۷.

این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در زمان عرضه اولیه سهام خود در سال 2019، 11.4 درصد از زوم را در اختیار داشت. پس از آن که سال بعد کووید-19 در سال بعد سهام زوم را به خود اختصاص داد، سر به فلک کشید و بخش اعظم جهان را که عمدتاً به پلتفرم ارتباطات ویدیویی زوم هجوم آورده بودند، تعطیل کرد.

تا حد زیادی به لطف اشنباخ، همراه با شریک سکویا، پت گریدی، سکویا همچنین 8.4 درصد از سهام Snowflake را در اختیار داشت که در سال 2020 عرضه شد (این بزرگترین عرضه عمومی نرم افزاری تا کنون بود).

Eschenbach در سال 2018 به هیئت مدیره Workday ملحق شد. این یک شرکت سبد سهام سکویا نیست، اما شرکای Sequoia اغلب برای گرفتن کرسی های غیر هیئت مدیره دعوت می شوند و این شرکت به ندرت به این حرکت ها چراغ سبز نشان می دهد. (شریک قدیمی جیم گوتز، که اشنباخ را متقاعد کرد به سکویا بپیوندد، به عنوان مثال دیگری در هیئت مدیره اینتل حضور دارد.)

نقش مدیرعامل می تواند بحث برانگیز باشد. به نظر می رسد اوراکل تا زمان مرگش در سال گذشته توانسته بود با موفقیت با مدیران ارشد سافرا کاتز و مارک هرد ارتباط برقرار کند. در همین حال، SAP یک راه اندازی مشترک مدیرعامل را امتحان کرد و نسبتاً سریع آن را رها کرد.

آزمایش‌های Salesforce با مدیران عامل نیز موفقیت‌آمیز نبوده است. اوایل این ماه، تقریباً یک سال پس از اینکه مدیرعامل غول CRM شد، برت تیلور با اعلامیه خیره‌کننده‌ای که به نظر می‌رسید نامشخص بود، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

تیلور اولین مدیر عامل شرکت Salesforce نبود که به دلایلی دست از کار انداخت. در سال 2018، مارک بنیوف، بنیانگذار Salesforce، کیت بلاک را به عنوان مدیرعامل منصوب کرد. بلاک کمی بیشتر از تیلور دوام آورد و در سال 2020 بازنشسته شد.

اشنباخ و بوسری با توجه به سابقه مشابهی که دارند، احتمالاً بهتر از بقیه با هم کنار خواهند آمد. قبل از تاسیس Workday در سال 2005، Bhusri خود یک سرمایه گذار در Greylock Partners بود و بیش از 23 سال از طرف شرکت سرمایه گذاری کرد.