منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چه چیزی را در برگه ترم به عنوان یک بنیانگذار برای اولین بار باید جستجو کرد • TechCrunch

چه چیزی را در برگه ترم به عنوان یک بنیانگذار برای اولین بار باید جستجو کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چه چیزی را در برگه ترم به عنوان یک بنیانگذار برای اولین بار باید جستجو کرد • TechCrunch

تامین بودجه استرس زا است تلاش اما لازم نیست ما اخیراً با سه سرمایه گذار خطرپذیر به گفتگو نشستیم تا بهترین راه برای ایجاد یک شبکه سرمایه گذاری از ابتدا و مذاکره در مورد اولین دوره را بیابیم.

در اوایل این هفته، قسمت اول این گفتگو را با جیمز نورمن از Black Operator Ventures، ماندلا شوماخر-هاج دیکسون از AllRaise و کوین لیو از Techstars و Uncharted Ventures ارائه کردیم.

در بخش دوم، سرمایه گذاران جزئیات بیشتری را در مورد آنچه که باید در برگه ترم درخواست کنند و پرچم قرمزهایی که باید مراقب آن باشند را پوشش می دهند.

(یادداشت سردبیر: این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح کمی ویرایش شده است.)


چرا قبل از دیدن برگه مطالعه باید بدانید که چه چیزی در برگه مطالعه وجود دارد؟

ماندلا شوماخر-هاج دیکسون: منتظر نمانید تا برگه دوره دریافت کنید تا شروع به رفت و برگشت کنید. برگه اصطلاح باید منعکس کننده آنچه قبلاً به طور شفاهی توافق شده است، از جمله برآورد. منتظر نمانید تا آن موافقتنامه قانونی را در صندوق ورودی خود دریافت کنید تا شروع به مبارزه کنید زیرا این واقعا آزاردهنده است و بر احساس آنها نسبت به شما تأثیر می گذارد.

من حتی دیده ام که سرمایه گذاران لیست شرایط را دانلود کرده اند. هیچ کس ضد گلوله نیست، اما شما واقعاً می خواهید در هر مرحله از این کار تا حد امکان ضد گلوله باشید. این نیاز به آمادگی و ارتباط شفاف دارد.

جیمز نورمن: همانطور که کل فرآیند جمع آوری کمک های مالی خود را برنامه ریزی می کنید، به عقب متمایل می شوید و شروع به دیدن آنچه در بازار می اندیشد، می خواهید از نظر آنچه که مایل به پذیرش آن هستید، نتیجه نهایی داشته باشید. در برخی مواقع ممکن است مجبور شوید تسلیم شوید، اما متقاعد شوید [that bottom line] و برای آن استدلال داشته باشند.

VC ها سعی می کنند روی رهبران سرمایه گذاری کنند، بنابراین آنها می دانند که پویایی قدرت در اینجا وجود خواهد داشت. چگونه این را مدیریت کنیم و کارها را به جلو ببریم [impacts] چگونه آنها فکر می کنند که شما کارهای دیگری مانند استخدام کارمندان و مشتریان زمین را انجام خواهید داد.

کدام مکانیسم برای شروع بهتر است؟

نورمن: هنگامی که برگه ترم را دریافت کردید، بازی واقعاً شروع می شود.

از نظر شرایط، شما می‌خواهید مطمئن شوید که توافقنامه‌ای به دست می‌آورید که با سطحی که با شرکت خود در آن هستید، مطابقت دارد. شما نمی‌خواهید در نهایت با یک سرمایه‌گذار فرشته مواجه شوید که سعی می‌کند برخی از مقالات سری A ترجیحی یا چیزی را به شما بدهد.

اگر یک استارت‌آپ در مرحله قبل یا اولیه دارید، در 99٪ مواقع باید از SAFE استفاده کنید (یک قرارداد سهام آینده ساده که Y Combinator در سال 2013 ایجاد کرد). تمام زبان استاندارد مورد نیاز شما را دارد. هیچ کس نمی تواند با آن بحث کند. [If they do]مانند “برو در مورد آن با Y Combinator صحبت کن.”