منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • «چهارشنبه» نتفلیکس با 1.02 میلیارد ساعت تماشا، دومین سریال پرطرفدار انگلیسی زبان است • TechCrunch

«چهارشنبه» نتفلیکس با 1.02 میلیارد ساعت تماشا، دومین سریال پرطرفدار انگلیسی زبان است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
«چهارشنبه» نتفلیکس با 1.02 میلیارد ساعت تماشا، دومین سریال پرطرفدار انگلیسی زبان است • TechCrunch

«چهارشنبه» نتفلیکس با 1.02 میلیارد ساعت تماشا، دومین سریال پرطرفدار انگلیسی زبان است • TechCrunch

آخرین سریال موفق چهارشنبه نتفلیکس، اسپین آف خانواده آدامز به کارگردانی تیم برتون، به نقطه عطفی رسیده است که تنها فصل چهارم Stranger Things و Squid Game توانسته اند به آن دست یابند. این شرکت گفت که “چهارشنبه” تنها در سه هفته از اولین نمایش خود از مجموع ساعت تماشای 1.02 میلیارد گذشت و بیش از 150 میلیون خانوار این نمایش را پخش کردند. این بدان معناست که اکنون دومین سریال پرطرفدار انگلیسی زبان در نتفلیکس است.

“چهارشنبه” در 16 نوامبر اکران شد و از آن زمان به یک پدیده فرهنگی تبدیل شد و الهام بخش میلیاردها TikToker از جمله خود “Mother Monster” لیدی گاگا بود که صحنه رقص جنا اورتگا (با بازی چهارشنبه آدامز) را در قسمت چهارم بازسازی کرد. وای چه شبی.» هشتگ #wednesdayaddams 16.9 میلیارد بازدید در TikTok دارد.

به‌علاوه، این سریال مسخره برای بزرگسالان جوان مسئول افزایش استریم‌های «Goo Goo Muck» از The Cramps بود که تا زمان نگارش این مقاله بیش از 16 میلیون بازی در Spotify دارد. به همین ترتیب، “چیزهای عجیب” آهنگ کیت بوش “Running Up That Hill” را احیا کرد که در TikTok و Spotify محبوبیت پیدا کرد.

شایان ذکر است که «چهارشنبه» مدال نقره را از «دامر: داستان جفری دامر»، مجموعه درام زندگی‌نامه‌ای با بازی ایوان پیترز، بازیگر «داستان ترسناک آمریکایی» ربود. در حال حاضر دومین سریال پرمخاطب انگلیسی زبان در نتفلیکس، “Dahmer” در 28 روز به 856.2 میلیون ساعت رسید، در حالی که “چهارشنبه” تنها به 21 روز زمان نیاز داشت تا به یک موفق تبدیل شود. در مجموع 60 روز طول کشید تا فیلم Dahmer از مرز 1 میلیارد ساعت گذشت.

این دستاورد برای غول استریمینگ قابل توجه است، به خصوص که بیش از یک میلیون مشترک را در سال 2022 از دست داد. این شرکت در نهایت در سه ماهه سوم 2.41 میلیون مشترک به دست آورد. همچنین، در جوایز امی امسال، نتفلیکس پس از رقیب HBO Max، تنها 26 برد در مقابل 37 HBO/HBO Max کسب کرد.

نتفلیکس با کسب 14 نامزدی تلویزیونی و 9 نامزدی فیلم، در میان برترین نامزدهای جوایز گلدن گلوب 2023 قرار دارد. «چهارشنبه» دو نامزدی از جمله بهترین سریال تلویزیونی (کمدی) و اورتگا نامزد بهترین بازیگر زن شد.

آیا نمایش شانسی برای برنده شدن گلدن گلوب دارد؟ به احتمال زیاد نه. اما اینکه یک نمایش خانوادگی در هر نمایش جوایز به رسمیت شناخته شود، برای نتفلیکس بسیار مهم است، به خصوص که این سریال در مقابل نمایش های محبوبی مانند “ابوت ابتدایی” و “فقط قتل ها در ساختمان” نایب قهرمان است.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که چهارشنبه یک اسپین آف است، بنابراین مطمئناً تعداد زیادی بیننده نوستالژیک را جذب می کند. بله، نمایش فوق‌العاده است و یک چرخش خلاقانه در سریال‌های تلویزیونی 1964 و همچنین فیلم‌های 1991 و 2019 ایجاد می‌کند. همچنین تیم برتون، کارگردان نمادین «Beetlejuice»، «Edward Scissorhands» و The Nightmare Before Christmas کارگردانی می‌کند. اما برخلاف «چیزهای عجیب» و «بازی ماهی مرکب» که به شیوه‌های وحشیانه‌ی خود کاملاً متفاوت هستند، «چهارشنبه» تاکتیکی را تکرار می‌کند که شاید خیلی از پخش‌کننده‌ها انتخاب می‌کنند – راه‌اندازی مجدد فرنچایز پس از فرنچایز تا زمانی که چیزی بچسبد.

بنابراین در حالی که نتفلیکس این بار این کار را انجام داده است، غول استریم اگر بخواهد از رقبای خود عقب نماند، باید سریال های اصلی با کیفیت بیشتری را منتشر کند که مفاهیم و شخصیت های کاملاً جدیدی دارند.