منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا وال استریت سه ماهه Adobe را به Salesforce ترجیح داد؟ • TechCrunch

چرا وال استریت سه ماهه Adobe را به Salesforce ترجیح داد؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا وال استریت سه ماهه Adobe را به Salesforce ترجیح داد؟ • TechCrunch

وقتی نگاه می کنی در Adobe و Salesforce، اگرچه تفاوت های زیادی وجود دارد، اما در برخی زمینه ها به طور مستقیم با هم رقابت می کنند. و هنگامی که عملکرد کلی آنها را در نظر می گیرید، اعداد در آخرین گزارش های درآمد آنها تفاوت چندانی ندارند:

درباره Adobe:

  • درآمد 4.53 میلیارد دلاری درست مطابق با انتظارات تحلیلگران بود که 10 درصد افزایش داشت که اگر دلار آنقدر قوی نبود که بر درآمدهای خارج از کشور تأثیر بگذارد، به 14 درصد به ارز ثابت تبدیل می شود.

درباره Salesforce:

  • درآمد 7.8 میلیارد دلاری در مقایسه با 7.2 میلیارد دلاری که تحلیلگران انتظار داشتند. این افزایش 14 درصدی یا 19 درصدی در ارز ثابت است.

در ظاهر، تقریباً مشابه است، اما قیمت سهام Salesforce پس از انتشار نتایج خود به شدت کاهش یافت. روز جمعه، یک روز پس از اعلام آخرین نتایج Adobe، سهام آن نزدیک به 3 درصد کاهش یافت.

اگر منصف باشیم، Salesforce این خبر را منتشر کرد که برت تیلور در همان رویداد ترک می‌کند، که ممکن است برخی از سرمایه‌گذاران را ترسانده باشد، اما 10 درصد سهام Adobe دقیقا چیزی نیست که بتوان از پشت بام‌ها فریاد زد.

در واقع، به طرز خطرناکی نزدیک به کاهش رشد تک رقمی است، جایی که هیچ شرکت دولتی نمی خواهد در آن زندگی کند (به جز شاید IBM). اما Adobe چند چیز دارد که Salesforce ندارد. اولین مورد این است که او درآمد خود را تا حد زیادی متنوع می کند، که باید در حالی که در بحبوحه تداوم آشفتگی اقتصادی وارد سال جدید می شویم، کمک کند.

در حالی که اکثر درآمدها هنوز از جنبه خلاقانه شرکت حاصل می شود، همانطور که Adobe چهلمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد، ما شروع به دیدن شرط بندی های طولانی مدت مدیر عامل شانتانو ناراین در زمینه بازاریابی خواهیم کرد. این شامل خرید 4.75 میلیارد دلاری Marketo و خرید 1.6 میلیارد دلاری Magento است که هر دو در سال 2018 اتفاق افتادند.

این شرکت همچنین اعلام کرد که Experience Cloud، که شامل ابزارهای بازاریابی و محصولات تحلیلی است، برای اولین بار در سه ماهه به یک میلیارد دلار رسید – به طور دقیق، 1.15 میلیارد دلار.

برنت لیری، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی CRM Essentials، که بازارهای بازاریابی و فروش را از نزدیک دنبال می کند، گفت که این یک نقطه عطف بزرگ برای Adobe است.

فکر می‌کنم بیشتر مردم هنوز به Photoshop، Illustrator و سایر برنامه‌های Creative Cloud فکر می‌کنند، اما Experience Cloud دستیابی به این نقطه عطف اهمیت استفاده از این ابزارها را برای ایجاد و مدیریت تجربیات کاربر برای ایجاد روابط عمیق و پایدار با آنها نشان می‌دهد.

لیری به TechCrunch گفت: “Experience Cloud قرار است کمی از سایه های Creative Cloud خارج شود.”

و در مورد تنوع، سرمایه گذاران ممکن است قیمت ۲۰ میلیارد دلاری فیگما را در زمان اعلام آن دوست نداشته باشند، اما به نظر می رسد که با ایده تبدیل شدن آن به بخشی از شرکت کنار آمده اند. البته، این معامله هنوز باید موانع نظارتی قابل توجهی را در ایالات متحده و خارج از آن برطرف کند تا اینکه به واقعیت تبدیل شود.

اما حتی بدون آن، بیایید با آن روبرو شویم: درآمد Figma در کوتاه‌مدت آنقدرها تاثیرگذار نخواهد بود و Adobe به خوبی کار می‌کند. اما بیایید نگاهی دقیق‌تر به این دو گزارش بیندازیم و ببینیم که آیا آنها به همان اندازه که در نگاه اول به نظر می‌رسند شبیه هستند یا خیر، و سعی می‌کنیم بررسی کنیم که چرا Adobe با سرمایه‌گذاران رفتار مطلوب‌تری دارد.