منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا لوگوی Matter در نمایشگاه CES 2023 همه جا بود • TechCrunch

چرا لوگوی Matter در نمایشگاه CES 2023 همه جا بود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا لوگوی Matter در نمایشگاه CES 2023 همه جا بود • TechCrunch

AR/VR/MX در مرکز توجه قرار دارد در نمایشگاه CES 2023. گرایش‌های خودرو نیز مانند روباتیک و متاورس مورد علاقه بسیاری قرار گرفت. هک، حتی ابزارهای مرتبط با ادرار کردن نیز هفته گذشته در وگاس درخشیدند. گرچه روند دیگری همیشه وجود داشت، اگرچه مشخصاً بیشتر درک می شد.

چند سال گذشته یک ترن هوایی برای خانه های هوشمند بوده است. پس از سال‌ها هیاهو، ترک‌ها برای برخی از بازیگران اصلی فضا شروع به نمایان شدن کرده‌اند. جدیدترین نمونه، بخش اکو آمازون است. در حالی که بدون شک به عنوان یک رهبر زیان راه اندازی شده بود، تعداد کمی از آنها انتظار ضرر سالانه 5 میلیارد دلاری در این مرحله را داشتند.

علاوه بر چرخه استاندارد تبلیغات فناوری، خانه هوشمند به دلیل عدم قابلیت همکاری نیز مورد نفرین قرار گرفته است. یکی از امیدوارکننده‌ترین وعده‌های این فناوری، سهولت نصب است. همه آن تنظیمات پرهزینه و وقت گیر را که به فردی با قرارداد و دانش الکتریکی نیاز دارد را فراموش کنید – فقط آن را وصل کنید، برنامه را وصل کنید و به مسابقات می روید.

اما در لوازم الکترونیکی مصرفی، بهترین طرح ها و همه اینها. این هنوز یک دسته نسبتا جوان است، با چند نقطه درد، اما حداقل یکی از آنها به راحتی قابل اجتناب به نظر می رسید. اگر فن‌آوری مصرف‌کننده را با هر فرکانسی دنبال کرده باشید، یک چیز را با اطمینان می‌دانید: رقبا به ندرت یک اینچ تکان می‌خورند. این رویکردی است که در گذشته به ضدتراست و دیگر بررسی‌های نظارتی منجر شده است. در سال های اخیر این خود را به عنوان فروشگاه های اپلیکیشن و باغ های دیواری نشان داده است.

برای خانه های هوشمند، این به معنای عدم قابلیت همکاری است. اگر سعی کرده اید یک محصول خانه هوشمند بخرید، تقریباً مطمئناً با محدودیت ها آشنا هستید. هک، این احتمال وجود دارد که شما محصولی را خریداری کرده باشید و پس از اینکه متوجه شدید این محصول با HomeKit، Alexa، Google Home، Samsung SmartThings یا هر تعداد دیگری از اکوسیستم‌ها کار نمی‌کند، آن را برگردانید.

این وعده ماده است. استاندارد اتوماسیون خانگی که در اواخر سال 2019 اعلام شد، محدوده اتحادیه استانداردهای اتصال (CSA) است. این گروه توسط آمازون، اپل، گوگل، Comcast و Zigbee Alliance تاسیس شد. این به طور مشابه با سازمان هایی مانند گروه علاقه ویژه بلوتوث و WiFi Alliance کار می کند. لیست شرکت ها به طور قابل توجهی گسترش یافته است، اما همه اعضا از اپل، آمازون و گوگل گرفته تا کوچکترین استارت آپ ها رای یکسانی را کسب می کنند.

جان هاروس، مدیر برنامه های صدور گواهینامه و آزمایش CSA، هفته گذشته در مصاحبه ای در CES به ما گفت: “همه سازندگان موافقت می کنند که دستورات یکسانی را ارسال کنند، و همه آنها موافقت می کنند که هنگام دریافت این دستورات همان کار را انجام دهند.” فرقی نمی‌کند که این فرمان از یک تولیدکننده باشد یا دیگری. اگر آن را دریافت کنید، همیشه به همان روش کار می کند.

سوال واضح در همه اینها این است: چرا حالا؟ یا به طور دقیق تر، چرا اینقدر طول کشید؟ برای شروع، مشکل واضحی که در بالا ذکر شد این است که اکثر این شرکت‌های بزرگ اگر بتوانند از آن اجتناب کنند، واقعاً ترجیح می‌دهند با رقبای خود کار نکنند. بنابراین، قرار دادن همه در یک صفحه برای چیزی شبیه به این، کمی شبیه یک فیلمنامه گربه است.

هاروس می‌گوید: «از نظر فنی، مراحل مختلف زیادی وجود دارد. شماره دو، ما همچنین باید به سطحی از بلوغ در بازار و با این بازیگران جهانی می‌رسیدیم که همه می‌دانستند و تشخیص می‌دادند که داشتن این باغ‌های دیواری و این شبکه‌های تکه تکه در واقع AOT (اتوماسیون کارها) را محدود می‌کند و زمان آن فرا رسیده است که بیایید این مسئله را حل کن.

در واقع، بازیگران بزرگ دریافته‌اند که حذف رقابت با الزام تولیدکنندگان به انطباق با یک اکوسیستم، ارزش کمتری نسبت به باز کردن ناگهانی پیشنهاد خود برای تقریباً هر سازنده دستگاه شخص ثالث از طریق یک تلاش گروهی دارد. این یک قطعه همکاری قابل توجه در عصر اکوسیستم های بسته و فروشگاه های برنامه است.

هاروس می گوید: «اینترنت اشیا شروع به رسیدن به نقطه ای کرده است که آشکار شده است که این واقعیت میلیاردها حسگر و دستگاه متصل که همه می دانیم امکان پذیر است. «همه آنها یک تکه بزرگ از پای دارند. همه آنها بسیار خوب عمل می کنند، اما اندازه پای می تواند با دستورات بزرگی افزایش یابد. اکنون شما در مورد ارسال میلیون ها محصول صحبت نمی کنید، بلکه در مورد ارسال میلیاردها محصول صحبت می کنید.

بیش از 2000 مهندس برگرفته از شرکت‌های مختلف عضو، وظیفه ایجاد یک پروتکل نرم‌افزاری را داشتند که عملکردهای چند پلتفرمی را ارائه می‌دهد و نوع امنیت محصول مورد نیاز مصرف‌کنندگان را از محصولات هوشمند خود در سال 2023 ارائه می‌کند. ثمره اولیه این کار شروع به گردش کرد. در اواخر سال گذشته بسیاری دیگر هنوز در راه هستند.

هاروس می گوید: «ما قبلاً یک قطار به عنوان Matter 1.0 به ایستگاه رسیده بودیم. ما می‌خواستیم مطمئن شویم که به موقع راه‌اندازی می‌کنیم، با تمام ویژگی‌ها و انواع دستگاه‌های اصلی که همه می‌خواستند، درست خارج از جعبه. قبل از رسیدن قطار، قطارهای دیگر آن را ترک می کنند. اعضای اتحاد وجود دارند که روی چیزهایی مانند کالاهای سفید کار می کنند [appliances]، دوربین و جاروبرقی هوشمند. آنها در حال حاضر در راه خود به ایستگاه. فقط هنوز نیامده اند.»

یکی از مزایای کاشت یک لایه نرم افزاری این است که بسیاری از محصولات موجود از طریق به روز رسانی خارج از هوا با استاندارد سازگار خواهند بود. در همین حال، محصولات جدیدتر دارای لوگوی Matter خواهند بود، که اتحاد امیدوار است مانند لوگوهای بلوتوث و وای فای رایج شود. برای محصولات قدیمی تر، می توانید آنها را در پایگاه داده آنلاین CSA بررسی کنید.

این سازمان آزمایشگاه‌های شخص ثالث را استخدام می‌کند تا دستگاه‌ها را به روش‌های آزمایشی مشابه با آنچه که FCC دارد، قرار دهند.

ما کاملاً بر این باوریم که – در مدت زمان بسیار کوتاه – همه لوگوی Matter را خواهند شناخت، بنابراین وقتی یک مصرف کننده به یک فروشگاه لوازم الکترونیکی یا فروشگاه سخت افزار خانگی محلی خود می رود، فقط به دنبال آن لوگو خواهد بود. شما می دانید که اگر آن لوگو وجود داشته باشد، با چیز دیگری ارتباط برقرار می کند.

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید