منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا آفریقا سال گذشته علیرغم جمع آوری کمک های مالی رکورد نداشت تک شاخ نداشت • TechCrunch

چرا آفریقا سال گذشته علیرغم جمع آوری کمک های مالی رکورد نداشت تک شاخ نداشت • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا آفریقا سال گذشته علیرغم جمع آوری کمک های مالی رکورد نداشت تک شاخ نداشت • TechCrunch

آفریقا، با کاهش روندهای جهانی، در سال 2022 دلارهای VC بیشتری نسبت به سال 2021 به دست آورد. اما فهرست تک شاخ های آن راکد ماند.

چرا آفریقا سال گذشته علیرغم جمع آوری کمک های مالی رکورد نداشت تک شاخ نداشت • TechCrunch

فناوری های آفریقایی این صحنه در سال 2021 با هیاهو مورد استقبال قرار گرفت: سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر در منطقه بین 4 تا 5 میلیارد دلار بود و پنج تک شاخ تولید کرد. در مقاله‌ام که این پیشرفت را توصیف می‌کند، پیش‌بینی کردم که در سال 2022 تعداد تک‌شاخ‌های بیشتری وجود خواهد داشت. این پیش‌بینی‌ها تا پایان سال بسیار دور از انتظار بودند.

داده‌های ردیاب‌های بینش بازار Briter Bridges و The Big Deal نشان می‌دهد که بودجه جمع‌آوری‌شده توسط استارت‌آپ‌های آفریقایی در سال ۲۰۲۲ از ۵ میلیارد دلار (شامل معاملات نامشخص) فراتر رفت – درصدی کمی نسبت به ارقام گزارش‌شده در سال ۲۰۲۱، علی‌رغم خروج جهانی سرمایه‌گذاری خطرپذیر. با این حال، در تمام سال هیچ تک شاخ وجود نداشت، در مقایسه با پنج تک شاخ در سال 2021.

این واقعیت ممکن است بی‌اهمیت به نظر برسد، زیرا به هر حال، ارزش‌گذاری‌های خصوصی تا زمانی که استارت‌آپ‌ها عمومی نشوند، واقعاً امتحان را پس نمی‌دهند. با این حال، فقدان تولید یونیکورن ها، علیرغم افزایش سرمایه خطرپذیر، نشان می دهد که ممکن است خیلی زود باشد که فرض کنیم بازارهای آفریقا به اندازه کافی برای ظهور دائمی شرکت های خصوصی میلیارد دلاری مانند همتایان خود در جنوب جهانی: هند، بالغ هستند. آسیای جنوب شرقی و آمریکای لاتین.

با این حال، سال 2022 ویژه بود. رکود اقتصادی جهانی و بحران سرمایه گذاری خطرپذیر تضمین کرد که هر منطقه شرکت های میلیارد دلاری کمتری نسبت به سال قبل ایجاد کرد. بر اساس گزارش Tracxn، در سال 2022 در سطح جهان 216 تک شاخ در مقایسه با 541 قطعه در سال قبل از آن برداشت شد. در هند، 22 شرکت در سال گذشته تبدیل به تک شاخ شدند، در مقایسه با 46 شرکت در سال 2021. در حالی که 18 شرکت در آمریکای لاتین در سال 2021 شاخ خود را دریافت کردند، این تعداد در سال گذشته به هشت شرکت کاهش یافت.

برخلاف آفریقا، این مناطق در سال 2022 نسبت به سال 2021 سرمایه خطرپذیر بسیار کمتری جذب کردند، بنابراین منطقی است که تعداد تکشاخ آنها کاهش یافته است. به عنوان مثال، در هند، تعداد تک شاخ ها بیش از نصف شده است زیرا فعالیت VC تا 33 درصد کاهش یافته است. آمریکای لاتین و آسیای جنوب شرقی نیز در سال گذشته در مقایسه با سال 2021 شاهد کاهش دو رقمی در تامین مالی سرمایه گذاری خطرپذیر بودند، اگرچه کاهش تک شاخ ها آسیب بیشتری را نشان می دهد.

پس چه اتفاقی در آفریقا در سال 2022 افتاد که آن را بسیار … عجیب و غریب کرد؟