منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پیش‌بینی می‌شود آفریقا در سال 2023 با کاهش پایدار بودجه مواجه شود • TechCrunch

پیش‌بینی می‌شود آفریقا در سال 2023 با کاهش پایدار بودجه مواجه شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پیش‌بینی می‌شود آفریقا در سال 2023 با کاهش پایدار بودجه مواجه شود • TechCrunch

به نظر می رسد آفریقا مقاومت کرده است کاهش سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر جهانی در نیمه اول سال 2022 پس از جمع‌آوری 3 میلیارد دلاری استارت‌آپ‌های آن، دو برابر میزان تضمین‌شده در مدت مشابه سال قبل. با این حال، اصلاحی در بازار سرمایه خطرپذیر در نیمه دوم سال گذشته، زمانی که حجم بلیط ها کاهش یافت و معاملات کمتری انجام شد، به سرزمین اصلی رسید زیرا سرمایه گذاران کیف پول خود را سفت کردند.

اکنون VCها پیش‌بینی می‌کنند که کاهش سرمایه در آفریقا تا سال 2023 ادامه می‌یابد، زیرا سرمایه‌گذاران به عقب‌نشینی ادامه می‌دهند و افزایش سرمایه را برای استارت‌آپ‌های جدید و موجود دشوار می‌کند.

“پیش بینی من برای سال 2023 این است که اوضاع قبل از اینکه بهتر شود بدتر می شود – دورهای خروج، اخراج، بسته شدن و دورهای انتقالی در اکوسیستم استارت آپی آفریقایی افزایش خواهند یافت.” آبل بورتو، Novastar Ventures

بروس نسرکو-لوله، شریک عمومی در Seedstars آفریقا، گفت: «با کاهش رشد اقتصاد جهانی که در سال 2023 به دلیل فشارهای تورمی و انقباض پولی رخ می‌دهد، سرمایه‌گذاران در قاره رویکرد محتاطانه‌ای را برای سرمایه‌گذاری حفظ خواهند کرد و استارت‌آپ‌های آفریقایی همچنان جذب سرمایه را به چالش می‌کشند». سرمایه گذاری.

به عنوان یک اثر موجی، انتظار می‌رود که محیط کار برای استارت‌آپ‌ها در سال جاری بدتر شود و منجر به افزایش اخراج‌ها، کوچک‌سازی، واگذاری‌ها و تعطیلی کسب‌وکارها شود و روندی که در اواخر سال ۲۰۲۲ افزایش یافت ادامه یابد.

به گفته The Big Deal، پایگاه داده معاملات افشا شده، انتظار می‌رود که مگا راندها نیز کمیاب باشند، همانطور که در نیمه آخر سال 2022 اتفاق افتاد، زمانی که هیچ معامله‌ای بیش از 100 میلیون دلار امضا نشد. در مجموع، 6 دور بزرگ در سال گذشته بسته شد (همه در شش ماه اول)، نیمی از تعداد چنین معاملاتی در سال 2021 بسته شد، زمانی که سرمایه گذاری خطرپذیر مقادیر بی سابقه ای را انجام داد.