منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پیامدهای #MyTechBestfriend همچنان ادامه دارد • TechCrunch

پیامدهای #MyTechBestfriend همچنان ادامه دارد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پیامدهای #MyTechBestfriend همچنان ادامه دارد • TechCrunch

خون بد به گفته نزدیک به دوازده نفری که با TechCrunch صحبت کردند، بین اردوی راه‌اندازی فناوری MyTechBestfriend و بسیاری از دانشجویان سابق آن چیزی جز پایان یافتن نیست.

در نوامبر، TechCrunch اختلافات بین مری آوودل، موسس MTBF مستقر در تگزاس، و دانشجویانش را شرح داد. دانش‌آموزان Awodele را به قلدری و آزار متهم کردند و ادعا کردند که برنامه MTBF، که هزینه آن تا 6000 دلار است، شامل دوره‌های سرقت ادبی است که می‌توان آن‌ها را به صورت آنلاین با قیمت مقرون به صرفه‌تر یافت. در آن زمان، Awodele به TechCrunch گفت که او نمی تواند در مورد این اتهامات اظهار نظر کند “به دلیل مراحل قانونی در حال انجام.”

از آن زمان، کسانی که علیه Awodele و این برنامه صحبت کردند، گفتند که در تلاش برای بازپرداخت و آزار مداوم هستند.

در همین حال، Awodele در یک اسکرین شات استوری اینستاگرام که توسط TechCrunch دیده شده است، به صورت آنلاین پست کرد که قصد دارد در سال جدید برند خود را تغییر دهد. او همچنین کیم دیلی وکیل مستقر در تگزاس را استخدام کرد و کورت بندر، وکیل فلوریدا که به MTBF مشاوره می دهد را به خدمت گرفت. نه Awodele و نه Daily مستقیماً به درخواست های TechCrunch برای اظهار نظر پاسخ ندادند، اما Bender به مجموعه ای از سؤالات ارسال شده به Awodele پاسخ داد. بندر گفت MTBF هیچ برنامه ای برای تغییر نام تجاری ندارد.

برای درخواست بازپرداخت، دانشجویان گفتند که شروع به تماس با Stripe کردند، که طبق رسیدهای مشاهده شده توسط TechCrunch، یکی از پردازشگرهای پرداخت MTBF است. MTBF سپس یک استوری اینستاگرام منتشر کرد و گفت که برنامه جدیدی که امیدوار است راه اندازی کند برای کسانی است که “افراد مناسب در Affirm، Klarna یا Afterpay” هستند. MTBF همچنین گفت که می خواهد در خدمات شغلی سرمایه گذاری کند و دانشجویان آینده نگر را بررسی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که برنامه جدید “مخاطبان بالغ تری” دارد.

#MyTechFallout ادامه دارد

اصلی ترین نقطه اختلاف بین Awodele و دانش آموزانش هزینه های پرداخت شده برای شرکت در دوره های MTBF است. Awodele به دانش‌آموزان گفت که پس از انصراف در اواخر نوامبر، مبلغی را به کسانی که مایل به ترک تحصیل هستند بازپرداخت می‌کند، اگرچه قرارداد دوره‌ای که دانشجویان امضا کردند می‌گوید MTBF هیچ بازپرداختی را پردازش نخواهد کرد. دانش آموزان به TechCrunch گفتند که روند بازپرداخت با وعده های Awodele مطابقت ندارد.

ایمیل 18 نوامبر ارسال شده به TechCrunch نشان می دهد که یکی از مقامات MTBF موافقت کرده است که شای، دانش آموز سابقی که درخواست کرده از نام مستعار خود استفاده کند، ظرف 10 روز بازپرداخت کند. پس از گذشت 10 روز، شای پیگیری کرد، اما MTBF پاسخ داد: «سلام. با بانک خود تماس بگیرید و لطفا دیگر برای ما نامه ننویسید. متشکرم.”

اتهامات تقلب در این برنامه نیز همچنان در جریان است. برخی از دانش‌آموزان رسیدهای MTBF خود را برای TechCrunch ارسال کردند که نشان می‌داد تراکنش‌های آنها به‌عنوان هدیه پردازش می‌شود تا خدمات، که می‌تواند تاکتیکی برای اجتناب از پرداخت مالیات بر درآمد ایجاد شده باشد. دو کارشناس مالی و یک وکیل به TechCrunch دیوید ریشر از Reischer & گفتند که اگر این خریدها واقعاً به عنوان هدیه تلقی می شدند، این یک طبقه بندی نادرست درآمد است که بر نحوه مالیات MTBF تأثیر می گذارد و می تواند Awodele را با مشکلات جدی از نظر قانون از جمله زمان زندان مواجه کند. رایشر.

بندر گفت MTBF “از اینکه معاملات بورسیه به عنوان هدیه پردازش می شود، آگاه نبود و در حال اصلاح و اصلاح وضعیت است.”

بر اساس مکاتبات مشاهده شده توسط TechCrunch، Awodele همچنین تهدید کرد که در مواردی که اختلافات بانکی را از دست داده است، چندین دانشجو را به دفاتر اعتباری گزارش خواهد کرد. با این حال، بندر گفت MTBF “هرگز کسی را به یک دفتر اعتباری نفرستاد” بلکه “در دو نوبت با شرکت اطلاعات فیدلیتی درگیر شد.”

ویکتوریا، یک دانشجوی سابق که از ترس انتقام گرفتن از سوی Awodele از نام مستعار استفاده می کرد، با موفقیت شهریه MTBF را با بانک خود به چالش کشید. سپس، طبق اسنادی که توسط TechCrunch مشاهده شد، نامه‌ای از Fidelity Information Corporation، یک جمع‌آورنده بدهی، دریافت کرد. در این نامه، تلاشی برای استخراج پول شهریه از طرف MTBF، آمده است که پرداخت‌ها مستقیماً به MTBF ارسال می‌شود و نشانی مربوط به یک ساختمان آپارتمان در هیوستون، نه FIC، که مقر آن در لس آنجلس است، ذکر شده است. (بندر گفت که این به دلیل شرایط تعامل FIC است. FIC برای اظهار نظر در دسترس نیست.

بسیاری از دانشجویان به گزارش MTBF به کمیسیون نیروی کار تگزاس (TWC)، FBI و IRS ادامه می دهند، که به گفته برخی از دانشجویان، همه آنها در مورد اتهامات علیه MTBF با دانشجویان تماس گرفته اند. (IRS از اظهار نظر خودداری کرد تا زمانی که FBI و TWC بلافاصله به یک درخواست برای اظهار نظر پاسخ دادند.) بندر گفت که “MTBF در مرحله جلسه است. [TWC] الزامات نظارتی» و آگاه است که «حداقل یک دانشجوی سابق می گوید که FBI و کمیسیون تجارت فدرال با آنها تماس گرفته اند».

دانشجویانی که در ابتدا درباره اتهامات علیه MTBF صحبت کردند، می گویند که همچنان با آزار و اذیت روبرو هستند. در 15 دسامبر، چارلی، دانش آموز سابق، با پیام های متنی از خواب بیدار شد، که یکی از آنها می گفت که نام او در یک گلدان در جایی در هائیتی است.

«مطمئن شوید که در مورد شرارتی که در قلب شماست دعا می کنید. وقتی جریانی از بدشانسی به سمت شما می آید. فقط بدانید این ما هستیم آنچه انجام شده انجام شده است. پس بگذارید باشد. خاکستر،» در پیام متنی خوانده شد، و به دنبال آن عکسی از چیزی که به نظر می‌رسید برای وودو استفاده می‌شد، منتشر شد.

بندر به TechCrunch گفت: «بنیانگذار MTBF مسیحی و نیجریه ای است و تمرین نمی کند.[s] و نه شرکت کنید[s] در وودو.” او افزود که MTBF، با این حال، از “روش های سبک هیپی با دانش آموزان، از جمله روشن کردن شمع و نمایش موفقیت شخصی استفاده می کند.

وی خاطرنشان کرد: “اما هرگز چیزی در برابر دشمنان نیست.”

چارلی که نام خانوادگی اش فاش نشده است، معتقد است که آوودل شماره خود را به مردم داده تا او را آزار دهند. TechCrunch قبلا گزارش داده بود که Awodele گروهی به نام #MTBFSPECIALFORCES دارد که برای آزار و اذیت افرادی که علیه او یا شرکت صحبت می‌کردند، فرستاده بود. دو ساعت پس از تماس TechCrunch با Awodele و وکیل او برای اظهار نظر، چارلی پیامی از Bender دریافت کرد که نوشت که MTBF “و نه وابستگان آن” در تهدیدات ادعایی دخیل هستند – این سوالی بود که TechCrunch چند ساعت قبل از آنها پرسیده بود.

Bender در ایمیلی که توسط TechCrunch مشاهده شد، نوشت: “لطفاً این تهدیدها را به مجری قانون گزارش دهید و MTBF در هر گونه تحقیقات کمک خواهد کرد.” چارلی پاسخ داد: “من هیچ چیز دیگری برای گفتن ندارم جز اینکه شما را در دادگاه می بینیم.”

یکی از دانشجویان فعلی که به دلیل ترس از انتقام Awodele خواست نامش فاش نشود، به TechCrunch گفت که حادثه وودو بسیاری از مردم را ترساند و بر ترس از اینکه بیشتر دانش‌آموزان در این برنامه ثبت نام کرده‌اند افزود. اگرچه MTBF دوباره شروع به کار کرده است، هنوز مشخص نیست که چه تعداد دانش‌آموز ترک تحصیل کرده‌اند – و چند نفر باقی مانده‌اند.

امبر، دانشجوی سابق که از ترس انتقام گرفتن از سوی Awodele از نام مستعار استفاده می‌کند، درباره بنیان‌گذار می‌گوید: «او یک خودشیفته با عقده خداست که معتقد است دست‌ناپذیر است و باید حبس شود». ما متوقف نخواهیم شد تا زمانی که او نتواند این کار را با شخص دیگری انجام دهد.»