منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پس از حمله اف‌بی‌آی به مار-آ-لاگو، تهدیدات آنلاین به سرعت به خشونت در دنیای واقعی تبدیل می‌شوند TechCrunch

پس از حمله اف‌بی‌آی به مار-آ-لاگو، تهدیدات آنلاین به سرعت به خشونت در دنیای واقعی تبدیل می‌شوند TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پس از حمله اف‌بی‌آی به مار-آ-لاگو، تهدیدات آنلاین به سرعت به خشونت در دنیای واقعی تبدیل می‌شوند TechCrunch

تهدیدات خشونت‌آمیز به اوج خود رسید – یادآور روزهای قبل از حمله کنگره – پس از انتشار اخباری مبنی بر حمله اف‌بی‌آی به باشگاه ساحلی ترامپ در فلوریدا برای بازیابی اسناد طبقه‌بندی‌شده‌ای که رئیس‌جمهور سابق ممکن است به‌طور غیرقانونی به آنجا برده باشد.

پس از اینکه ترامپ حمله روز دوشنبه در مارآلاگو را تایید کرد، کارشناسان و سیاستمداران طرفدار ترامپ حول اعلان “جنگ” تجمع کردند و حامیان همیشه سرسخت ترامپ خواستار همه چیز شدند، از برچیدن سازمان مجری قانون فدرال تا انجام اعمال خشونت آمیز. در برابر عواملش از آنجا، وضعیت در زمان بی سابقه ای تشدید شد و لفاظی آنلاین به سرعت به خشونت در دنیای واقعی تبدیل شد.

تا روز پنجشنبه، یک مرد مسلح به نام ریکی شیفر سعی کرد به زور وارد دفتر FBI در سینسیناتی، اوهایو شود، و قبل از فرار، یک تفنگ به صدا درآورد. مجریان قانون شیفر را تعقیب کردند و او در جریان درگیری با پلیس به ضرب گلوله کشته شد.

تحلیلگران مؤسسه گفتگوی استراتژیک (ISD)، یک سازمان غیرانتفاعی که به مطالعه افراط‌گرایی و اطلاعات نادرست می‌پردازد، شواهدی را یافتند که نشان می‌دهد شیفر با «اعتقادات توطئه‌ای مرتبط با رئیس‌جمهور سابق ترامپ و انتخابات 2020… علاقه به قتل… توسط مجری قانون فدرال و حکم جستجوی اخیر که در اوایل این هفته در مار-آ-لاگو اجرا شد. گویا او هم همینطور بود در حمله 6 ژانویه شرکت کرد – بازتاب دیگری بین افزایش تهدیدات آنلاین و تنش‌های این هفته که در آن روز به خشونت سیاسی در کنگره منجر شد.

به نظر می رسد شیفر هم در توییتر و هم در Truth Social، پلتفرم شرکت رسانه ای ترامپ که میزبان رئیس جمهور سابق و حامیانش است، فعال بوده است. با آشکار شدن حمله روز پنجشنبه، به نظر می‌رسد شیفر در سایت Truth Social در مورد اینکه چگونه طرحش برای نفوذ به دفتر FBI با شکستن یک دیوار شیشه‌ای بالستیک با یک تفنگ میخکوبی شکست خورده است، پستی منتشر کرد. این حساب کاربری صبح پنجشنبه پست کرد: «خب، فکر می‌کردم راهی برای عبور از شیشه‌های ضد گلوله دارم، اما این کار را نکردم. “اگر از من خبری ندارید، درست است که من سعی کردم به FBI حمله کنم، و این بدان معنی است که یا من را از اینترنت خارج کرده اند، FBI مرا دستگیر کرده است، یا آنها پلیس های معمولی را فرستاده اند…”

در پست‌هایی در Truth Social، این اکانت از دیگران درخواست کرد که «برای کشتن دشمن آماده باشند» و «اکنون اف‌بی‌آی را بکشند» با توجه به حمله روز دوشنبه مار-آلاگو. او همچنین از پیروان خواست تا به “ندای اسلحه” توجه کنند تا خود را مسلح کرده و برای نبرد آماده شوند. حساب کاربری اوایل این هفته اعلام کرد: «اگر از اعتراض یا حمله اطلاع دارید، لطفاً اینجا پست کنید».

تا روز جمعه، آن حساب کاربری از پلتفرم حذف شد و جستجوی نام شیفر بیشتر محتوایی را به نمایش گذاشت که اقدامات او را محکوم می کرد. «چرا نمایه #ریکی شیفر را سانسور کردید؟ برای #حقیقت و #شفافیت خیلی زیاد،” یکی از کاربران Truth Social در روز جمعه پست کرد. با این حال، توطئه‌های آنلاین پیرامون رویدادهای هفته همچنان در Truth Social و جاهای دیگر وجود دارد، آنتی‌فا را مسئول حمله به دفتر FBI اوهایو می‌دانند، آژانس را متهم به جاگذاری اسناد در مار-آ-لاگو می‌کنند و باعث ایجاد ترس بی‌اساس مبنی بر اینکه ماموران IRS به خوبی مسلح هستند. با توجه به تصویب قانون کاهش تورم در روز جمعه توسط مجلس نمایندگان به آمریکایی ها حمله خواهد کرد.

کریستوفر رای، مدیر اف‌بی‌آی، با توجه به تهدیدهای خشونت‌آمیز در این هفته گفت: «خشونت علیه مجریان قانون راه‌حل نیست، مهم نیست که کسی از چه چیزی ناراحت است یا از چه کسی ناراحت است». ترامپ در سال 2017 پس از اخراج جیمز کومی، مدیر سابق اف‌بی‌آی، وی را به این سمت منصوب کرد.

جمعه همچنین پنجمین سالگرد تظاهرات «حق را متحد کن» است که در آن ناسیونالیست‌های سفیدپوست با لباس‌های نازی در خیابان‌های شارلوتسویل، ویرجینیا راهپیمایی کردند. وقایع بعدی منجر به مرگ هدر هیر، معترض 32 ساله شد و شوک سیاسی را به ملتی وارد کرد که تا حد زیادی از تهدید خشمگین خشونت یقه سفیدها راضی شده بود.