منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پروژه ۵ میلیارد گیگابیتی بریتانیا اولین قرارداد برای اتصال مناطق روستایی با پهنای باند پرسرعت TechCrunch را منعقد کرد.

پروژه ۵ میلیارد گیگابیتی بریتانیا اولین قرارداد برای اتصال مناطق روستایی با پهنای باند پرسرعت TechCrunch را منعقد کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پروژه ۵ میلیارد گیگابیتی بریتانیا اولین قرارداد برای اتصال مناطق روستایی با پهنای باند پرسرعت TechCrunch را منعقد کرد.

پروژه ۵ میلیارد گیگابیتی بریتانیا اولین قرارداد برای اتصال مناطق روستایی با پهنای باند پرسرعت TechCrunch را منعقد کرد.

پروژه 5 میلیارد پوندی (5.9 میلیارد دلاری) دولت بریتانیا اولین قرارداد کمک مالی طرح گیگابیتی بزرگ به طور رسمی منعقد شد، با اینترنت Wessex 6 میلیون پوند (7 میلیون دلار) برای اتصال املاک از راه دور در جنوب غربی انگلستان با پهنای باند پرسرعت تضمین شد.

در دنیایی که به سرعت در آغوش گرفت کار از راه دور در چند سال گذشته، اهمیت پهنای باند فراسریع گسترده شاید بیش از هر زمان دیگری برجسته شده است. مردم دیگر تنها نگران لکنت استریمینگ نتفلیکس نیستند، بلکه به برقراری ارتباط سریع با محل کار مجازی کار خود از طریق Zoom، Slack و سایر برنامه‌های مبتنی بر ابر نیز توجه دارند. با این حال، بسیاری از خانه ها و مشاغل – به ویژه آنهایی که در مناطق روستایی هستند – به اندازه کافی از طریق اینترنت پرسرعت خدمات رسانی نمی کنند و آنها را در مقایسه با کسانی که در شهرها و اطراف معابر اصلی زندگی می کنند، در وضعیت نامناسبی قرار می دهند.

در حالی که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) عمده بریتانیا در حال حاضر خدمات اینترنت گیگابیتی را به میلیون ها نفر در مناطق شهری ارائه می دهند، ارائه پهنای باند فیبر کامل برای افرادی که در مکان های دورتر هستند اغلب از نظر هزینه استقرار زیرساخت در مقابل درآمد آنها بسیار گران است. می تواند بهبود یابد. و به همین دلیل است که دولت بریتانیا پروژه Gigabit را در مارس 2021 معرفی کرد – هدف آن پر کردن شکاف‌های موجود در این مکان‌های صعب العبور است و به مردم اجازه می‌دهد از هر کجا کار کنند و استارت‌آپ‌ها به فکر راه‌اندازی فروشگاه دور از شهرهای معمولی باشند.

در واقع، ارقام جدید Thinkbroadband حاکی از آن است که در حال حاضر 70 درصد از بریتانیا به اینترنت گیگابیت دسترسی دارند، اما دولت گفته است که قصد دارد این پوشش را تا سال 2025 به 85 درصد افزایش دهد. یارانه های پروژه گیگابیت کلید این برنامه ها خواهد بود.

تسطیح

در اعلامیه خود در سال گذشته، دولت اعلام کرد که در ابتدا بیش از 1 میلیون خانه و کسب و کار را هدف قرار داده است که نیمی از آنها در Cambridgeshire، Cornwall، Cumbria، Dorset، Durham، Essex، Northumberland، South Tyneside و Tees Valley خواهند بود. Wessex Internet، یک ارائه دهنده اینترنت که بر روی آوردن پهنای باند سریع به مناطق روستایی در دورست، ویلتشایر و سامرست جنوبی متمرکز است، قبلاً 6 میلیون پوند برای اتصال 7000 ملک تا سال 2025 دریافت کرده است و انتظار می رود اولین خانه در منطقه تحت اتصال گیگابیتی آنلاین باشد. پایان سال 2022

نادین دوریس، وزیر فناوری دیجیتال بریتانیا در مصاحبه ای گفت: «مزایای اتصال پهن باند بهتر را نمی توان دست کم گرفت و این کار به این معنی است که کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند می توانند از سرعت قرن بیست و یکم در خانه و محل کار لذت ببرند و زندگی آنها را آسان تر و پربازده تر می کند». بیانیه.

انتظار می‌رود که اعلام امروز تعداد معدودی از قراردادهای مشابه را در ماه‌های آینده آغاز کند و سفارش‌هایی به ارزش 690 میلیون دلار که نیم میلیون محل را پوشش می‌دهند تا پایان سال اعلام می‌شود.

بریتانیا تنها جایی نیست که از یارانه های دولتی برای اتصال مناطق دورافتاده استفاده می شود. در ایالات متحده، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در یک دهه آینده 5 میلیارد دلار به ارائه دهندگان پهنای باند روستایی اختصاص داده است.