منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پروژه کریپتوزو NFT یوتیوبر لوگان پاول یک آشفتگی کامل است • TechCrunch

پروژه کریپتوزو NFT یوتیوبر لوگان پاول یک آشفتگی کامل است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پروژه کریپتوزو NFT یوتیوبر لوگان پاول یک آشفتگی کامل است • TechCrunch

با توجه به سابقه مشکوک لوگان پل در یوتیوب، احتمالاً جای تعجب نیست که پروژه CryptoZoo NFT او یک کلاهبرداری باشد. به گفته گزارشگر مستقل یوتیوب Coffeezilla، برخی از سرمایه گذاران در نهایت نیم میلیون دلار ضرر کردند. توسعه CryptoZoo به دلیل عدم پرداخت ادعایی توسعه دهندگان به حالت تعلیق درآمده است.

پل 27 ساله در سال 2013 با ارسال طرح های Vine به شهرت رسید. اما زمانی که پلتفرم ویدیوی کوتاه تعطیل شد، او به یوتیوب رفت و حتی در WWE کشتی گرفت. در آگوست 2021، پل از پادکست یوتیوب خود برای اعلام پروژه NFT خود استفاده کرد.

“خیلی سرگرم کننده است. بازدهی رمزی ارائه می‌کند، می‌تواند برای شما پول درآورد، و به‌عنوان کسی که می‌فهمد، فکر می‌کنم فضای NFT کافی است تا بداند چه چیزی کار می‌کند، مردم چه می‌خواهند و به دنبال چه چیزی هستند، فکر می‌کنم بازی من به نتیجه خواهد رسید. چند موج، گفت: پل.

بین کانال اصلی یوتیوب و پادکست خود، پل حدود 28 میلیون مشترک، به علاوه 24.6 میلیون دنبال کننده دیگر در اینستاگرام و 16.6 میلیون در TikTok دارد. به عبارت دیگر، مخاطبانی را داشت که برای ایجاد سر و صدا در مورد مجموعه جدیدی از NFTها نیاز داشت.

طرفداران پل می‌توانند NFT‌ها را روی تخمی بخرند که در حیوانی که یکی از پنج سطح نادر از تخم خارج می‌شود، بخرند. این حیوانات را می‌توان برای تولید تخم‌های بیشتری پرورش داد که به حیوانات هیبریدی تبدیل می‌شوند که سطوح کمیاب خاصی نیز دارند. هنگامی که حیوانات از تخم بیرون می آیند، آنها توکن های $ZOO می دهند – هر چه حیوان نادرتر باشد، بیشتر می دهد.

بر اساس نقشه راه محصول CryptoZoo، پل به طرفداران قول داد که می توانند با حیوانات خود بازی هایی انجام دهند که در نهایت “وارد متاورز” می شوند. اما بیشتر اهداف در نقشه راه محصول محقق نشده است.

گزارشگر مستقل Coffeezilla یک مجموعه ویدیویی سه قسمتی را در اواخر دسامبر منتشر کرد که جزئیات تحقیقات خود را در مورد مشکل CryptoZoo را شرح می داد. همانطور که مشخص است، پل یک دسته کلاهبردار را برای کار روی پروژه استخدام کرد.

TechCrunch برای اظهار نظر با مدیر پل جف لوین تماس گرفته است.

Coffeezilla با توسعه دهنده Cryptozoo “Z” مصاحبه می کند که کد را به قیمت 1 میلیون دلار گروگان نگه داشته است زیرا او ادعا می کند که پل هرگز به او پول نداده است. در یک ویدئو در پاسخ، پل ادعا می کند که “Z” در واقع زک کلینگ، یک جنایتکار محکوم است.

“می دانم به چه فکر می کنی. پل در ویدئوی پاسخ خود می‌گوید چه نوع احمقی با مرد بدی مثل زک کلینگ کار می‌کند؟ او این استخدام را به گردن ادی ایبانز، توسعه‌دهنده ارشد سابق CryptoZoo می‌اندازد. “من حدس می‌زنم این چیزی است که من به خاطر اعتماد به تیمی که برای بازرسی و مدیریت فرآیند استخدام ادی به آنها اعتماد کردم، بدست می‌آورم که معلوم شد یک کلاهبردار حرفه‌ای بوده است.”

اما گذشته تقلبی ایبانز اطلاعات جدیدی نیست. در فوریه 2022، وبلاگ فرهنگی فیلی بیلی پن – بخشی از شبکه منطقه ای NPR – در مورد تحقیقی درباره گذشته بنیانگذار فناوری گزارش داد.

ایبانز در حالی که در سال 2019 یک شرکت تجزیه و تحلیل داده به نام Zenabi را اداره می کرد، متهم شد که داده های حساس یکی از مشتریان خود، کلیسای مورمون، را با مشتری دیگری به نام International Champions Cup به اشتراک گذاشته است. او همچنین در وب‌سایت خود ادعا کرد که با سیا و دو تیم NFL کار کرده است – حتی می‌گوید که یک حلقه سوپربول فیلادلفیا ایگلز از پیروزی آنها در سال 2018 به دست آورده است. اما بیلی پن گزارش داد که ایبانز هرگز حتی با کسی از ایگلز تا پس از سوپربول ملاقات نکرده است. و اگرچه ایبانز جلساتی با تیم داشت، اما این گفتگوها هرگز به یک مشارکت واقعی تبدیل نشد. ایبانز همچنین ادعا کرد که در MIT تحصیل کرده است، اما دفتر خبری MIT به بیلی پن گفت که او هرگز در دانشگاه ثبت نام نکرده است.

زنابی سپس در مجموع 1.5 میلیون دلار وام PPP از دولت فدرال دریافت کرد. تقریباً در همان زمان، صاحبخانه ایبانز برای 118000 دلار اجاره و خسارت مالی شکایت کرد. به گفته یکی از کارمندان سابق Zenabi که با بیلی پن صحبت کرده است، زنابی به دلیل وام های PPP توسط FBI تحت بازجویی قرار دارد.

https://www.youtube.com/watch?v=M1buyQRWw8M

علیرغم فهرست عظیمی از ادعاهای مشکوک، پل تا ژوئیه 2022 به همکاری با ایبانز ادامه داد.

این اولین باری نیست که پل به ترویج کلاهبرداری های رمزنگاری متهم می شود – در ژوئیه 2021، او یک “شیت کوین” به نام Dink Doink را تبلیغ کرد که تقریباً بلافاصله تمام “ارزش” خود را از دست داد.

اینفلوئنسرهای دیگر مانند کیم کارداشیان با پیامدهایی برای تبلیغ رمزنگاری به دنبال کنندگان خود بدون افشای اطلاعات لازم روبرو شده اند. SEC کارداشیان را به خاطر شراکت او با EthereumMax با 1.26 میلیون دلار تسویه حساب می کند. اگرچه او در پایین پست اینستاگرام خود “#ad” نوشت، کمیسیون SEC گفت که او باید 250000 دلار برای تبلیغ دریافت کرده است.

آینده CryptoZoo چیست؟ خوب، هیچ چیز تا زمانی که لوگان پل موفق نشد این کد را از زک کلینگ، که به گفته کافزیلا به سوئیس فرار کرده است، پس بگیرد. اما پل ویدئوی پاسخ خود را با یک صفحه تبلیغاتی به پایان رساند و گفت که CryptoZoo در سال 2023 یا 2024 عرضه می شود.