منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکرها به داده‌های DoorDash دسترسی پیدا می‌کنند، T-Mobile با SpaceX ادغام می‌شود و eBay TCGplayer را خریداری می‌کند – TechCrunch

هکرها به داده‌های DoorDash دسترسی پیدا می‌کنند، T-Mobile با SpaceX ادغام می‌شود و eBay TCGplayer را خریداری می‌کند – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هکرها به داده‌های DoorDash دسترسی پیدا می‌کنند، T-Mobile با SpaceX ادغام می‌شود و eBay TCGplayer را خریداری می‌کند – TechCrunch

سلام سلام! ما با نسخه دیگری از Week in Review بازگشته‌ایم، خبرنامه‌ای که در آن به سرعت داستان‌های برتری را که در هفت روز گذشته به TC برخورد کرده‌اند، تجزیه و تحلیل می‌کنیم. آن را در صندوق ورودی خود می خواهید؟ اینجا ثبت نام کنید.

مال ما بیشترین خوانده شده داستان این هفته درباره Stable Diffusion بود، “یک تولید کننده تصویر AI منبع باز جدید که قادر به تولید تصاویر واقعی از هر پیام متنی است” که به سرعت در پروژه های بیشتری راه پیدا می کند. اما، همانطور که کایل ویگرز اشاره می کند، “ماهیت فیلتر نشده سیستم به این معنی است که همه استفاده ها کاملا برتر نبوده اند.”

باقی مسایل

T-Mobile + Starlink: آیا ماهواره های Starlink Elon می توانند تلفن شما را حتی در زمانی که هیچ برج تلفن همراهی در اطراف وجود ندارد، متصل نگه دارند؟ این ایده پشت ائتلاف جدید اسپیس ایکس و T-Mobile است. اگر کار کند، تلفن‌های T-Mobile باید بتوانند پیام‌ها (اما احتمالاً نه تماس) را از طریق شبکه Starlink به عنوان آخرین راه حل ارسال کنند، البته تا 30 دقیقه تاخیر.

هوش مصنوعی گوگل برای کاهش نویز: تلفن‌های هوشمند در عکاسی در نور کم بهتر و بهتر می‌شوند، اما در نقطه‌ای مشخص مانعی که مانع پیشرفت‌های بیشتر می‌شود… خوب، فیزیک است. آیا پاسخ نهایی تنها الگوریتمی است که از “جادوی هوش مصنوعی” (به قول هاج) برای حذف نویز بصری و “پیدا کردن اینکه فیلم “باید” چگونه به نظر برسد” استفاده می کند؟ ایده ای نیست، اما نمونه ها بسیار چشمگیر هستند.

DoorDash هک شده است: هک Twilio چند هفته پیش را به خاطر دارید؟ اثرات موج دار ادامه دارد. این هفته DoorDash فاش کرد که هکرها توانسته‌اند به ابزارهای داخلی DoorDash دسترسی پیدا کنند و به «نام، آدرس ایمیل، آدرس حمل و نقل و شماره تلفن مشتریان DoorDash» دسترسی داشته باشند.

اکانت های متا جدید: اگر یک هدست Quest VR دارید و نمی‌خواهید آن را به حساب فیسبوک یا اینستاگرام پیوند دهید، این مسیری است که می‌روید. اگر هنوز از یک حساب قدیمی پیش از Meta Oculus استفاده می کنید، بدانید که پشتیبانی از آنها در روز اول سال 2023 به پایان می رسد.

eBay TCGplayer را می خرد: اگر کلکسیونر هر بازی با ورق تجاری هستید – به پوکمون، یو-گی-اوه!، جادو و غیره فکر کنید. – احتمالاً در مورد TCGplayer شنیده اید که eBay در معامله ای به ارزش 295 میلیون دلار می خرد. ما با عایشه مالک، نویسنده TC در مورد این معامله (و چرا eBay آن را می خواهد) در Writers’ Spotlight زیر صحبت خواهیم کرد.

گتی ایماژ 632621434

اعتبار تصویر: گتی ایماژ

چیزهای صوتی

رفت و آمد؟ آشپزی؟ آیا فقط هدفون می‌زنید تا مردم را از صحبت کردن با شما منصرف کنید؟ با ما در سرزمین پادکست معاشرت کنید! این هفته، تیم Equity در مورد نبرد قانونی در Black Girls Code صحبت می کند، جردن و دارل با کمدین/Super Trooper Jay Chandrasekhar درباره برنامه خود در Found صحبت می کنند، و تیم Chain Reaction با دو سرمایه گذار از وب 3 نسبتاً جدید روبرو می شود – شرکت متمرکز Haun Ventures.

چیزهای اضافی

پشت دیوار پرداخت TC+ چیست؟ در اینجا تعدادی از پرخواننده ترین مطالب این هفته آورده شده است. من بیشتر می خواهم؟ برای TC+ در اینجا ثبت نام کنید و از کد “WIR” برای 15٪ تخفیف سالانه خود استفاده کنید.

اولتیماتوم مانچین: آیا قانون کاهش قیمت و اعتبارات مالیاتی سودآور می تواند به «تبدیل ایالات متحده به نیروگاه باتری» کمک کند؟ تیم د چانت احتمالات را بررسی می کند.

آیا این معیار باید ستاره شمالی تیم شما باشد؟: تیم Battery Ventures پیشنهاد می‌کند که ARR یک کارمند (یا به قول آنها «میمون») چراغ راهنمایی برای تیم شما باشد.

3 بازدید در فلو: هفته گذشته متوجه شدیم که آدام نویمان، بنیانگذار WeWork با چیز جدیدی بازگشته است و در حال حاضر بیش از 350 میلیون دلار از شرکت هایی مانند a16z جمع آوری کرده است. ایده خوبی است؟ ایده بد؟ تیم د چانت، دومینیک مادوری دیویس، آماندا سیلبرلینگ عکس های خود را به اشتراک می گذارند.

نویسنده در کانون توجه: عایشه مالک

هکرها به داده‌های DoorDash دسترسی پیدا می‌کنند، T-Mobile با SpaceX ادغام می‌شود و eBay TCGplayer را خریداری می‌کند – TechCrunch

اعتبار تصویر: عایشه مالک

همانطور که هفته گذشته اشاره شد، ما در حال آزمایش این ایده هستیم که برای هر خبرنامه یک نویسنده TechCrunch برجسته کنیم تا کمی در مورد آنها و آنچه اخیراً در ذهن آنها بوده است بدانیم. این بار با عایشه مالک خارق‌العاده آشنا می‌شویم، تقریباً یک سال از روزی که او اولین پست TC خود را نوشت.

عایشه مالک کیست؟ در TechCrunch چه کار می کنید؟

سلام، من یک نویسنده ارشد اخبار مصرف کننده و دومین کانادایی در تیم TechCrunch هستم! من در مورد آخرین تغییرات در سیستم عامل ها و برنامه ها و نحوه تأثیر آنها بر کاربر عادی می نویسم. من و تیمم همچنین ویژگی‌های برنامه آتی را قبل از انتشار رسمی آن‌ها فاش می‌کنیم. من همچنین این فرصت را دارم که با بنیانگذاران در مورد راه اندازی اپلیکیشن و دورهای مالی اخیرشان صحبت کنم.

چه چیزی در مورد ضربت شما در حال حاضر جالب است؟ هر گرایشی که باید در مورد آن بدانیم؟

یکی از مواردی که دیده ایم و احتمالاً همچنان خواهیم دید، این است که چند بار برنامه ها از یکدیگر کپی می کنند. همین هفته متوجه شدیم که اینستاگرام در حال آزمایش یک ویژگی شبیه سازی BeReal است که افراد را به ارسال عکس های صادقانه در عرض دو دقیقه به چالش می کشد. در سال گذشته شاهد کپی برداری اینستاگرام از بسیاری از ویژگی های TikTok بودیم، ما شاهد کپی برداری TikTok از اسنپ چت با ویژگی Stories خود بودیم و همچنین شاهد بودیم که توییتر اینستاگرام را با ویژگی حلقه دوستان نزدیک خود کپی کرده است.

از این دست نمونه ها بی شمار است. جالب است که ببینیم این روند چگونه توسعه می یابد. مردم در حال حاضر خواستار بازگشت اینستاگرام به ریشه‌های خود هستند، پس چه اتفاقی می‌افتد وقتی هر اپلیکیشنی سعی می‌کند شبیه به دیگری باشد؟ در برخی مواقع، این برنامه‌ها مملو از ویژگی‌ها می‌شوند و ممکن است این چیزی نباشد که کاربران بخواهند.

درست؟! این پوچ است. و چه کسی می‌خواهد چیز بزرگ بعدی را بسازد، وقتی که غول‌های دنیای اپلیکیشن فقط ویژگی‌های کلیدی شما را به محض اینکه شروع به محبوب شدن کردند، شبیه‌سازی کنند؟

از آنجایی که در تیم کاربر/برنامه هستید: پرکاربردترین برنامه در تلفن شما که از قبل نصب نشده است کدام است؟ چه چیزی هر روز باتری شما را می خورد؟

من از اعتراف آن خجالت نمی کشم (خوب، شاید فقط کمی)، اما پاسخ TikTok است.

وقتی می‌خواهم یک استراحت سریع داشته باشم یا ترجیح می‌دهم فیلم یا قسمتی از یک برنامه تلویزیونی را تماشا نکنم، اما هنوز هم سرگرمی می‌خواهم، برنامه را باز می‌کنم. من می‌دانم افرادی که این برنامه را دانلود نکرده‌اند ادعا می‌کنند که این برنامه مملو از ویدیوهای رقص است، اما حقیقت این است که شما فقط در صورتی ویدیوهای رقص را مشاهده خواهید کرد که واقعاً به آن علاقه داشته باشید. TikTok صفحه «درباره شما» خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که بر اساس علایق شما باشد، بنابراین من آن را راهی عالی برای کشف و تعامل با محتوای مورد علاقه‌تان می‌دانم. به عنوان کسی که عاشق پختن و خواندن است، بیشتر محتوایی که در TikTok می بینم حول دستور پخت و توصیه های کتاب می چرخد.

من همچنین فکر می کنم که TikTok به وضوح بر فرهنگ تأثیر می گذارد، خواه میم، موسیقی، یا جنبش های سیاسی. این شانس را دارد که ابتدا در TikTok ظاهر شود. من برنامه را به عنوان یک راه سرگرم کننده و آسان برای همگام شدن با انواع روندها می بینم.

متوجه شدم که باید TikTok را از تلفنم حذف می‌کردم – هر بار که آن را باز می‌کردم چشمانم هیپنوتیزم می‌شد و از بین می‌رفتم و تنها 20 دقیقه یا 100 ویدیو بعد از آن خارج شدم. الگوریتم است هم خوب انگار آخرین رئیس اینترنت است. الگوریتم در پیشرفته ترین/کارآمدترین شکل آن. من هم احتمالاً در اینجا کمی به علف های هرز می پردازم. بازگشت به سوالات!

یکی از پرخواننده ترین داستان های این هفته، پست شما در مورد خرید TCGplayer توسط eBay بود. TCGplayer چیست و چرا eBay آن را می خواهد؟

TCGplayer یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین برای تجارت بازی های کارتی است. این خرید در اصل آخرین ورود eBay به بازار کارت معاملاتی را نشان می‌دهد که در طول همه‌گیری رونق زیادی داشته است. eBay می گوید کارت های معاملاتی در حال حاضر رشد قابل توجهی را نشان می دهند.

برای در نظر گرفتن همه چیز، eBay می گوید که دسته کارت های معاملاتی به طور قابل توجهی سریعتر از کل بازار در حال رشد است و این دسته در نیمه اول سال 2021 2 میلیارد دلار تراکنش داشته است. با توجه به اینکه eBay مدت هاست مقصدی برای خرید و فروش بوده است. علاقه مندان به کارت های معاملاتی، خرید یکی از بزرگترین رقبای آن، جایگاه این شرکت را به عنوان بازاری برای این مجموعه ها تقویت می کند.

این به نوعی وحشی است که چگونه کلکسیون ها در طول همه گیری همه گیر افزایش یافته اند – شاید این موضوع مربوط به افراد زیادی است که زمان بیشتری را در خانه صرف وسایل شخصی خود می کنند. تمرکز بر شرکت های کلکسیونی مانند Whatnot به تازگی در محبوبیت با شروع منفجر شد دور مقدماتی به میلیاردها تخمین زده می شود دو سال. آیا شما کلکسیونر هر چیزی، کارت های تجاری یا چیز دیگری هستید؟

آیا سنگ ها حساب می شوند؟ [Laughs]

آره

من مجموعه کوچکی از سنگ ها و سنگ ها را دارم که از سواحل و جنگل هایی که در کانادا و ایالات متحده بازدید کرده ام جمع آوری کرده ام. من چیز زیادی در مورد انواع مختلف سنگ نمی دانم، بنابراین سنگ های موجود در مجموعه من انحصاری یا هیچ چیز دیگری نیستند. فقط فکر می کنم جمع آوری آنها راهی خوب برای احساس ارتباط با مکان های خاصی است که از بازدید آنها لذت برده ام!

خارق العاده. ممنون عایشه!