منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند ویدیوهای یوتیوب و پست‌های توییتر را در مستند BBC Modi مسدود می‌کند • TechCrunch

هند ویدیوهای یوتیوب و پست‌های توییتر را در مستند BBC Modi مسدود می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هند ویدیوهای یوتیوب و پست‌های توییتر را در مستند BBC Modi مسدود می‌کند • TechCrunch

هند ویدیوهای یوتیوب و پست‌های توییتر را در مستند BBC Modi مسدود می‌کند • TechCrunch

دولت هند به یوتیوب و توییتر دستور داده است تا ویدئوها و توییت‌های مستند بی‌بی‌سی را در انتقاد از نخست‌وزیر نارندرا مودی حذف کنند.

کانچان گوپتا، مشاور این وزارتخانه، روز شنبه گفت، وزارت اطلاعات و پخش هند دستوراتی را برای “مسدود کردن چندین ویدئوی یوتیوب” و “بیش از 50 توییت” مربوط به ویدئوهای قسمت اول مستند بی بی سی صادر کرده است.

این وزارتخانه دستورالعمل‌هایی را تحت قوانین فناوری اطلاعات، 2021 صادر کرد که به آن اجازه می‌دهد پست‌هایی را که به نظر آن‌ها حاکمیت و یکپارچگی هند را تضعیف می‌کنند و «پتانسیل تأثیر نامطلوب بر روابط دوستانه هند با کشورهای خارجی و همچنین نظم عمومی در داخل کشور» را دارند حذف کند. گفت. او گفت که یوتیوب و توییتر هر دو از دستورالعمل ها پیروی کردند.

گوپتا مستند بی بی سی را “تبلیغات نفرت انگیز” نامید. وی در ادامه نوشت: چندین وزارتخانه، از جمله MEA، MHA و MIB، «مستند مخرب» بی‌بی‌سی را بررسی کردند و دریافتند که «به اقتدار و اعتبار دادگاه عالی هند تهمت می‌زند، بین جوامع مختلف هندی تفرقه ایجاد می‌کند و ادعاهای بی‌اساس می‌کند». تاپیک توییتر

بی بی سی این مستند را در هند پخش نکرده است.

بی بی سی اولین قسمت از مستند دو قسمتی هند: سوال مودی را در 17 ژانویه پخش کرد. این سریال به شورش های اجتماعی سال 2002 در ایالت گجرات در غرب هند می پردازد، جایی که مودی در آن زمان وزیر ارشد بود. بر اساس آمار رسمی، نزدیک به 800 مسلمان و بیش از 250 هندو در این شورش ها کشته شده اند.

خشونت پس از آتش گرفتن قطار حامل زائران هندو آغاز شد.

یک تیم تحقیقاتی ویژه که یک دهه بعد از سوی دادگاه عالی هند منصوب شد، گفت که مودی اقداماتی را برای مهار ناآرامی ها انجام داده است. درخواست دیگری که آزادی مودی را زیر سوال می برد سال گذشته رد شد.

بر اساس توضیحات این وب سایت، سریال بی بی سی می گوید که حکومت مودی «به دلیل اتهامات مداوم درباره رفتار دولت او با جمعیت مسلمان هند تحت تأثیر قرار گرفته است».

این سریال حقیقت پشت این ادعاها را بررسی می‌کند و پیشینه مودی را بررسی می‌کند تا سؤالات دیگری درباره سیاست‌های او در مورد بزرگترین اقلیت مذهبی هند بررسی کند.»

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند، این هفته گفت که این مستند «مواد تبلیغاتی است که برای ارائه یک روایت بی اعتبار خاص طراحی شده است. سوگیری، فقدان عینیت و صراحتاً ادامه طرز فکر استعماری به وضوح قابل مشاهده است.

اگر هیچ چیز دیگری نباشد، این فیلم یا مستند بازتابی است بر آژانس و افرادی که دوباره این روایت را منتشر می کنند. این موضوع ما را در مورد هدف این تمرین و دستور کار پشت سر آن متعجب می کند و صراحتاً نمی خواهیم به چنین تلاش هایی احترام بگذاریم.

بی بی سی در بیانیه ای اعلام کرد که این مستند به بررسی تنش ها بین اکثریت هندی هند و اقلیت مسلمان می پردازد و سیاست های مودی نخست وزیر هند را در رابطه با این تنش ها بررسی می کند.

«این مستند به دقت با بالاترین استانداردهای ویرایشی مورد بررسی قرار گرفت. طیف وسیعی از صداها، شاهدان و کارشناسان جستجو شدند و ما طیف وسیعی از دیدگاه‌ها را ارائه می‌کنیم – این شامل پاسخ‌های افراد درون BJP می‌شود. [India’s ruling party]. سخنگوی بی بی سی گفت: ما به دولت هند این حق را پیشنهاد دادیم که به سؤالات مطرح شده در این سریال پاسخ دهد – او از پاسخ دادن خودداری کرد.

این اولین بار نیست که مستندی درباره مودی بحث‌هایی را برانگیخته است. Hotstar متعلق به دیزنی، بزرگترین سرویس استریم ویدیو بر اساس تقاضای هند با بیش از 300 میلیون کاربر، قسمتی از برنامه «هفته گذشته امشب با جان اولیور» شبکه HBO را که منتقد مودی بود، مسدود کرد. نسخه بدون سانسور این قسمت در یوتیوب در هند پخش شد.