منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند ممنوعیت رمزنگاری ناامن را در دوران ریاست G20 بررسی می کند • TechCrunch

هند ممنوعیت رمزنگاری ناامن را در دوران ریاست G20 بررسی می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هند ممنوعیت رمزنگاری ناامن را در دوران ریاست G20 بررسی می کند • TechCrunch

هند روز پنجشنبه اعلام کرد که در دوره ریاست فعلی خود در G20، توسعه یک چارچوب نظارتی جهانی برای دارایی‌های رمزنگاری ناامن، استیبل کوین‌ها و امور مالی غیرمتمرکز را در اولویت قرار خواهد داد و «امکان [their] ممنوعیت در یک شکست بزرگ بالقوه برای صنعت نوپا.

هند ریاست یک ساله گروه 20 را در اوایل ماه جاری آغاز کرد. این گروه که متشکل از 19 کشور از قاره های مختلف و اتحادیه اروپا است، 85 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهد. همچنین از کشورهای غیرعضو از جمله سنگاپور و اسپانیا و سازمان های بین المللی مانند بانک جهانی و صندوق بین المللی پول دعوت می کند.

بانک مرکزی هند، بانک مرکزی هند، امروز در گزارشی اعلام کرد که دارایی‌های کریپتو بسیار بی‌ثبات هستند و ارتباط بالایی با سهام نشان می‌دهند، به گونه‌ای که روایت‌های صنعت را به چالش می‌کشد و ادعا می‌کند که دارایی‌های دیجیتال مجازی به دلیل مزایای ادعایی، منبع ارزش جایگزینی هستند. برای جلوگیری از تورم

بانک مرکزی هند هشدار داده است که سیاست گذاران در سراسر جهان نگران هستند که بخش کریپتو با جریان اصلی مالی در هم تنیده شود و “با تاثیر گسترده تر بر اقتصاد واقعی، منابع مالی را از تامین مالی سنتی منحرف کند.”

بانک مرکزی هند یکی از سرسخت ترین منتقدان صنعت کریپتو بوده است. Shaktikanta Das، فرماندار RBI هفته گذشته هشدار داد که ارزهای دیجیتال خصوصی باعث بحران مالی بعدی خواهند شد مگر اینکه استفاده از آنها ممنوع شود.

«تغییر ارزش هر محصول به اصطلاح تابعی از بازار است. اما بر خلاف هر دارایی یا محصول دیگری، نگرانی اصلی ما در مورد کریپتو این است که هیچ مبنایی ندارد. او در کنفرانسی گفت: من فکر می‌کنم رمزارز یا رمزارز خصوصی یک روش مدرن برای توصیف آنچه در غیر این صورت یک فعالیت 100% سوداگرانه است، است.

داس گفت که رمزارز منشأ خود را مدیون این ایده است که سیستم مالی موجود را دور می‌زند یا مختل می‌کند. آنها به بانک مرکزی اعتقاد ندارند، آنها به دنیای مالی تنظیم شده اعتقادی ندارند. من هنوز استدلال خوبی در مورد اینکه چه هدف عمومی را دنبال می کند نشنیده ام، وی افزود که معتقد است رمزارز باید ممنوع شود.

هند از جمله کشورهایی است که رویکرد سختگیرانه ای را در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. اوایل امسال، مالیات بر ارزهای مجازی را آغاز کرد و 30 درصد مالیات بر سود و 1 درصد کسر برای هر تراکنش ارزهای دیجیتال اعمال کرد.

این حرکت کشور، همراه با کاهش بازار، تراکنش‌هایی را که صرافی‌های محلی CoinSwitch Kuber با حمایت Sequoia India و Andreessen Horowitz و CoinDCX با حمایت Pantera در کشور انجام می‌دهند، به شدت کاهش داده است.

Changpeng “CZ” Zhao، بنیانگذار و مدیر عامل بزرگترین صرافی ارز دیجیتال بایننس، در مصاحبه اخیر با TechCrunch گفت که این شرکت هند را به عنوان یک “محیط بسیار دوستدار رمزنگاری” نمی بیند. او گفت که این شرکت تلاش می کند تا نگرانی های خود را در مورد مالیات محلی به مقامات محلی منتقل کند، اما اطمینان داد که تغییر سیاست های مالیاتی معمولاً زمان زیادی می برد.

بایننس به کشورهایی می رود که قوانین آن طرفدار رمزارز و تجارت است. ما به کشورهایی نمی رویم که در آن کسب و کار پایدار نخواهیم داشت – یا هیچ تجارتی، چه برویم و چه نرویم.

Coinbase که از CoinDCX و CoinSwitch Kuber پشتیبانی می‌کرد، پلتفرم رمزنگاری خود را در اوایل سال جاری در این کشور راه‌اندازی کرد اما به‌دلیل نگرانی‌های نظارتی به سرعت این سرویس را لغو کرد. برایان آرمسترانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Coinbase در ماه مه گفت که این شرکت پشتیبانی Coinbase را برای پرداخت‌های داخلی زیرساختی UPI غیرفعال کرده است «به دلیل فشار غیر رسمی از سوی [central bank] بانک رزرو هند

هند با بیش از 600 میلیون کاربر متصل، دومین بازار بزرگ اینترنت در جهان است. این کشور که یکی از بزرگترین اکوسیستم های استارتاپی جهان را در خود جای داده است، در دهه گذشته بیش از 75 میلیارد دلار سرمایه گذاری از گوگل، متا، آمازون، سکویا، لایت اسپید و تایگر گلوبال جذب کرده است.