منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند به دنبال کنترل های ضد انحصار در معاملات جهانی M&A – TechCrunch

هند به دنبال کنترل های ضد انحصار در معاملات جهانی M&A – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هند به دنبال کنترل های ضد انحصار در معاملات جهانی M&A - TechCrunch

هند به دنبال کنترل های ضد انحصار در معاملات جهانی M&A - TechCrunch

هند یک بازار کلیدی در خارج از کشور برای چندین غول فناوری جهانی از جمله متا و گوگل است. اکنون این کشور جنوب آسیا در حال آماده شدن است تا صدای خود را در معاملات جهانی M&A به گوش مردم برساند.

دهلی نو اصلاحاتی را در قانون رقابت خود در سال 2002 برای ایجاد تعدادی تغییرات پیشنهاد کرد، از جمله نیاز به مجوز از یک ناظر محلی (کمیسیون رقابت هند) برای تمام معاملات خارج از کشور که ارزش آنها بیش از 252 میلیون دلار برای شرکت هایی با “عملیات تجاری مهم در هند” است. “

هند، دومین بازار بزرگ اینترنت جهان، که ده ها میلیارد دلار سرمایه گذاری از متا، گوگل و آمازون و سرمایه گذاران خطرپذیر از جمله سافت بانک، سکویا و تایگر گلوبال را جذب کرده است، به طور سنتی به معاملات بر اساس اندازه دارایی نگاه می کند تا ارزش آن. معامله به گفته شرکت حقوقی Shardul Amarchand Mangaldas، تنظیم کننده هند تنها در دهه گذشته بیش از 700 مهر و موم را تأیید کرده است.

اما به نظر می رسد که همه چیز در حال تغییر است و تلاش می شود بین موقعیت هند در برابر چین، ایالات متحده و اروپا برابری ایجاد کند.

در دهه گذشته رشد قابل توجهی در بازارهای هند و تغییر پارادایم در نحوه عملکرد کسب و کارها وجود داشته است. با توجه به توسعه اقتصادی، ظهور مدل‌های مختلف کسب‌وکار و تجارب حاصل از عملکرد کمیسیون، دولت هند کمیته بررسی قانون رقابت را برای بررسی و پیشنهاد تغییرات در قانون مذکور تشکیل داده است. بعد از ظهر جمعه گفت.

لایحه رقابت (اصلاح) 2022 تغییرات زیر را پیشنهاد می کند:

(الف) تغییر در تعاریف خاصی مانند “تعهد”، “بازار محصول مربوطه”، “گروه”، “کنترل”، و غیره، برای ارائه وضوح.
ب) گسترش دامنه موافقت نامه های ضد رقابتی و شامل شدن طرفی که انعقاد موافقتنامه افقی ضد رقابتی را تحت این موافقتنامه ها تسهیل می کند.
ج) مقررات کاهش مهلت تصویب ترکیب ها از دویست و ده روز به یکصد و پنجاه روز و تشکیل نظر بدوی از سوی کمیسیون ظرف بیست روز برای تصویب سریع ترکیب ها.
(د) مقررات “ارزش معاملات” به عنوان معیار دیگری برای اطلاع رسانی ترکیبات به کمیسیون.
ه) یک دوره محدودیت سه ساله برای ارائه اطلاعات در مورد توافقات ضد رقابتی و سوء استفاده از موقعیت مسلط به کمیسیون.
(و) تعیین مدیرکل توسط کمیسیون با تأیید قبلی دولت مرکزی.
(ز) معرفی چارچوب توافق و تعهد برای کاهش دعوی قضایی.
(ح) تشویق طرفین به تحقیقات مستمر کارتل با توجه به تحریم‌های کمتر برای افشای اطلاعات مربوط به سایر کارتل‌ها؛
(ط) جایگزینی مقرراتی که مجازاتی را که ممکن است تا یک کرور روپیه یا حبس برای مدتی که ممکن است تا سه سال افزایش یابد یا هر دو در صورت نقض حکم دادگاه تجدیدنظر قانون شرکت ملی، با حکمی جایگزین شود. برای تحقیر؛
ی) صدور دستورالعمل، از جمله در مورد تحریم هایی که باید توسط کمیسیون اعمال شود.